درباره ساحل جومتین

یکی از جاذبه های اصلی شهر پاتایا، ساحل جومتین -Jomtien Beach- آن است که توریست های زیادی را از سراسر جهان به این شهر ساحلی می کشاند. بسیاری از مکان های فرهنگی پاتایا در این ساحل مستقر هستند. گردشگران می توانند زمان خود را با حمام آفتاب، گردش در بازار شناور یا خوردن غذاهای محلی سپری کنند.
از دیگر گردشگاه های نزدیک به ساحل جومتین می توان به معبد سلطنتی، Wat Yansangwararam و پارک سه امپراطوری اشاره کرد.

نام محلی جومتین (Jomtien) یک کلمه تایلندی است. پاتایا نیز به معنای بادهای جنوب غربی است که در فصل های بازرانی در این منطقه می وزند.

اطلاعات گردشگری

یکی از جذاب ترین جاذبه های ساحل Jomtien، ورزش ها و تفریحات آبی است. از جمله آنها می توان به شنا، قایق سواری، جت اسکی و اسکی روی آب اشاره کرد. درست است که این تفریحات را در ساحل های دیگر نیز می توان انجام داد اما آب ساحل جومتین، بسیار شفاف و تمیزتر از بقیه جاهاست و شنا و قایق سواری در آن لذت بیشتری دارند.
اقامت در این ساحل هیچ مشکلی ندارد. این ساحل پر از هتل ها و رستوران های خوب است. در رستوران های ساحل جومتین همه نوع غذای بین المللی از انواع ایتالیایی گرفته تا انگلیسی، فرانسه و خود غذاهای تایلندی سرو می شوند. یعنی هر گردشگری با هر سلیقه ای می تواند آن جا دلی از عزا در بیاورد و از طعم خوب غذاهای آنجا لذت ببرد.

جاذبه های ساحل جومتین

بعضی از بازدیدکننده ها تصور می کنند ساحل جومتین راکدتر از دیگر سواحل پاتایاست. اما در واقع این طور نیست. این ساحل نیز جو بسیار طرب انگیز و شادی دارد. دست فروش های بسیاری در این ساحل اقلام متنوعی می فروشند و گردش میان آنها لذت خاصی دارد.
ساحل جومتین به عنوان یکی از سواحل زیبا با محیط  خانوادگی و مناسب است که اتفاقات ناخواسته و نامناسب کمی در آنجا رخ می دهد.
یکی دیگر از جذابیت های ساحل جومتین، «بازار شناور پاتایا»ست. این بازار با نام «بازار شناور  چهار منطقه» نیز شناخته می شود. این بازار چهار قسمت مختلف دارد و آیتم های مختلفی از چهار منطقه مختلف کشور تایلند یعنی شمالی، شمال شرقی، مرکزی و جنوبی را به فروش می رساند.
گردشگران می توانند در این بازار شناور انواع غذاهای تایلندی را امتحان کنند. این بازار را می توان مهد نمایش فرهنگ تایلند نیز دانست.
از دیگر جذابیت های این منطقه می توان موزه بطری های شیشه ای را نیز نام برد. موزه هنری بطری های شیشه ای، شامل بیش از 300 نوع اثر هنری دست ساز درون بطری های شیشه ای است. این موضوع حاصل زحمات مجسمه ساز آلمانی پیتر بدلایس است.
ماکت های مینیاتوری تعدادی از آثار توریستی جهان، کشتی ها، کلیساها، کاخ ها و معابد از جمله آثاری هستند که در این بطری های شیشه ای جای گرفته اند.

تاریخچه

پاتایا تا 40 سال پیش چندان شناخته شده نبود. بافت قدیمی این شهر مملو از دهکده های و کلبه های کوچکی در اطراف سواحل بود. اما به تدریج با مشهور وشناخته شدنش پیشرفت کرد و ب شکل امروز خود یعنی یکی از جاذبه های توریستی دنیا تبدیل شد. منشا و مبدا این شهرت نیز به جنگ ویتنام بر می گردد. زمانی که سربازان آمریکایی این شهر کوچک و زیبارا کشف کردند و آن را به جهانیان شناساندند.
در حال حاضر این شهر سالانه شاهد حضور میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است.
 
نام: آسیا » تایلند » پاتایا » ساحل جومتین
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پاتایا

جزیره مرجانی کولان

Larn یا Koh Laan یکی از جزایر خاموش ساحل پاتایاست. این جزیره، آب بسیار شفاف و شن های سفید دارد و به جزیره مرجانی پاتایا مشهور است. بیشتر جذابیت این جزیره برای گردشگران انجام سرگرمی هایی همچون غواصی است. باید گفت جاذبه اصلی این جزیره، صخره های مرجانی موجود در آب دریای اطراف آن است که توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند.

پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها

برای معرفی جاذبه های اصلی پاتایا، می توان پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park- و مزرعه کروکودیل ها -Crocodile Farm- و همچنین دهکده فیل ها -Elephant Village- را نام برد. در پارک سنگ های چند میلیون ساله، حیوانات مختلف و کمیاب در طبیعت بسیار زیبای این پارک در کنار هم زندگی می کنند.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بزرگ ترین و مدرن ترین آکواریوم آسیاست. این آکواریوم به شکل استوانه تونل مانندی است که در زیرآب قرار دارد و مملو از گونه های نادر و کمیاب جانواران و گیاهان دریایی است.

معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang- یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین معابد در چیانگ مای است. این معبد جزو جاذبه های گردشگری این شهر است که مسافران بسیاری از آن بازدید می کنند. اگر قصد مسافرت به تایلند و شهر چیانگ مای را دارید بد نیست به Wat Buakkhrok Luang هم سری بزنید.