درباره قایق رانی بر روی رودخانه راین

رودخانه راین -Rhine River- که در لغت به معنای جریان مواج می باشد از یخچال های طبیعی کوه های آلپ سرچشمه می گیرد. سفر با قایق بر روی این رودخانه موقعیت های بیشماری را در پیش چشم گردشگران قرار می دهد تا دیدنی های خارق العاده ای را از نزدیک مشاهده کرده و ساعات بسیار خوشی را سپری کنند.
رودخانه بزرگ راین یکی از فعالترین آبراه های کشتی رانی در آلمان است که از طریق چندین کانال به تعدادی از مهمترین رودخانه های اروپای غربی متصل می شود. منطقه عظیم راین که به عنوان یکی از مراکز اصلی کشتی رانی و حمل و نقل محسوب می شود، دربرگیرنده بسیاری از نقاط صنعتی حساس و مهم نیز می باشد. یکی از مناطق اصلی تولید شراب در آلمان در حاشیه این رودخانه عظیم قرار دارد که شرابی با کیفیت بسیار بالا تولید می کند.

دیدنی های رودخانه راین

رودخانه راین یکی از دیدنی ترین زیبایی های کشور آلمان است که گردشگران قادرند لحظاتی بسیار مفرح و هیجان انگیز را در کنار آن سپری کنند. قایق سواری بر روی این رودخانه عظیم از جمله سرگرمی هایی است که تقریباً توسط همه گردشگران انجام می شود. شرکت های کشتیرانی و قایقرانی متعددی در کنار رود راین وجود دارند که هریک پیشنهادات جذابی به لحاظ گردشگری و نیز از نظر هزینه، در اختیار شما قرار می دهند. در اینجا پیشنهاداتی را برای گشت زدن بر روی رودخانه راین بویژه برای گردشکرانی که با محدودیت زمان مواجه اند، مطرح می کنیم.
سفر با قایق یا کشتی به سمت بالادست رودخانه زمان بیشتری را می طلبد چراکه در این حالت سرعت حرکت آهسته تر است. اگرچه هر دو گزینه یعنی سفر به بالادست یا پایین دست رودخانه با قیمت یکسانی ارائه می شوند، اما سفر به پایین دست تقریباً 3 ساعت سریعتر از سفر به سمت بالادست رود، صورت می گیرد.
حاشیه رود راین در اطراف شهرهایی چون کوبلنتس و ماینتز تا رودس هایم، مناطق چندان جذاب و دیدنی ای نمی باشند بنابراین چنانچه با محدودیت وقت مواجه اید به سادگی می توانید از دیدن این قسمت ها صرفنظر کنید.

حمل و نقل

گردشگران براحتی و توسط قطار، هواپیما یا اتوموبیل می توانند خود را به این منطقه زیبا و دیدنی برسانند.

غذا

رستوران ها و هتل های مجلل و بی نظیری در دره راین وجود دارند.

تاریخچه سفر با قایق بر روی رودخانه راین

در دوران باستان، قبایل متعددی در هر دو سمت رودخانه راین و نیز رودخانه سلت زندگی می کردند. نخستین بار جولیوس سزار در سال 53 تا 55 پیش از میلاد اقدام به حفر کانال و گذر از رودخانه پرابهت راین نمود. پس از فروپاشی امپراطوری روم غربی در سال 400 بعد از میلاد، قبایل آلمانی مجدداً اقدام به عبور از این رودخانه کردند.
کشورهای واقع در امتداد رود راین هرگز مرز و حدود ثابتی نداشته اند و حدود آنها از زمانی به زمان دیگر تغییر یافته است. نخستین کشتی بخار در سال 1832 میلادی از دریای شمال وارد رودخانه راین شد و تمام مسیر تا شهر بازل سوئیس را از طریق این رودخانه پیمود. در سال 1840 میلادی بندری به نام مانهایم در حاشیه رود راین بوجود آمد. به دنبال رونق صنعتی منطقه، این بندر به شدت مورد استقبال مسافران قرار گرفت. حفر کانال لودویگ- دوناو (دانوب) پس از نه سال تلاش مداوم و خستگی ناپذیر به پایان رسید. نام این کانال از نام پادشاه معروف باواریا، لودویگ اول گرفته شد. این کانال که با تلاش و کوشش بسیار و در طی سالیان طولانی ساخته شده بود، در جنگ جهانی دوم تخریب شد.
 
نام: اروپا » آلمان » کلن » گشت و گذار بر روی رودخانه راین
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر کلن

کلیسای جامع کلن

دُم یا کلیسای جامع شهر کلن -Kolner Dom-، یکی از معتبرترین کلیساهای رومی این شهر محسوب می شود. بر اساس گزارش های یونسکو این بنا، بنایی استثنایی و برآمده از نبوغ خلاق انسانی می باشد که دیدن آن به تمام گردشگران کلن توصیه می شود.

شهربازی فانتازیالند

شهربازی فانتازیالند -Phantasialand- یکی از بی نظیرترین پارک های بازی در جهان است که مکانی فوق العاده برای گذراندن تعطیلاتی سرگرم کننده به همراه کودکان، محسوب می شود. امکانات گوناگون این پارک نظیر وسایل بازی هیجان انگیز و همچنین قسمتی به نام غرب وحشی، این مکان را به مکانی بی نظیر برای تک تک اعضای خانواده مبدل ساخته است.

کلیسای گرئون مقدس

کلیسای گرئون مقدس -St Gereon`s Church- شهر کلن یکی از معروفترین بناهای تاریخی دوران کهن است که شامل برخی از نادرترین عناصر و نمادهای دوره باستان می باشد. دیدن این کلیسا به همه گردشگرانی که به کلن سفر می کنند، توصیه می شود.