درباره ساحل پاتونگ - ساحل بهشت

سواحل پوکت شامل دو ساحل مشهور بهشت -Paradise- و پاتونگ -Patong - است. این دو ساحل بیشترین تعداد گردشگران را در پوکت به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل، در اطراف و در نزدیکی آنها هتل های فراوانی نیز وجود دارند. ساحل پاتونگ در محدوده غربی جزیره پوکت واقع شده است و از یک طرف به شهر وصل می شود. ساحل بهشت نیز همان طور که از نامش پیداست، بهترین امکانات و زیباترین مناظر را دارد و واقعا به حق این نام برای آن انتخاب شده است. بهترین ساحل پوکت از هر لحاظ که تصور کنید، ساحل بهشت است. این ساحل نیز در یک طرف به جزیره پوکت وصل است.

نام محلی سواحل Patong و بهشت نام خاصی در خود پوکت ندارند و فقط به دلیل زیباییشان میان محلی های پوکت محبوب هستند.

اطلاعات گردشگری

سواحل مختلف پوکت از جمله دو ساحل مشهور بهشت  و Patong فاصله چندانی از هم ندارند. به طوری که مثلا وقتی در ساحل Patong نشسته اید، می توانید ساحل بهشت را که در جنوب غربی پوکت و در فاصله 5 کیلومتری از ساحل Patong است را ببینید. در این ساحل ها استراحتگاه های فراوانی وجو دارند. گردشگران می توانند در هر جای بهشتِ ساحل بهشت که مایل هستند توقف و استراحتگاه موردنظرشان را کرایه کنند و از زیبایی های آنجا نهایت لذت را ببرند.
ساحل Patong پوکت بیشتر برای جاذبه های شبانه خود شهرت دارد. در این ساحل پارک فرهنگی و تفریحی بسیار زیبایی وجود دارد که برنامه های جذابی در آن اجرا می شوند. این ساحل حدود 150 کیلومتر وسعت دارد و با نورپردازی های زیبا، در شب جلوه خیره کننده ای دارد. رستوران هایی که در این ساحل فعالیت دارند، غذاهای خوشمزه تایلندی سرو می کنند. در این ساحل به نوعی زندگی به سبک دریایی آن است. خوراکی ها و تفریحات هر کدام به نوعی به دریا ربط پیدا می کنند.
برای آن دسته از گردشگرانی که مایل به برنزه شدن هستند، باید بدانند صندلی مخصوص حمام آفتاب با قیمت 200 بات تایلند، به تعداد کافی در هر دو ساحل بهشت و Patong جزیره پوکت وجود دارد.

پیشینه سواحل پوکت: ساحل پاتونگ و ساحل بهشت

هر دو ساحل پوکت، یعنی پاتونگ و بهشت با کوه ها و تپه های شیب‌دار احاطه شده اند. هر دو ساحل دید محدود و خط ساحلی گسترده ای دارند. هر دو ساحل با سایه درختان نخل پوشیده شده اند و جذابیت خاصی دارند. این درختان حتی تا پایه تپه های سنگی نیز ادامه دارند. این سواحل، اصلی ترین جاذبه های شهر پوکت در کشور تایلند است و هر ساله تعداد بسیاری گردشگر از نقاط مختلف جهان به آنجا سفر می کنند.
شاید جالب باشد بدانید، در دو انتهای هر دو ساحل جزایر مرجانی و تپه های سنگی گرانیتی در حدود یکصد متر وجود دارند.
در این سواحل اجازه جت اسکی وجود ندارد زیرا آرامش آنجا را بر هم می زند. اما با گذشت زمان و افزایش تعداد مسافران و گردشگران، هتل ها و استراحتگاه هایی که در این ساحل ها ساخته می شوند نیز افزایش می یابد. این موضوع باعث از بین رفتن زیبایی طبیعی این دو ساحل به مرور زمان است. اگر به این منوال پیش برود، شاید تا چند سال دیگر چیزی از آن همه طبیعت زیبا باقی نماند.

تاریخچه

سواحل جزیره پوکت از سال 1980 توسط اروپایی ها به عنوان ساحلی زیبا برای گردش و تفریح کشف شد و گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود کشیدند.
جزیره پوکت برای همین دو ساحل خود شهرت پیدا کرده است. دلیل آن نیز به زمان جنگ جهانی دوم بر می گردد. زمانی که سربازان برای استراحت به این سواحل می آمدند. البته در آن زمان، ساحل ها شکل امروزی خود را نداشتند. اما امروزه، هتل ها و استراحت گاه های فراوانی در این سواحل ساخته شده اند. این سواحل در کنار زیبایی و جذابیت، مشکلی نیز دارند و آن ترس از سونامی است.
در 24 دسامبر سال 2004، سواحل پوکت یعنی ساحل های Patong و بهشت، مورد حمله سونامی قرار گرفتند. دلیل این سونامی نیز زمین لرزه ای بود که در اقیانوس هند رخ داده بود. این سونامی جان بسیاری از انسان ها را گرفت. اما گویا بعد از این بلای طبیعی هولناک، آب دریای این سواحل شفاف تر و تمیزتر از پیش شده است.
 
نام: آسیا » تایلند » پوکت » ساحل پاتونگ - ساحل بهشت
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پوکت

مجسمه بودای بزرگ

بودای بزرگ -Big Buddha-، همان طور که از نامش پیداست مجسمه بزرگی از بوداست که در جنوب شهر پوکت و روی تپه های این جزیره ساخته شده است. این مجسمه بزرگ یکی از جاذبه های جزیره پوکت به شمار می رود.

پارک ملی خا فرا تاو

پارک ملی Khao Phra Thaeo، جنگلی حفاظت شده در تایلند و در نزدیکی شهر پوکت است. در این جنگل انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید. در ضمن اینکه آبشارهای زیبایی نیز دارد.

دماغه پرومتِپ - منظره زیبای کاتا

در جنوبی ترین بخش جزیره پوکت، دماغه ای وجود دارد که به دلیل طبیعت زیبا، مناظر خیره کننده و غروب باشکوه خورشید شهرت دارد. این محل به دلیل منظره زیبای دریای آندامان و خلیج کاتا جذابیت بسیاری دارد و مسافران و گردشگرانی که به پوکت سفر می کنند، حتما به این منطقه نیز سر می زنند.

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت -Old Phuket Town- همان جایی که است که اکنون با عنوان پوکت شناخته می شود. این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا برای گردش و مسافرت است. هر ساله میلیون ها نفر از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.

سالن های نمایش سیمون - فانتاسی پوکت

تایلند جذابیت های فراوانی دارد. به همین دلیل افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان به این کشور مسافرت می کنند. مواردی که در همه شهرهای تایلند مشترک است، علاوه بر هتل ها، استراحتگاه ها، رستوران ها، معبدها، مکان های تفریحی شاد همچون سالن های نمایش، جشن و پایکوبی است. از جمله این سالن ها می توان به نمایش FantaSea پوکت و سالن سیمون اشاره کرد که در شهر پوکت تایلند واقع شده اند.

معابد پوکت - معبد چالونگ

معبد چالونگ -Wat Chalong- و دیگر معابد پوکت جزو مشهورترین معابد تایلند به شمار می روند. معبد چالونگ شهرت بیشتری نسبت به بقیه معبدها دارد. بعد از آن هم می توان به معبد بودای بزرگ اشاره کرد.

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری -Phuket Vegetarian Festival- هرساله در شهر پوکت در کشور تایلند برگزار می شود. این مراسم قواعد ویژه خود را دارد که باید مورد توجه شرکت کننده های آن قرار بگیرد. در این مراسم مردم روزه گیاه خواری می گیرند و حق مصرف گوشت و فراورده های گوشتی را ندارند. در کنار این روزه داری که دست کم سه روز ادامه دارد، مراسم دیگری همچون آتش بازی و نواختن طبل و ... نیز برگزار می شود.