درباره معبد باکروک لانگ

معبد باکروک لانگ -Wat Buakkhrok Luang-، به تعریف و توضیح خاصی نیاز ندارد. این معبد نیز همچون دیگر معابد کشور تایلند محلی برای عبادت بودایی هاست.
معابد تایلند برای مردمان آن کشور اهمیت و ارزش خاصی دارد و همه خدایان آنها در این مکان های مقدس ساخته شده و قرار گرفته اند. با مسافرت به کشور تایلند و بازدید از شهر چیانگ مای، می توانید از Wat Buakkhrok Luang نیز دیدن کنید.
یکی از خیابان های منتهی به Wat Buakkhrok Luang، خیابان San Khamphaeng است. این معبد یکی از محبوب ترین و مشهورترین معبدهای شهر چیانگ مای است. یکی از دلایل جاذبه این معبد که بسیار چشمگیر و زیباست، استفاده از چوب ساج در طراحی ساختمان آن است. از آنجا که این معبد محل عبادت بودایی هاست، کاهنان بودایی بسیاری در آن جا دیده می شوند.
بافت قدیمی بنای این معبد و طراحی های زیبا و ساده داخل و ستون هایی از جنس چوب ساج، باعث شده اند هرساله گردشگران زیادی به آنجا سفر کنند. مجسمه بزرگی از بودا نیز در وسط این معبد جای گرفته است.
جذابیت اصلی Wat Buakkhrok Luang را می توان شباهت بخش بالایی آن را به کلاه دانست که شیب رو به بالا دارد. این بنا حس بسیار نئشه آوری به گردشگران می دهد و به همین دلیل است هر ساله بازدیدهای فراوانی از این ساختمان قدیمی می شود. طراحی چتر مانند بودن درب ورودی معبد واقعا عالیست و احساس حضور کاریزماتیک از بودا و موعظه هایش را برای بیننده تداعی می کند. نقاشی های دیواری این معبد بسیار قدیمی اما زیبا هستند و گردشگران را مبهوت خود می کنند.

نام محلی این معبد در بین محلی ها نیز با نام اصلی خود یعنی WAT Buakkhrok Luang شناخته می شود. این نام را خود مردم چیانگ مای برای این معبد انتخاب کرده اند.

اطلاعات گردشگری

Wat Buakkhrok Luang نیز همچون دیگر معبدهای کشور تایلند جاذبه های دیدنی خود را دارد. سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا برای بازدید از این معبد دیدن می کنند.
معبد همان طور که از نامش پیداست محلی برای دعا و عبادت است. کاهنان بودایی همیشه در این مکان های مقدس در حال عبادت و شکرگزاری هستند. خدایان آنها مجسمه های بزرگ و کوچکی است که از بودا در حالت های مختلف ساخته اند. همین مجسمه های مقدس برای بودائیان، جزو جاذبه  های گردشگری برای توریست هاست. البته چیانگ مای جاذبه های فراوان دیگری نیز دارد. در این شهر هتل ها و امکانات تفریحی خوبی وجود دارند. به طور مثال، می توان به فیل های شهر چیانگ مای اشاره کرد.
مسافرت هوایی به تایلند بسیار آسان است. این کشور از و به همه جای دنیا پرواز دارد و از آنجا که شهری توریستی محسوب می شود، تعداد این پروازها نیز زیاد است.
معبد باکروک لانگ (Wat Buakkhrok Luang)، یکی از معابد شناخته شده در کشور تایلند و شهر چیانگ مای است و گردشگران خیلی راحت می توانند آن را پیدا و از آن بازدید کنند.

تاریخچه

Wat Buakkhrok Luang، معبد فرقه Mahanikaya است. اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی و در چه دوره ای این معبد ساخته شده است در دست نیست. اما آنچه مشخص است این که این معبد در حدود سال 1400 میلادی ساخته شده است. به همین دلیل می توان آن را قدیمی ترین معبد کشور تایلند به شمار آورد. طراحی و معماری بنای این معبد شبیه معماری های قرن سیزدهم است. اما به اندازه آن کهنه و قدیمی نیست. گفته می شود در ساخت این معبد از معبدی در Phyayaountil در کشور تایلند الهام گرفته شده است. این معبد در سال 1988 در طوفان از بین رفته است.
 
نام: آسیا » تایلند » پاتایا » معبد باکروک لانگ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پاتایا

ساحل جومتین

بیشتر شهرت پاتایا برای سواحل بسیار زیبای آن است. یکی از سواحل بسیار عالی آن، ساحل جومتین -Jomtien Beach- نام دارد. این ساحل برای خانواده ها و افرادی که علاقه مند به برپایی مهمانی و جشن هستند، مناسب است.

جزیره مرجانی کولان

Larn یا Koh Laan یکی از جزایر خاموش ساحل پاتایاست. این جزیره، آب بسیار شفاف و شن های سفید دارد و به جزیره مرجانی پاتایا مشهور است. بیشتر جذابیت این جزیره برای گردشگران انجام سرگرمی هایی همچون غواصی است. باید گفت جاذبه اصلی این جزیره، صخره های مرجانی موجود در آب دریای اطراف آن است که توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند.

پارک سنگ های چند میلیون ساله - مزرعه کروکودیل ها - دهکده فیل ها

برای معرفی جاذبه های اصلی پاتایا، می توان پارک سنگ های چند میلیون ساله -Million Years Stone Park- و مزرعه کروکودیل ها -Crocodile Farm- و همچنین دهکده فیل ها -Elephant Village- را نام برد. در پارک سنگ های چند میلیون ساله، حیوانات مختلف و کمیاب در طبیعت بسیار زیبای این پارک در کنار هم زندگی می کنند.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب -underwater world- پاتایا، بزرگ ترین و مدرن ترین آکواریوم آسیاست. این آکواریوم به شکل استوانه تونل مانندی است که در زیرآب قرار دارد و مملو از گونه های نادر و کمیاب جانواران و گیاهان دریایی است.