درباره معبد پاه پونگ

معبد پاه پونگ در شهر چیانگ مای در شمال شرقی کشور تایلند، یکی از بناهای تاریخی این کشور است که گردشگران فراوانی به سمت خود جذب می کند. این بنای تاریخی نشان دهنده معماری چند فرهنگ مختلف همچون چین، برمه و تایلند است. معبد پاه ‌پونگ در واقع صومعه بودایی است که با معماری زیبایش خیلی ها را به سمت خود جذب می کند. جذاب ترین جاذبه معماری این معبد را می توان ورودی های باشکوه آن دانست. گردشگران با وردو از این دروازه های بزرگ، وارد سالنی می شوند که کاهنان در آنجا به عبادت و نماگزاری مشغولند.
معبد پاه پونگ با جواهرات مختلفی تزئین شده است. روی دیوارهای این معبد آثار هنری بسیار زیبایی وجود دارد که چشم ها را خیره می کنند. کنده کاری ها و نقاشی و مجسمه های موجود در این بنا در کنار شاهکار اصلی آن، یعنی درب ورودی‌اش، همه باعث جذب گردشگران فراوانی به سمت این معبد شده اند. طراحی و معماری معبد پاه‌ پونگ تلفیقی از فرهنگ های چینی، برمه ای و تایلندی است. زمین معبد مربعی شکل و سقف آن قوس دار است. پنجره های قوسی شکل و گرد و کنده کاری های بسیار زیبا نیز از دیگر جاذبه های این معبد هستند. دکور و هنری که در ساخت این معبد و ساخت مجسمه های بودای آن به کار رفته است را تقریبا هیچ کس نمی توان انکار کند.

اطلاعات گردشگری

معبد پاه‌پونگ -Wat Pah Pong- در شهر چیانگ مای کشور تایلند وافع شده است. بسیاری از گردشگرانی که به شهر مسافرات می کنند تمایل دارند از این معبد دیدن کنند.
این معبد علاوه بر اینکه مکان مقدس  بودایی ها و محلی برای عبادت آنهاست، یکی از جاذبه های گردشگری شهر چیانگ مای نیز هست.
دسترسی به این معبد از نقاط مختلف شهر بسیار آسان است. برای این منظور می توان تاکسی های ارزان قیمت این شهر به نام توک توک که در واقع موتورهای سه چرخه هستند را کرایه کرد. حتی می توان از اتوبوس های شهری نیز برای رفتن به معبد پاه پونگ استفاده کرد.
معبد پاه پونگ در Thipanet, Hai Ya واقع شده است که هتل ها و رستوران های متنوعی در آنجا وجود دارند. بعضی از این رستوران ها در همه روزهای هفته و به صورت 24 ساعته باز هستند.

ساعات بازدید

این معبد ساعت ورود و خروج خاصی ندارد و در هر ساعت از روز باز است. اما ورود به آن بعد از ساعت 5 چندان آسان نیست. به همین منظور قبل از مراجعه به آنجا حتما باید از باز بودن آن اطمینان حاصل کرد. البته باز است باید هماهنگ کنید که بتوانید وارد معبد شوید.

تاریخچه

Wat Pha Pong یکی از بهترین نمونه ها برای سبک Shan بودایی و معبدهای مخصوص آنهاست. این معبد همان طور که در بالا نیز ذکر کردیم، تلفیقی از هنر سه فرهنگ مختلف چینی، برمه ای و تایلندی است. این معبد در سال 1883 میلادی توسط پیروان حزب Shan ساخته شده است. در این معبد می توان انواع مجسمه ای افسانه ای و بودایی را دید و از دیدنشان لذت برد. این مجسمه ها و شمایل، زیبایی و جذابیت معبد را دوچندان کرده اند.
مناره ای با سه مجسمه بودا در خود، یکی از بناهایی است که با معماری های معمول تایلندی فرق دارد. همین مناره ها جزو پر بیننده ترین بخش های معبد Pha Pong هستند.
 
نام: آسیا » تایلند » چیانگ مای » معبد پاه پونگ
گروه: مکان های معروف
 

عکس های معبد پاه پونگ

 

مکان های دیدنی دیگر چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای -Chiang Mai National Museum- در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. در این موزه ویژگی های مختلف فرهنگی و تاریخی این شهر را در خود جای داده است.

معبد جِت یُد

معبد جِت یُد((Wat Jed Yod یکی از معبدهای بودایی به سبک هندی است که در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. این معبد شبیه معبد Indian Bodh Gaya در هند است و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده است.

معبد دوی سوتیپ

phrathat Doi Suthep (معبد دوی سوتیپ)، یکی از معابد بودایی ها در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد نیز یکی از معبدهای مهم در چیانگ مای است و افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به این شهر و کشور تایلند مسافرت می کنند.

معبد پهارا سینگ

معبد پهارا سینگ -Wat Phra Sing- یکی از معابد بودایی در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد نیز همچون دیگر معابد زیبای این شهر، جزو یکی از جاذبه های گردشگری محسوب می شود و سالانه میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف جهان است.

معبد سوآن داک

در کشور تایلند بیش از صدها معبد بودایی وجود دارد. این معابد که به زبان محلی Wat نامیده می شوند و هر کدام اهمیت خاص خود را دارند. تعدادی از آنها بیش از دیگر معابد شهرت دارند و هرساله بازدیدکننده های فراوانی به آنجا می روند. یکی از این معبدهای مشهور که در طول سال میزبان گردشگران فراوانی است، سوآن داک نام دارد و در شهر چیانگ مای واقع شده است.