دیدنی های کلیسا

دیدنی های بسیاری در کلیسای گرئون مقدس شهر کلن در پیش چشم بازدیدکنندگان قرار دارد. برخی از آنها عبارتند از:
  • مجسمه عظیم الجثه سر سرباز رومی که در پارک واقع در شرق کلیسا قرار گرفته است. این مجسمه در سال 2002 میلادی توسط اسکندر یدیلر ساخته شده است.
  • دیوارنگاره های قدیسین مربوط به قرن سیزدهم که در تعمیدگاه کلیسا دیده می شوند و از ده ضلعی بخش جنوبی قابل دسترسی اند.
  • در بالای جایگاه توبه، دیوارنگاره هایی مربوط به هلنای مقدس، مریم مقدس و جان مقدس دیده می شوند.
  • جزء اصلی و مرکزی این کلیسا، گنبد بیضی شکل آن می باشد. این گنبد 9/16 متر پهنا و 21 متر درازا دارد.

درباره کلیسای گرئون مقدس

در میان دوازده کلیسای مربوط به دوران امپراطوری روم در کلن، کلیسای گرئون مقدس-St Gereon
s Church-  یکی از جالب توجه ترین نقاط گردشگری برای تمام گردشگرانی است که شیفته زیبایی و تمدن دوران کهن می باشند. این مکان در زمره یکی از محبوب ترین دیدنی های شهر کلن است که هر ساله پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری می باشد.

کلیسای گرئون مقدس با دارا بودن گنبدی عظیم بر روی صحن اصلی و ده ضلعی این کلیسا، نمونه ای بی نظیر از یک سبک معماری نادر و هنرمندانه محسوب می شود. وجود موزاییک ها و دیوار نگاره های منحصربفرد بر روی دیوارهای کلیسا زیبایی آن را صدچندان می سازد. درب شمالی کلیسا در ایوان غربی این بنا واقع شده است.
بازدیدکنندگان قادرند از این قسمت براحتی به بخش اصلی کلیسا وارد شوند. همچنین ایوان غربی کلیسا بازدیدکنندگان را به سوی صحن اصلی معروف و ده ضلعی این مکان هدایت می کند. عبادتگاه های کوچکی در جای جای دیوارهای صحن اصلی دیده می شوند. کار ساخت سرداب عظیم این کلیسا طی قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی به انجام رسیده است. جایگاه توبه به همراه یک مقبره سنگی بسیار بزرگ در قسمت قدیمی تر سرداب دیده می شود
. -

ساعات بازدید از کلیسا

ساعات بازدید از کلیسای گرئون مقدس در روزهای دوشنبه تا جمعه، صبح ها از 9 الی 12:30 و بعدازظهرها از 13:30 الی 18 می باشد. روزهای شنبه کلیسا از ساعت 9 صبح الی 12:30 ظهر آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است. در روزهای یکشنبه نیز ساعات بازدید از این مکان، از 1 الی 6 بعدازظهر می باشد.

تاریخچه کلیسا

این کلیسای باشکوه در سال 380 بعد از میلاد و در نزدیکی مقبره گرئون مقدس بنا شد. طبقه دوم این کلیسا به همراه گنبد صحن اصلی ده ضلعی آن در سال 1227 میلادی ساخته شدند. پاپ در سال 1920 میلادی، مقام بالاتری را برای این کلیسای مقدس در نظر گرفت. یکی از دیوارهای اصلی کلیسای گرئون مقدس در اثر بمباران های انجام شده در زمان جنگ جهانی دوم، تخریب شد.
در واقع ساخت چنین کلیسای عظیمی از آرزوهای اسقف اعظم آنو بود تا مراسم مذهبی مربوط به خاکسپاری در آن انجام گیرد. به همین دلیل بود که کلیسای گرئون مقدس شکل گرفت. این کلیسا در سال 1067 میلادی مجدداً ساخته شد و عملیات ساخت مجدد این بنا در سال 1227 میلادی به پایان رسید. کلیسای گرئون مقدس شهر کلن به عنوان یکی از گنجینه های ملی کشور آلمان محسوب می شود.
 
نام: اروپا » آلمان » کلن » کلیسای گرئون مقدس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر کلن

گشت و گذار بر روی رودخانه راین

گشت و گذار بر روی رودخانه عظیم راین -Cruising in Rhine River- یکی از هیجان انگیزترین راه های تفریح و سرگرمی در اوقات فراغت محسوب می شود. وجود زیبایی های فراوان و شهرک های متعدد در اطراف رودخانه راین امکان تجربه آرامش و زیبایی طبیعت را در کنار خانواده برای شما فراهم می سازد.

کلیسای جامع کلن

دُم یا کلیسای جامع شهر کلن -Kolner Dom-، یکی از معتبرترین کلیساهای رومی این شهر محسوب می شود. بر اساس گزارش های یونسکو این بنا، بنایی استثنایی و برآمده از نبوغ خلاق انسانی می باشد که دیدن آن به تمام گردشگران کلن توصیه می شود.

شهربازی فانتازیالند

شهربازی فانتازیالند -Phantasialand- یکی از بی نظیرترین پارک های بازی در جهان است که مکانی فوق العاده برای گذراندن تعطیلاتی سرگرم کننده به همراه کودکان، محسوب می شود. امکانات گوناگون این پارک نظیر وسایل بازی هیجان انگیز و همچنین قسمتی به نام غرب وحشی، این مکان را به مکانی بی نظیر برای تک تک اعضای خانواده مبدل ساخته است.