درباره کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن -Kolner Dom- که یکی از قدیمی ترین کلیساهای آلمان می باشد، بارگاه مقدس تعدادی از روحانیون کاتولیک معروف این کشور نیز به شمار می رود. این کلیسا از احترام و ارزش خاصی در میان ساکنین شهر کلن برخوردار است.
طراحی معماری کلیسای جامع کلن به شدت تحت تأثیر کلیسای جامع آمیِنس (کلیسای نوترِدام) قرار دارد. نسبت طول و عرض صحن اصلی این کلیسا دقیقاً مطابق با نسبتی است که در کلیسای آمینس دیده می شود. همانند سایر کلیساهای سبک گوتیک، بنای این کلیسا نیز به شکل یک صلیب یونانی ساخته شده است. سرداب گوتیک این کلیسا توسط دو ستون در سطح کلیسا حفظ می شود. نمای بیرونی این سرداب نمایانگر یک برج در حال پرواز به سبک فرانسوی می باشد. طاقی بسیار زیبا و عظیم و یک سه بابی شکننده و ظریف در جایگاه کر قرون وسطایی این کلیسا دیده می شود. وجود مجسمه سنگی عظیم کریستوفر مقدس در ورودی نخست کلیسا، بر زیبایی هرچه بیشتر این مکان افزوده است.


نام محلی کلیسا
کلیسای جامع شهر کلن در زبان محلی دُم خوانده می شود. آدرس کلیسا عبارت است از: Am Hof- Koln- Germany

دیدنی های کلیسای جامع کلن

وجود چندین جاذبه بصری در کلیسای جامع کلن سبب افزایش محبوبیت جهانی این مکان شده است. گنجینه های غیرمعمول این کلیسا، بسیار جذاب و باشکوه اند. محراب بلند و مشهور این کلیسا که در سال 1322 میلادی بنا شده، یکی از نادرترین گنجینه های کلیسای جامع کلن به شمار می رود. این محراب که از سنگ مرمر سیاه ساخته شده، یک جاذبه بصری تمام عیار محسوب می شود. مهمترین گنجینه موجود در کلیسای جامع کلن، مقبره سه پادشاه می باشد. یادگارهای بجای مانده از ایرماگاردیس مقدس نیز از گنجینه های موجود در این کلیسا می باشد.

ساعات بازدید از کلیسا

همه روزه از ساعت 6 صبح الی 7:30 بعدازظهر می توان از کلیسای جامع کلن بازدید کرد اگرچه این زمان با توجه به ساعت برگزاری مراسم مذهبی، تفاوت می کند. برج کلیسا و بخش گنجینه های آن نیز از ساعت 10 صبح الی 6 بعدازظهر قابل بازدید هستند.

مبلغ ورودیه

گردشگران می توانند به صورت رایگان از کلیسای جامع کلن بازدید کنند. اما برای بازدید از برج کلیسا مبلغ 50/2 یورو و برای بخش گنجینه ها 4 یورو از گردشگران اخذ می شود. بلیط های ویژه ای نیز به قیمت 5 یورو برای بازدید از هر دو قسمت قابل خریداری است.

تاریخچه کلیسای جامع کلن

در 15 آگوست سال 1248 میلادی عملیات ساخت کلیسای جامع کلن توسط اسقف اعظم کنراد فون هوکستادن، آغاز شد. با این وجود موانع چندی نیز بر سر راه ساخت این کلیسا پدید آمدند و به همین دلیل تکمیل ساخت آن سال های زیادی به طول انجامید. سرانجام درهای کلیسا در سال 1880 میلادی به روی مؤمنان گشوده شد. در طی جنگ جهانی دوم آسیب های بسیاری به ساختمان بزرگترین کلیسای گوتیک اروپای شمالی وارد آمد. از انبوه بمب هایی که در طول جنگ بر سر شهر کلن فرو ریخته شد تقریباً 70 بمب این کلیسا اصابت کردند. کلیسای جامع کلن در سال 1996 میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو، افزوده شد.
 
نام: اروپا » آلمان » کلن » کلیسای جامع کلن
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر کلن

گشت و گذار بر روی رودخانه راین

گشت و گذار بر روی رودخانه عظیم راین -Cruising in Rhine River- یکی از هیجان انگیزترین راه های تفریح و سرگرمی در اوقات فراغت محسوب می شود. وجود زیبایی های فراوان و شهرک های متعدد در اطراف رودخانه راین امکان تجربه آرامش و زیبایی طبیعت را در کنار خانواده برای شما فراهم می سازد.

شهربازی فانتازیالند

شهربازی فانتازیالند -Phantasialand- یکی از بی نظیرترین پارک های بازی در جهان است که مکانی فوق العاده برای گذراندن تعطیلاتی سرگرم کننده به همراه کودکان، محسوب می شود. امکانات گوناگون این پارک نظیر وسایل بازی هیجان انگیز و همچنین قسمتی به نام غرب وحشی، این مکان را به مکانی بی نظیر برای تک تک اعضای خانواده مبدل ساخته است.

کلیسای گرئون مقدس

کلیسای گرئون مقدس -St Gereon`s Church- شهر کلن یکی از معروفترین بناهای تاریخی دوران کهن است که شامل برخی از نادرترین عناصر و نمادهای دوره باستان می باشد. دیدن این کلیسا به همه گردشگرانی که به کلن سفر می کنند، توصیه می شود.