درباره جزیره مرجانی کولان

Koh Larn یا Koh Laan یا کولان یکی از جزایر پاتایا در سواحل تایلند است. مساحت کلی جزیره حدود 8 کیلومتر مربع می باشد. Koh Larn حدود یکهزار نفر جمعیت دارد و مهم‌ترین دهکده آن، Naban نام دارد. این جزیره، 6 ساحل  و زمین های صخره مانند دارد.

نام محلی Koh به زبان تایلندی به معنای جزیره است. تلفظ درست این کلمه در واقع Gaw است. Koh Larn به معنای «جزیره مرجانی» است. همه محبوبیت و جذابیت این جزیره برای صخره های مرجانی و غواصی در آب های شفاف دریای اطراف آن است.

اطلاعات گردشگری

جزیره Koh Larn را می توان بهشت گردشگران نامید. محیط زیبا و آرام آنجا بسیار روح نواز است. این جزیره سرگرمی های بسیاری دارد همچون جت اسکی، پاراسیلینگ پشت قایق های پرسرعت و غواصی برای جذب گردشگران دارد. گردشگران ماجراجو می توانند با پوشیدن لباس های غواصی به زیر آبهای آبی و تمییز دریای اطراف این جزیره بروند و از تماشای صخره های مرجانی نهایت لذت را ببرند.
از دیگر سرگرمی‌های این جزیره می توان به پیاده‌روی روی شن‌های سفید و داغ ساحل، دوچرخه سواری، قایق رانی، حمام آفتاب، تیراندازی، شنا در آب های تمیز و ... اشاره کرد. گردشگران همچنین می توانند از اسکله یا روی قایق ها، ماهی گیری کنند. خرید کردن نیز یکی دیگر از سرگرمی های آنها به شمار می رود.
بنا شدن جزیره روی تپه ها و صخره های مرجانی، مناظر بسیار زیبایی را خلق کرده اند. عکاسی از این همه زیبایی را نیز می توان جزو سرگرمی های توریست ها دانست.
انواع گونه های گیاهی روی این صخره ها و جانورانی که در آنها زندگی می کنند آنقدر عجیب و زیبا هستند و مناظر زیبایی می سازند که نظر هر گردشگری را به خود جلب کند و آرامش خوبی به آنها می بخشند.

پیشینه جزیره مرجانی

در وهله اول باید بدانید چگونه می توان به این جزیره زیبا رسید. برای رفتن به بهشت توریست ها باید از قایق های موتوری استفاده کنید. در ساحل تعداد بسیاری از قایق رانان هستند که گردشگران را جابه جا می کنند. البته اگر بخواهید خیلی هزینه نکنید، می توانید از معابر مرجانی خود را به این جزیره برسانید. مدت زمان رسیدن به جزیره از سواحل پاتایا، حدود 30 دقیقه است. البته این زمان بستگی به این دارد که پیاده یا با قایق می روید. اما بهترین و سریع ترین مسیر، گرفتن تاکسی، موتور یا دوچرخه است. این تاکسی ها شما را به هر کجای جزیره که بخواهید می برند. گردشگر می تواند از طریق معابر و مسیرهای مشخص با دوچرخه شخصی خود نیز به جزیره برود.

تاریخچه

تاریخچه Koh Larn (جزیره مرجانی) مرتبط با تاریخ پیداش پاتایا است. اگر روی نقشه جهان دنبال پاتایا بگردید، بدون شک آن را پیدا خواهید کرد. این شهر کوچک اما زیبا یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی دنیاست. اما 40 سال پیش تقریبا هیچ کس از وجود چنین شهر و جزیره زیبایی در کنار آن خبر نداشت. در واقع اصلا کسی نمی دانست پاتایا چیست! اما بعد از جنگ ویتنام بود که آمریکایی ها این جزیره و شهر زیبا را به همه معرفی کردند. بعد از آن، پاتایا و جاذبه های توریستی آن همچون جزیره مرجانی به مکانی برای استراحت، تفریح و لذت بردن گردشگران تبدیل شدند.
 
نام: آسیا » تایلند » پاتایا » جزیره مرجانی کولان
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پاتایا

ساحل جومتین

بیشتر شهرت پاتایا برای سواحل بسیار زیبای آن است. یکی از سواحل بسیار عالی آن، ساحل جومتین -Jomtien Beach- نام دارد. این ساحل برای خانواده ها و افرادی که علاقه مند به برپایی مهمانی و جشن هستند، مناسب است.

پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها

برای معرفی جاذبه های اصلی پاتایا، می توان پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park- و مزرعه کروکودیل ها -Crocodile Farm- و همچنین دهکده فیل ها -Elephant Village- را نام برد. در پارک سنگ های چند میلیون ساله، حیوانات مختلف و کمیاب در طبیعت بسیار زیبای این پارک در کنار هم زندگی می کنند.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بزرگ ترین و مدرن ترین آکواریوم آسیاست. این آکواریوم به شکل استوانه تونل مانندی است که در زیرآب قرار دارد و مملو از گونه های نادر و کمیاب جانواران و گیاهان دریایی است.

معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang- یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین معابد در چیانگ مای است. این معبد جزو جاذبه های گردشگری این شهر است که مسافران بسیاری از آن بازدید می کنند. اگر قصد مسافرت به تایلند و شهر چیانگ مای را دارید بد نیست به Wat Buakkhrok Luang هم سری بزنید.