درباره underwater world

تقریبا همه انسان ها از نشستن روی شن های داغ ساحل و تماشای امواج آب دریا لذت می برند. اما عده ای از ما هم دوست داریم بدانید زیر این آب های روشن و امواج زیبا چه چیزهای جریان دارند! موجودات و گیاهانی که زیر آب ها زندگی می کنند، چه شکل و رنگ هایی دارند. برای رسیدن به این هدف و آگاهی از دنیای زیر آب دریاها و اقیانوس ها باید یک سر به «دنیای زیر آب» پاتایا بزنید.

نام محلی با این که نام مکانی که این آکواریوم در آن قرار دارد، Nongprue است اما محلی های آنجا نیز این آکواریوم را با همین نام یعنی «دنیای زیر آب» می شناسند.

اطلاعات گردشگری

در آکواریوم بزرگ دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بیش از 4 هزار موجود آبزی در 200 نوع  گونه متفاوت وجود دارد. گردشگران در این آکواریوم تقریبا هر نوع موجود دریای همچون کوسه های سرفلشی تا انواع خطرناک آنها و شیرماهی های زیبا را می توان دید.
آکواریوم های بزرگ زیادی در سراسر دنیا وجود دارند. اما برخلاف همه آنها، این آکواریوم به شکل استوانه بزرگی است که کاملا حس دنیای زیر آب را به انسان می دهد.
به طوری که احساس می کنید یکی از هزاران موجود زیر آب هستید.

آدرس آکواریوم

22/22Moo 11, Sukhumvit Rd., Nongprue
Banglamung, Chonburi 20260

استخر سنگی

در ایتدای این آکواریم، یک استخر سنگی وجود دارد که محل زندگی گربه ماهی های وحشی است که به آرامی در کنار هم شنا می کنند. این گربه ماهی ها خیلی بی حال تر و بی خطرتر از انواع دیگر خود در اقیانوس ها هستند. به همین دلیل می توان بدون نگرانی و ترس در کنار آنها بود. در کنار آنها انواع دیگری از ماهی های نیز وجود دارند. از جمله می توان به «خیارهای دریایی» اشاره کرد.
آدم های ماجراجو نیز می توانند در جاهای عمیق این استخر به خیارهای دریایی دست بزنند. «خیار دریایی» نوعی از ماهی های خارپوست است که بدنی چرم مانند دارند و در کف دریا زندگی می کنند.
آکواریوم بزرگ «دنیای زیر آب» پاتایا، مملو از انواع مختلف ماهی هاست. همچنین پوسترهایی برای توضیح همه گونه های ماهی ها، محل زندگی واقعی آنها و موارد جالب در مورد آنها به دو زبان تایلندی و انگلیسی است.

تونل ها

تونل های این آکواریوم به گردشگر احساس بودن در اقیانوس واقعی را القا می کنند. این که می توان این همه به انواع ماهی ها و جانوران دریایی نزدیک بود، احساس بسیار خوبی به انسان می دهد. تصور کنید بتوانید از فاصله بسیار نزدیک کوسه های ترسناک اعماق اقیانوس ها را ببینید.
آکواریوم بزرگ «دنیای زیر آب» پاتایا چندان هم بزرگ نیست و می توان در عرض دو سه ساعت از همه جای آن دیدن کرد. البته زمان غذا دادن به جانواران دریای نیز جذابیت خود را دارد و هستند گردشگرانی که در آکواریوم باقی می ماننند تا غذاخوردن این موجودات را تماشا کنند.

حوضچه های آکواریوم

در «دنیای زیر آب» حوضچه های مختلفی همچون، حوضچه کوسه ها، سمور دریایی و حوض های جزیره نما و صخره مانند است.
حوض سمورهای دریایی بیشتر بازدیدکننده را دارند. بیشتر توریست ها چهره های خنده دار و عجیب و غریب سمورها و نوع واکنش های آنها در برابر اتفاقات اطرافشان را بسیار دوست دارند.

پیشینه آکواریوم بزرگ «دنیای زیر آب»

ورودی تونل آکواریوم بزرگ «دنیای زیر آب» پر از کوسه ماهی هاست و این تصور را به انسان القا می کند این موجودات ترسناک دریایی همیشه هم انسان را نمی خورند! شاید عده ای از افراد دوست داشته باشند با این موجودات ترسناک از نزدیک رو به شوند و واقعیت وجودیشان را از نزدیک حس کنند. همچنین در صورت تمایل می توانند با لباس غواصی در کنار لاک پشت ها و دیگر حیوانات دریایی شنا کنند.
این تونل آبی بسیار جذاب از شیشه آکریلیک بسیار ضخیم ساخته شده است و در برابر فشار آب و امواج استقامت کافی را دارد.

تاریخچه

«دنیای زیر آب»، بزرگ ترین آکواریوم آسیاست و در جولای سال 2003 میلادی ساخته شده است. هزینه ساخت این آکواریوم، حدود 9.5 میلیون دلار آمریکا برآورد شده است. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم حدود 4 هزار موجود دریایی در 200 نوع و گونه مختلف در این آکواریوم زندگی می کنند.
 
نام: آسیا » تایلند » پاتایا » دنیای زیر آب
گروه: مکان های معروف
 

عکس های دنیای زیر آب

 

مکان های دیدنی دیگر پاتایا

ساحل جومتین

بیشتر شهرت پاتایا برای سواحل بسیار زیبای آن است. یکی از سواحل بسیار عالی آن، ساحل جومتین -Jomtien Beach- نام دارد. این ساحل برای خانواده ها و افرادی که علاقه مند به برپایی مهمانی و جشن هستند، مناسب است.

جزیره مرجانی کولان

Larn یا Koh Laan یکی از جزایر خاموش ساحل پاتایاست. این جزیره، آب بسیار شفاف و شن های سفید دارد و به جزیره مرجانی پاتایا مشهور است. بیشتر جذابیت این جزیره برای گردشگران انجام سرگرمی هایی همچون غواصی است. باید گفت جاذبه اصلی این جزیره، صخره های مرجانی موجود در آب دریای اطراف آن است که توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند.

پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها

برای معرفی جاذبه های اصلی پاتایا، می توان پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park- و مزرعه کروکودیل ها -Crocodile Farm- و همچنین دهکده فیل ها -Elephant Village- را نام برد. در پارک سنگ های چند میلیون ساله، حیوانات مختلف و کمیاب در طبیعت بسیار زیبای این پارک در کنار هم زندگی می کنند.

معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang- یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین معابد در چیانگ مای است. این معبد جزو جاذبه های گردشگری این شهر است که مسافران بسیاری از آن بازدید می کنند. اگر قصد مسافرت به تایلند و شهر چیانگ مای را دارید بد نیست به Wat Buakkhrok Luang هم سری بزنید.