درباره قصر زوینگر

بدون تردید هر زمان که اسم درسدن به گوش می خورد، تنها چیزی که به ذهن خطور می کند ساختمان های زیبا و باشکوه این شهر می باشند. در میان این بناها، کاخ زوینگر با ایوان منحصربفرد آن وجود دارد. این نماد تاریخی محبوب، همه ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

شش عمارت موجود در این قصر، هریک تاریخچه خاص خود را دارد. عمارت های رمپارت و گلوکن اشپیل این قصر در ابتدا تحت عنوان عمارت اشتدات (شهر) شناخته می شدند اما پس از آنکه در سال های 1924 و 1936 میلادی نوعی زنگِ در، در این عمارت ها نصب شد نام آن به عمارت گلوکن اشپیل تغییر داده شد. قصر زوینگر در زمان ساخت تنها از سه بال تشکیل شده بود و حیاط بسیار بزرگ آن نزدیک رود البِ قرار داشت. با این وجود زمانیکه اپرای زمپِر در سال 1841 میلادی ساخته شد، حیاط قصر توسط گوت فرید زمپر محصور گردید. در این مکان یک گالری هنری زیبا و بسیار بزرگ به سبک تجدید حیات، ساخته شد.
یک موزه استثنایی نیز در قصر زوینگر وجود دارد که در آن نقاشی های نادری از رافائل، کانالتو و روبنز قابل مشاهده است. علاوه بر این، فرهنگ و تمدن غنی درسدن را نیز می توان در این موزه به تماشا نشست. گنجینه های علمی، نمونه هایی از آثار هنرهای زیبا به همراه چندین نمونه سلاح و ادوات جنگی قدیمی از جمله اشیایی هستند که در این موزه نگهداری می شوند. حیاط بسیار وسیع این کاخ قبلاً جهت برگزاری چندین مسابقه و همچنین تعدادی جشن، مورد استفاده قرار می گرفته است.

اطلاعات گردشگری

قصر زوینگر یکی از دیدنی ترین مکان های درسدن برای سپری کردن یک روز تعطیل محسوب می شود. گردشگران می توانند اوقات بسیار مفرحی را در باغ ساکت و آرام و موزه دیدنی این قصر، تجربه کنند.
ساعات بازدید از این موزه به شرح ذیل می باشد:
روزهای: سه شنبه،چهارشنبه،پنجشنبه،جمعه،شنبه،یکشنبه
زمان شروع کار: 10 صبح
زمان خاتمه کار: 6 عصر
موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.
مجموعه چینی های موجود در این قصر، از دیگر دیدنی های جذاب برای گردشگران به شمار می رود. این مجموعه که بزرگترین مجموعه در نوع خود در جهان است، شامل بیش از 20000 قطعه آثار چینی از کشورهایی چون چین، ژاپن و ... می باشد. ساعات بازدید از مجموعه چینی قصر نیز همانند ساعات کار موزه قصر است. این قسمت نیز در روزهای دوشنبه تعطیل است.

تاریخچه

کار ساخت قصر زوینگر -Zwinger-، یکی از باشکوه ترین نقاط دیدنی درسدن، در سال 1710 میلادی آغاز و در سال 1732 میلادی به پایان رسید. طراحی این بنای خیره کننده که یک نمونه هنری تمام عیار محسوب می شود توسط دانییل پوپل مان و مجمسه سازی به نام بالتازار پرموزر، انجام شد. این قصر به فرمان لوئی چهاردهم بنا شد. قصر زوینگر همزمان با برگزاری مراسم ازدواج شاهزاده فردریک آگوستوس در سال 1719 میلادی افتتاح شد. در سال 1733 میلادی به دنبال مرگ غم انگیز فردریک آگوستوس، عملیات ساخت قصر به دلیل نبود بودجه کافی نیمه تمام ماند. در اثر بمباران شدید در سال 1945 میلادی، ساختمان قصر آسیب دید و تعدادی از اشیای ارزشمند موجود در گالری های این قصر به سرقت رفت.
 
نام: اروپا » آلمان » دِرِسدِن » زِوینگر
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر دِرِسدِن

باغ بزرگ پالایس

باغ بزرگ پالایس -Palais Grossen Garten- که با نام باغ و قصر تابستانی نیز شناخته می شود، یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در درسدن به شمار می رود. این مکان نخستین بنای سکولار شهر است که پس از پایان دوران سی ساله جنگ، در درسدن ساخته شد.