درباره پارک ساسوسی

گرداگرد قصر ساسوسی توسط پارک بسیار بزرگ و زیبایی به همین نام احاطه شده است. این قصر در شهر پوتسدام آلمان قرار دارد. تاکستان مطبقی نیز در اطراف این قصر وجود دارد.
در این پارک زیبا یک باغ با بستری از گل، حصارها، درختان و چمن کاری هایی مزین به گل های سبک باروک، خلق شده است. در پرچین باغ، 3000 اصله درخت میوه کاشته شده است. گلخانه های متعددی در گوشه و کنار این باغ وجود دارد که درون آنها می توان درختان موز، هلو، پرتقال و بوته هنداونه و خربزه دیده می شود. ورودی واقع در قسمت شرقی پارک با ستون هایی تزئین شده و مجسمه دو تن از خدایان اساطیری به نام های فلورا و پومونا نیز در این جا قرار دارند. ارتباط و وابستگی مشهودی میان گل ها، سبزیجات و میوه جات این باغ وجود دارد. سرمایه گذاری کلانی توسط فردریک برای ساخت و تکیمل سیستم فواره های پارک ساسوسی -Sanssouci Park- صورت گرفت به نحویکه بیننده براحتی متوجه این واقعیت می شود که آب یکی از اجزای ضروری هر باغ محسوب می شود. نپتون گروتو نیز در سال 1757 میلادی فعالیت هایی به منظور به اتمام رساندن عملیات ساخت این سیستم در قسمت شرقی پارک، انجام داد. نقص یکی از حوضچه های مربوط به سیستم فواره های پارک سبب شده بود تا این حوضچه از سیستم تأمین آب خارج شود و متخصصین مربوطه هم قادر به شناسایی و رفع مشکل فواره نبودند. صدها سال بعد با اختراع و بکارگیری نیروی بخار این مشکل برطرف شد.
در سال 1842 میلادی فردی بنام آگوست بورسیگ، موتوری با قدرت 4/18 اسب بخار برای تأمین نیروی لازم در فواره ها، ساخت و از آن زمان به بعد بود که فواره های پارک با شکوه و زیبایی خیره کننده خود مشغول بکارند و ارتفاع آب آنها به 38 متر نیز می رسد. این موتور درون یک ایستگاه پمپاژ قرار داشت که دستور ساخت آن توسط شاه فردریک ویلیام چهارم، صادر شده بود. طرح این ایستگاه شبیه به مسجدی به سبک ترکی بود که مناره آن همانند یک دودکش عمل می کرد.

اطلاعات گردشگری

قصر ساسوسی و پارک دورتادور آن از چنان زیبایی خیره کننده ای برخوردارند که گردشگرانی که از پوتسدام دیدن می کنند هرگز نمی خواهند شانس خود برای بازدید از این دو مکان را از دست بدهند. اماکن اقامتی موجود در اطراف قصر ساسوسی از نرخ های مناسبی برخوردارند. همچنین وجود سیستم حمل و نقل مناسب در شهر، مانع از بروز هرگونه مشکل بر سر راه گردشگرانی می شود که برای دیدن این مکان مراجعه می کنند. هتل های شهر از وضعیت بسیار مناسب و امکانات مطلوبی برخوردارند.

تاریخچه

همزمان با طرح توسعه و ساخت ساختمان های موجود در پارک، خیابانی به طول 5/2 کیلومتر نیز ساخته شد. ساخت این خیابان در سال 1748 میلادی و از قسمت شرقی پارک آغاز شد و پس از طی چندین سال نهایتاً به قصر جدید واقع در انتهای بخش غربی پارک، رسید. یک گالری عکس نیز در سال 1764 میلادی در این مجموعه ساخته و در سال 1774 میلادی، اتاق های جدیدی به آن افزوده شد. کاری که در زمان راینزبرگ و نویروپین آغاز شده بود توسط فردریک ادامه یافت. در حالیکه فردریک از سال 1732 تا 1735 میلادی فرمانده نیروها و شاهزاده تاجدار نویروپین به شمار می رفت، دستور ساخت باغی مملو از گل، درختان میوه و سبزیجات را در زمین های محل اقامت خاندان سلطنتی صادر کرد. فردریک الگوی ورسای را که تلفیقی از زیبایی و فایده مندی بود را جایگزین طراحی کلاسیک باغ های سبک باروک نمود. فردریک در ساخت و طراحی باغ از اصول کلی راینزبرگ هم پیروی کرد. پدر وی، فردریک ویلیام اول، در سال 1734 میلادی او را با باغ میوه و سبزیجاتی آشنا کرد که دورتادور آن را حصار فراگرفته بود و پس از تعمیر و نوسازی قصر در آن بوجود آمده بود.
 
نام: اروپا » آلمان » پوتسدام » پارک ساسوسی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پوتسدام

قصر سانسوسی

قصر سانسوسی -Sanssouci Palace- واقع در شهر پوتسدام آلمان یکی از عالی ترین نمونه های سبک معماری غیرمتعارف به شمار می رود. این قصر محلی بی نظیر برای استراحت و لذت بردن از هنر معماری بکار رفته در آن، می باشد و بازدید از آن به همه گردشگران توصیه می شود.