درباره معبد پهارا سینگ

معبد پهارا سینگ -Wat Phra Sing- یکی از معابد پربازدید شهر چیانگ مای است. این معبد در بخش قدیمی شهر چیانگ مای و در دیوارهای باشتانی قرار دارد. معماری ساختمان این معبد مشابه ساختمان های مناطق شمال تایلند است.

معبد پهارا سینگ، مملو از ساختمان ها و ساختارهای معماری زیباست که گردشگران فراوانی را به سمت خود جذب می کند. در این معبد، مجسمه بزرگی از بودا قرار دارد که طبق افسانه های محلی، قدرت بسیاری دارد. این معبد خوشایند افرادی است که اعتقاد عمیقی به مذهب گایای بودا دارند. مجسمه بودای بزرگ در معبد پهارا سینگ روی شیری از Shakya قرار دارد. سینگ به زبان هندی به معنای شیر است. آنچه از تاریخ مشخص است، سر این مجسمه سر اصلی آن نیست. سر اصلی آن در سال 1900 میلادی دزدیده شده است و نمونه مشابه آن ساخته شده است. نقاشی های دیواری زیبا که نمایشگر تاریخ و سنت بودایی ها هستند، به بیننده القا می کنند که مردم چیانگ مای، به ویژه مردم بودایی علاقه و وابستگی شدیدی به سنت و آئین مذهبی خود دارند.
معبد پهارا سینگ، کتابخانه بزرگ و قدیمی نیز دارد. همچنین گردشگران می توانند از کلاس های آموزشی مدیتیشن این معبد نیز استفاده کنند.

نام محلی محلی های چیانگ مای نیز معبد پهارا سینگ را با همین نام می شناسند. این نام مرتبط یا مجسمه بزرگ  بوداست که در این معبد قرار دارد.

اطلاعات گردشگری

معبد پهارا سینگ، در مناطق شمالی تایلند و بخش غربی شهر چیانگ مای قرار دارد. این معبد در دیوارهای باستانی و خندق های این شهر واقع شده است. این معبد سالانه هزاران نفر را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. علاوه بر مجسمه ها، معماری و سبک ساختمان معبد پهارا سینگ، کاهنان بودایی آن و نحوه عبادت کردنشان با صدا هماهنگ و آوازگونه نیز از دیگر دلایل جذب گردشگر هستند. در این معبد، شمایل بزرگی از بودا وجود دارد که داستانی افسانه ای در خود دارد. این داستان حکایت از زمانی دارد که طی عبور کالسکه پادشاه ار مقابل آن، کالسکه می شکند. به همین دلیل این مجسمه را بسیار قدرتمند می دانند و احترام فراوانی برای آن قائل هستند.
درب اصلی معبد در انتهای خیابان اصلی Rachadamnoen قرار دارد. این خیابان، همچنین به رودخانه مشهور پینگ چیانگ مای منتهی می شود. معبد در قسمت شرقی این رودخانه قرار گرفته است.

تاریخچه

معبد پهارا سینگ، در سال 1300 میلادی ساخته شده است. دستور ساخت این معبد توسط پادشاه Phayu صادر شده است و ساخت نمای اصلی آن در سال 1345 میلادی آغاز شده است. در سال های اول، هنوز خود معبد ساخته نشده بود اما مناره آن محلی برای نگهداری خاکستر پدر پادشاه بود. در طول سال های بعد، ساختمان ها و قسمت های مختلف به این بنا اضافه شدند و شکل امروزی را به خود گرفت و به محلی برای عبادت بودایی تبدیل شد.
 
نام: آسیا » تایلند » چیانگ مای » معبد پهارا سینگ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای

موزه ملی چیانگ مای -Chiang Mai National Museum- در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. در این موزه ویژگی های مختلف فرهنگی و تاریخی این شهر را در خود جای داده است.

معبد جِت یُد

معبد جِت یُد((Wat Jed Yod یکی از معبدهای بودایی به سبک هندی است که در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. این معبد شبیه معبد Indian Bodh Gaya در هند است و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده است.

معبد دوی سوتیپ

phrathat Doi Suthep (معبد دوی سوتیپ)، یکی از معابد بودایی ها در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد نیز یکی از معبدهای مهم در چیانگ مای است و افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به این شهر و کشور تایلند مسافرت می کنند.

معبد پاه پونگ

معبد پاه پونگ -Wat Pah Pong- در شهر چیانگ مای کشور تایلند قرار دارد. این معبد یکی از معابد زیبای بودایی ها در چیانگ مای است. معماری زیبا و مجسمه های فراوانی که از بودا در حالت ها مختلف در این معبد قرار دارند، این معبد را تبدیل به یکی از جاذبه های این شهر کرده اند.

معبد سوآن داک

در کشور تایلند بیش از صدها معبد بودایی وجود دارد. این معابد که به زبان محلی Wat نامیده می شوند و هر کدام اهمیت خاص خود را دارند. تعدادی از آنها بیش از دیگر معابد شهرت دارند و هرساله بازدیدکننده های فراوانی به آنجا می روند. یکی از این معبدهای مشهور که در طول سال میزبان گردشگران فراوانی است، سوآن داک نام دارد و در شهر چیانگ مای واقع شده است.