درباره پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل

یکی از جاذبه های اصلی پاتایا پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park-  و مزرعه کروکودیل -Crocodile Farm- هاست. این پارک یکی از زیباترین طبیعت های دنیا را دارد و روح هر انسان طبیعت دوستی را می نوازد. این موزه طبیعی مرکز حکومت حیوانات نادر، گیاهان  و طبیعت زیبا و آب های معدنی و درمانیست.
این پارک که در فاصله 9 کیلومتری شهر پاتایا قراردارد، مملو از گیاهان زیبا، درختان و صخره های عظیم الجثه با قدمت چند صد سال و چند میلیون سال است. در قسمتی از این پارک، مزرعه کروکودیل ها وجود دارد که بیش از یکهزار کروکودیل را در خود جای داده است. حیوانات دیگری هم از جمله فیل ها، گربه ماهی های غول پیکر، مارماهی هایی از آمازون، گونه هایی از اسب ها و خرس های کمیاب، شیر، ببر، شتر و آهو نیز در این پارک وجود دارند.
توریست ها هر روزه شاهد نمایشی جذاب و هیجان انگیز از کروکودیل ها در این پارک هستند.
از دیگر جاذبه های پاتایا می توان به دهکده فیل ها -Elephant Village- اشاره کرد. این دهکده در واقع درمانگاهی برای فیل های بیمار و آسیب دیده است. در این دهکده توریست ها می توانند از نزدیک شاهد فعالیت های روزانه این فیل های از کار افتاده باشند. فیل های این دهکده توانایی انجام کارهای سنگین در جنگلهای تایلند را ندارند اما نمایش هایی همچون فوتبال و رژه را به خوبی انجام می دهند. به این ترتیب توریست های بسیاری را به خود جلب می کنند.
این دهکده در سال 1973 میلادی برای مراقبت از فیل های بیمار، ساخته و راه اندازی شد.

نام محلی

پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل ها با همین نام در بین محلی های آن منطقه شناخته می شود. اما منطقه ای که این پارک در آن مستقر است، Tambon Nong Pta Lai, Bang Lamung نام دارد.
دهکده فیل ها نیز با همان نام شناخته می شود و در جاده ای به نام Sukhumvit قرار دارد.

اطلاعات گردشگری

به پارک سنگی و مزرعه کروکودیل ها در جاده Sukhumvit  قرار دارد و برای رفتن به آنجا باید حتما تاکسی گرفت یا ماشین شخصی داشت. به دلیل دور بودن این پارک به شهر، نمی توان با پای پیاده به آنجا رفت.
دهکده فیل ها نیز در جاده Phonpraphanimit قرار دارد. این جاده نزدیک بزرگراه شماره 3 است. در این دهکده توریست ها در مورد چگونگی زندگی فیل ها و فعالیت هایشان اطلاعات کسب می کنند. همچنین شاهد بازی فوتبال و رژه رفتن فیل ها خواهند بود.  یکی دیگر از کارهای جالب در این دهکده، فیل سواریست که افراد زیادی مشتاق آن هستند.

پیشینه پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل ها

پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل ها در طبیعتی زیبا قرار دارد. جاذبه های این پارک را می توان به سه گروه مختلف تقسیم کرد.
گروه اول حیوانات هستند. در میان حیوانات نادر این پارک می توان به انواع کروکودیل ها، گربه ماهی ها، مارماهی ها، ببر، بز، گوزن، فیل، اسب، شتر  و ... اشاره کرد.
در میان آنها به پرندگانی همچون شترمرغ، طاووس، پلیکان و ... اشاره کرد.
جذابیت دیگر مربوط به طبیعت و گیاهان عجیب و غریب این منطقه است. این گیاهان شامل درختان بونسای، درختان تایلندی و درختان یک میلون ساله هستند. در آنجا همچنین باغ های مسحور کننده ای مملو از گل های زیبا و درختان نادر وجود دارند.
گروه سوم مربوط به مجسمه های سنگی عجیب آنجاست. این سنگ ها شکل های مختلفی همچون حیوانات و آبشارهای مصنوعی تایلند را دارند.
در آخر نیز باید به دهکده فیل ها اشاره کنیم. در این دهکده می توان فعالیت های جالبی همچون قایق سواری در رودخانه، سفر در جنگل، بازی با گیبون ها و تماشای آبشار پرداخت. سرگرمی های دیگر این دهکده نیز شامل رقص های تایلندی، شمشیربازی تایلندی و آموزش کنترل فیل ها به گردشگران هستند. 
تاریخچه
فردی طبیعت دوست به نام Khun Suan Phanomwattanakul، پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل ها را به وجود آورده است. او تاجریبا نفوذ است که از زمان جوانی به جمع آوری حیوانات نادر در این پارک زیبا مشغول است. تلاش سال های جوانی این تاجر، این پارک را به شکل امروزی اش تبدیل کرده است.
دهکده فیل ها نیز در سال 1973 میلادی ساخته شده است. این دهکده محلی برای درمان و نگهداری فیل های آسیب دیده است.
 
نام: آسیا » تایلند » پاتایا » پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر پاتایا

ساحل جومتین

بیشتر شهرت پاتایا برای سواحل بسیار زیبای آن است. یکی از سواحل بسیار عالی آن، ساحل جومتین -Jomtien Beach- نام دارد. این ساحل برای خانواده ها و افرادی که علاقه مند به برپایی مهمانی و جشن هستند، مناسب است.

جزیره مرجانی کولان

Larn یا Koh Laan یکی از جزایر خاموش ساحل پاتایاست. این جزیره، آب بسیار شفاف و شن های سفید دارد و به جزیره مرجانی پاتایا مشهور است. بیشتر جذابیت این جزیره برای گردشگران انجام سرگرمی هایی همچون غواصی است. باید گفت جاذبه اصلی این جزیره، صخره های مرجانی موجود در آب دریای اطراف آن است که توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بزرگ ترین و مدرن ترین آکواریوم آسیاست. این آکواریوم به شکل استوانه تونل مانندی است که در زیرآب قرار دارد و مملو از گونه های نادر و کمیاب جانواران و گیاهان دریایی است.

معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang- یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین معابد در چیانگ مای است. این معبد جزو جاذبه های گردشگری این شهر است که مسافران بسیاری از آن بازدید می کنند. اگر قصد مسافرت به تایلند و شهر چیانگ مای را دارید بد نیست به Wat Buakkhrok Luang هم سری بزنید.