درباره قلعه شاتو

قلعه شاتو -If-Castle- که بعدها به زندان تغییر ماهیت داده است، در جزیره If در نزدیکی شهر ساحلی مارسی فرانسه قرار دارد. این قلعه ساختار مربعی شکل و سه بارو دارد. این قلعه را می توان نمونه بارز معماری فرانسوی دانست. ارتفاع این ساختمان مربعی شکل، 28 متر است. گردشگران می توانند از نزدیک قلعه شاتو  با سه برج و باروی آن را تماشا کنند.
این قلعه در آن زمان برای دیده بانی و محافظت از مارسی در برابر تهدیدات دریایی ساخته شده بود. برای حفاظت مارسی در برابر خطر حمله دشمنان از دریا، انواع اسلحه های مختلف نیز در قلعه شاتو وجود داشت. از آنجا که این قلعه بعدها به زندان تبدیل شده است، این استحکامات برای تامین امنیت بیشتر آن از بیرون و حتی داخل زندان اهمیت بالایی دارد.
قلعه شاتو، در حال حاضر زندانی برای انواع جرم هاست و انواع محکومین و زندانی های همچون جنایت کارهای حرفه ای وجود دارند. این زندان یکی از زندان های بسیار امن است که به خوبی از آن محافظت می شود. سلاح های جنگی اطراف این قلعه به گونه ای است که حس میدان جنگ را به بیننده القا می کند.

نام محلی قلعه شاتو به همین نام میان محلی های آنجا شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

از آنجا که این جزیره در دریای مدیترانه واقع شده است و حدود یک مایل از مارسی فاصله دارد، بهترین مکان برای تماشای قلعه، مارسی است. این جزیره به نام If نیز شهرت دارد. ابتدا قلعه بوده است و در حال حاضر به عنوان زندان از آن استفاده می کنند. دورتادور آن را آب فراگرفته است.
اقامت در منطقه فریول آچیپلاگو که جزیره در آن قرار دارد، بسیار آسان است. انواع هتل ها  مسافرخانه ها با قیمت های مختلف برای اقشار مختلف با بودجه های متفاوت وجود دارد. گردشگران می توانند با کمک اتوبوس، تاکسی یا دیگر وسایل نقلیه خود را به نزدیکی جزیره و قلعه شاتو برسانند.
بازدیدی از این قلعه یک روز کامل وقت نیاز دارد. این منطقه هر روز از ساعت 9:30 تا 5:30 بعدازظهر در ماه های ژانویه تا مارچ و اکتبر تا دسامبر باز است. در ماه های آوریل تا سپتامبر نیز از 9:30 تا 6:30 بعدازظهر باز است. ورودی قلعه شاتو 4 یورو است.

تاریخچه

پادشاه فرانسیس اول در سال 1524 میلادی دستور ساخت قلعه شاتو را داده است. این قلعه برای محافظت در برابر حملات دریایی در آن زمان ساخته شده است. مارسی در سال 1481 میلادی مارسی به دست دشمنان اشغال شد و به همین دلیل به عنوان نمادی بر منطقه در جزیره If ساخته شد.
هنگامی که بندر مارسی توسط پادشاه چارلز پنجم به نمایندگی از رم در سال 1531 میلادی مورد حمله قرار گرفت، به دلیل حفظ مراتب امنیتی  و وجود قلعه شاتو با ناکامی مواجه شد و نیروهای پادشاه نتواستند وارد شهر مارسی شوند.
بعد از آن این قلعه به زندان تبدیل شد و در آن انواع جنایت کاران و مجرمان نگه داری می شوند. از آن جا که این قلعه در وسط آب قرار دارد و هیچ گونه دسترسی به خشکی های دیگر را بدون داشتن قایق ندارد، بهترین دلیل برای زندان شدنش بود. با اینکه این قلعه امنیت بسیار بالایی داشت اما باز برای حفظ انتین بیشتر، از درون و بیرون به سلاح های امنیتی مجهز شده است. این زندان جزو یکی از امن ترین زندان های کشور فرانسه طبقه بندی می شود. بسیاری از مذهبی های پروتساتان در طول تاریخ به این زندان تبعید شده اند.
این زندان در سال 1890 میلادی غیرنظامی شد و در حال حاضر فقط جنبه تاریخی دارد و به یکی از جاذبه های شهر مارسی و کشور فرانسه بدل شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » مارسی » قلعه شاتو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مارسی

آبی سنت ویکتور

آبی سنت ویکتور -Abbey Saint Victor- یا کلیسای ویکتور باسیلیک، یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارسی در کشور فرانسه است. این اثر تاریخی در واقع کلیسایی قدیمی به شکل قلعه است و برای سبک معماری و هنرهای زیبای به کار رفته در طراحی و ساخت آن شهرت دارد.

کلیسای جامع نوولا ماژور

کلیسای La Cathedrale de la Nouvelle Major که به عنوان کلیسای جامع شهر مارسی نیز شناخته می شود، در شهر مارسی در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا، برای کاتولیک های مسیحی است. کلیسای جامع مارسی، جزو آثار باستانی ملی کشور فرانسه نیز طبقه بندی می شود. معماری این کلیسا واقعا چشمگیر و فوق العاده است.

کلیسای جامع نتردام دولاگارد

کلیسای جامع نتردام دولاگارد Notre-Dame de la Garde، کلیسایی زیباست که در شهر مارسی واقع شده است. بندر مارسی جاذبه های زیبایی دارد. اگر از سواحل و سالن های تئاتر آن صرف نظر کنیم، می توان کلیساهای قدیمی که معماری زیبایی دارند را نیز به فهرست مناطق گردشگری این شهر اضافه کرد.

موزه لانگ چامپ

موزه لانگ چامپ -Palais Longchamp- در شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد. این اثر تاریخی زیبا، امروز مجموعه ای از دو موزه است. یکی از این موزه ها در رابطه با هنرهای زیباست و موضوع موزه در رابطه با طبیعت است. سالانه مسافران زیادی که به کشور فرانسه و شهر مارسی مسافرت می کنند، از این کاخ- موزه نیز دیدن می کنند.