درباره دیوار برلین

دیوار برلین -Berlin Wall- در سال 1961 توسط جمهوری دموکراتیک آلمان در غرب برلین که بخشی کاملا برش خورده از شهر برلین است ساخته شد. برجهای مراقبت که در حاشیه برلین واقع شده اند به حفاظت از کشور کمک می کنند.زیرا این برج ها در خارجی ترین بخش کشور مستقر شده اند و در معرض تهاجمات بیگانه ای هستند که نمی توان احتمال رخداد آنها را نادیده گرفت و در صورت رخداد، مهاجمان بیگانه از طریق همین مکان به کشور وارد می شوند.

مرز طولانی تر داخلی آلمان، آلمان شرقی و غربی را از هم جدا می کند و تشکیل یک مرز می دهد.این دو مرز هردو نماد یک پرده ی آهنین میان قطعه شرقی و ملل اروپای غربی هستند.پیش از بنای دیوار برلین حدود 4.5 میلیون آلمانی از شرق می آمدند و در منطقه ممنوعه مهاجرتی قطعه شرقی پناه می گرفتند و بهنگام عبور از مرز توسط GDR متوقف می شدند. افرا د به راحتی می توانستند از غرب برلین از مسیر این دیوار به هریک از کشورهای غربی سفر کنند. از سال 1962 تا سال 1989 ساخت دیوار برلین تقریبا مانع از ورود مهاجر از کشورهای اورپای غربی شد . از زمان بنای دیوار برلین تا کنون تعداد 5000نفر تلاش کردند که به آلمان بگریزند اما به علت ساخت این دیوار غول پیکر موفق نشده اند.


نام محلی
در طول زمان نام های متعددی به دیوار برلین که همچنان با ایفای نقش خود در تاریخ پابرجا مانده است داده شده است . نام رسمی که به دیوار برلین داده شده است دیوار حفاظتی ضد فاشیستی است . و در زبان آلمانی با عنوان محلی beliner mauer شناخته شده است. در طول دوره آشوب این دیواربه عنوان دیوار ننگ شناخته می شد. دیوار برلین به عنوان یکی از قدرتمندترین نقاط تحول تاریخ در زمینه حفاظت از مردم کشور آلمان همچنان پابرجاست.

اطلاعات گردشگری

یکی از بهترین نقاط مقصد تاریخی که کل شهر برلین را می توان از آنجا نظاره کرد! اما اکر کسی برای بازدید به برلین یا دیگر نقاط آلمان بیاید و از دیوار برلین دیدن نکند، موقعیت بزرگی را از دست داده است. از بهترین مواردی که می توان در مورد دیوار برلین خاطر نشان کرد طول و ارتفاع این دیوار است.بازدیدکنندگان در صورتی که بخواهند از نمای نزدیکتری دیوار را ببینند تنها باید مبلغ ناچیزی را بپردازند و سایر مبالغ مربوط به بازدید دیواربرلین  به آژانس های مسافرتی بستگی دارد که برای دیدن دیوار برلین طرف قرارداد هستند. پیش بینی می شود که هرکس به آلمان سفر می کند،از دیوار برلین دیدن خواهد کرد و بازدید از شهر برلین آنها را وادار به دیدن از محل دیوار برلین خواهد کرد.

تاریخچه

آلمانی های شرقی و غربی تا سال 1961 به سهولت می توانستند در میان بخشهای شرقی و غربی برلین جابه جا شوند. با این وجود بیشتر افراد ی که در برلین شرقی ساکن بودند به برلین پررونق غربی تمایل داشتند و آهسته آهسته به این بخش تغییر مکان می دادند. بر اساس این هشدار مقاما ت برلین شرقی در 12 آگوست 1961 تصمیم گرفتند که مرزهای غربی را ببندند و فردای آن روز مرز برلین غربی  با سیم ها ی خاردار گذاشته شد که بعد ها دیوارهای مرتفع جایگزین آن شد. مجموع 20 انبار بزرگ و 304 برج دیده بانی نیز در تمام طول این مرز 155 کیلومتری ساخته شد. دستورات سختگیرانه ای به سربازان مبنی بر دنبال کردن و گرفتن افرادی که قصد عبور از مرز را داشتند داده می شد. با این وجود این وضعیت نمی توانست چندان به طول بیانجامد و در 9 نوامبر 1989 جهان شاهد سقوط دیوار برلین شد.
 
نام: اروپا » آلمان » برلین » دیوار برلین
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر برلین

قصر شارلوتن بورگ

قصر شارلوتن بورگ -Charlottenburg Palace- یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. این قصر از جمله نمونه های درخشان و زیبای سبک معماری باروک می باشد.

میدان گِندارمن مارکت برلین

میدان گندارمن مارکت -Gendarmenmarkt- برلین از جمله مکان هایی است که گردشگران مشتاق دیدن آن هستند. چندین موزه و یک بازار عجیب و غریب در اینجا وجود دارند.

کلیسای یادبود قیصر ویلیام

کلیسای یادبود قیصر ویلیام -Kaiser William Memorial Church- صلح آمیزترین نمادهای برلین محسوب می شود. دیدن این کلیسا که یک اثر تاریخی مذهبی به شمار می رود به همه گردشگران توصیه می شود.

باغ وحش برلین

یکی از زیباترین مکان های دیدنی برلین، باغ جانورشناسی -ZoologicalGarden- این شهر می باشد. این مکان یکی از بهترین و قدیمی ترین باغ وحش های آلمان محسوب می شود.

موزه جزیره

موزه جزیره -Museum Island- نمونه ای باشکوه از هنر معماری در آلمان به شمار می رود. این موزه که در شهر برلین واقع شده در حقیقت تماشا خانه ای است که مراحل مختلف تاریخ و هنر آلمان را به تصویر می کشد.

دروازه براندنبورگ

یکی از مهمترین نمادهای کشور آلمان و شهر برلین، دروازه براندنبورگ -The Brandenburg Gate- است که آلمانی ها آن را براندنبورگر تُر می نامند. این بنا که در تقاطع دو خیابان اِبِرت و اونتر دِن لیندن قرار گرفته، نمادی از صلح و وحدت می باشد.