درباره باغ بزرگ پالایس

باغ بزرگ پالایس -Palais Grossen Garten- در باغ بزرگ که منطقه سرسبز وسیعی واقع در خارج شهر درسدن می باشد، قرار گرفته است. این مکان، بنای بسیار زیبایی است که گرداگرد آن را محیط زیست طبیعی فراگرفته است.
بنای عظیم این قصر که در وسط پارکی به مساحت دو کیلومتر مربع واقع شده، گردشگران بسیاری را در طول سال به سوی خود جذب می کند. این مکان که در محل تقاطع دو خیابان دیدنی کوارله و ماین واقع شده، در کانون توجه گردشگران قرار دارد. در مجاور قسمت جنوب شرقی این بنا، دریاچه زیبای قصر به همراه فواره باشکوه آن دیده می شود. همچنین یک باغ گل بسیار زیبا و دیدنی نیز در شمال غربی قصر وجود دارد.
سبک معماری این بنای بی نظیر ارائه دهنده تصویری واقعی از شیوه هنر آلمان محسوب می شود. برآمدگی جلویی این بنا توسط قطعه جواهرات منحصربفردی با شکوه هرچه تمام تر تزئین شده است. همچنین سبک معماری این قصر نمایانگر طراحی ساختمان قلعه های فرانسوی در قرن 17 میلادی می باشد. در ساخت این قصر از سبک معماری قصرهای ژِنُوایی نیز الگو گرفته شده است. در پایین ترین طبقهء بخش میانی قصر، یک سالن بسیار بزرگ و سردآبی با ستون های متعدد دیده می شود. این سالن چنان عظیم است که در بیش از دو طبقه گسترده شده است. بنای قصر، ساختمانی سه طبقه است که به شکل حرف H ساخته شده است. دو بال در قسمت مرکزی این بنا وجود دارد که قسمت جنوب غربی را به شمال شرقی متصل می کند. در هریک از طبقه های این دو بال، سه اتاق کوچک وجود دارد.

اطلاعات گردشگری

مجموعه باغ بزرگ پالایس، مکانی برای سپری کردن یک روز تعطیل جذاب و بیاد ماندنی می باشد. بخش های اصلی و دیدنی این مکان شامل باغ های زیبا، پارک های وسیع و قبرستان آن می باشد. درختان عظیم و کهن سال این باغ محیط آرامش بخش بی نظیری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. با استفاده از قطارهای کوچکی که در باغ بزرگ پالایس وجود دارند می توان گشت و گذار لذت بخشی را در این مکان تجربه کرد. علاوه بر این، وجود یک باغ وحش بسیار دیدنی و یک گلخانه بسیار بزرگ نیز بر دیدنی های این جاذبه گردشگری، افزوده اند.

رستوارن های باغ

چندین رستوارن معروف نیز در نزدیکی این باغ وجود دارد که غذاهای بسیار لذیذ و محیط مطبوعی را برای استراحت در اختیار گردشگران قرار می دهند. در زیر به نام تعدادی از این رستوران ها اشاره شده است:

رستوران آلگرو
این رستوران یکی از معروفترین رستوران های این منطقه است که در آن می توان استعداد و ذائقه آمریکایی خودنمایی می کند.

سگافِرِدو
این مکان یک قهوه خانه ممتاز به شمار می رود که در آن فضای آرامش بخش و البته قهوه بی نظیری در انتظارتان است.

تاریخچه

باغ بزرگ پالایس در سال 1680 میلادی ساخته شد و در سالیان نخست به عنوان اقامتگاه تابستانی خاندان سلطنتی ساکسون مورد استفاده قرار می گرفته است. در سال های نخست دهه 1730 میلادی این مکان به عنوان انبار مجموعه های هنری سلطنتی کاربرد داشته است. در سال 1945 میلادی، دیدنی های شهر درسدن در اثر بمباران های انجام شده در جریان جنگ جهانی به کلی نابود شدند. این بنای تاریخی نیز از این قاعده مستثنی نبود. برخی آسیب های وارد شده به باغ بزرگ پالایس کماکان در انتظار بازسازی هستند.
 
نام: اروپا » آلمان » دِرِسدِن » باغ بزرگ پالایس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر دِرِسدِن

زِوینگر

زِوینگر -Zwinger- در لغت به معنای فضایی بسیار بزرگ است که برگرفته از نام مکان این قصر می باشد. قصر زِوینگر یکی از آثار تاریخی عظیم درسدن است که ایوان بسیار وسیعی دارد.