درباره دماغه پرومتِپ

دماغه Promthep در جنوبی ترین نقطه شهر پوکت قرار دارد. این دماغه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود و افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. خیره کننده ترین منظره دماغه Promthep، هنگام غروب خورشید است. از این دماغه تماشای خلیج و دریا فوق العاده زیبا و دلنشین است.

نام محلی - محلی های پوکت نیز دماغه Promthep و بلندی های کاتا را با همین نام ها می شناسند.

اطلاعات گردشگری

گردشگرانی که به کشور تایلند سفر می کنند، اصولا به پوکت هم سفر می کنند. بیشتر این گردشگران مایلند از منظره عالی و چشمگیر دماغه Promthep نیز دارند . به همین دلیل با کرایه کردن تاکسی یا کالسکه خود را به این دماغه می رسانند. البته باید توجه داشته باشید، در طول ماه های دسامبر تا فوریه باید قبل از ساعت 5 و 30 دقیقه عصر و در ماه های مارچ تا نوامبر قبل از ساعت 6 بعدازظهر بالای این دماغه باشید تا از زیبایی غروب خورشید لذت ببرید. البته هیچ نضمینی برای مساله وجود ندارد. زیرا ممکن است شرایط آب و هوایی مساعد نباشد. دیدن و حظ بردن از زیبایی غروب آفتاب در بالای دماغه ای زیبا، کاملا به شانس و اقبال گردشگر بستگی دارد.

پیشینه دماغه Promthep

دماغه Promthep، در بلندی های کاتا  و جنوب دریای کاتا واقع شده است و با ماشین حدود 5 دقیقه تا آنجا راه است. طبیعت زیبای کاتا، مسیری طولانی و  بلند است که بین Nai Harn و کاتا قرار دارد. همه مناظر زیبای طبیعی همچون خلیج‌های کاتا یای، کاتا نوآی، Pu Island و کارون را می تواند از بلندی های کاتا تماشا کرد. قبل از رسیدن به بالای دماغه و تماشای غروب آفتاب، می توان در این بلندی توقف کوتاهی داشت و از مناظر زیر پا لذت برد.
دماغه Promthep و بلندی های کاتا و مناظر طبیعی زیبای آن، بیشترین بازدیدکننده را در پوکت به خود اختصاص داده اند. همیشه در این مسیر و جاذبه طبیعی بسیار زیبا می توانید زوج هایی را ببینید که از مناظر خلیج کاتا، دریای آندمان، خلیج ناحیران و ساحل Rawai لذت می برند.

تاریخچه

همه زیبایی های بلندی های کاتا و دماغه Promthep، از ابتدا وجود داشتند. اما تا قبل از سال 1969 میلادی کشف نشده و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی انتخاب نشده بودند. بعد از این سال بود که از این مناطق بهره برداری شد و هتل ها و مغازه های فراوانی در اطراف این گردشگاه ها ساخته شدند. این مناظر هر ساله تعداد فراوانی گردشگر از سراسر جهان به سمت خود می کشانند.  جذابیت این گردشگاه ها تماشای دریا و خلیج های اطراف جزیره و تماشای غروب خورشید است. استراحت گاه هایی که در این مناطق ساخته شده اند به گردشگران امکان اقامت شبانه را نیز می دهند.
این روزها تورها و تاکسی های فراوانی نیز برای انتقال مسافران به بلندی های کاتا و دماغه Promthep وجود دارند. این تورها مسافران را از دریای کاتا تا دماغه Promthep می گردانند و زیبایی ها را به آنها نشان می دهند. این تورها برای افرادی مناسب است که می خواهند از شلوغی های شهر خارج شوند و در طبیعتی آرام و بی صدا استراحت کنند.
 
نام: آسیا » تایلند » پوکت » دماغه پرومتِپ - منظره زیبای کاتا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پوکت

ساحل پاتونگ - ساحل بهشت

یکی از اصلی ترین دلایل اهمیت تایلند از نظر گردشگری سواحل زیبای این کشور هستند. جذابیت اصلی این سواحل نیز شن های سفید و طلایی آنها است. زیباترین ساحل های تایلند را می توانید در جزیره پوکت پیدا کنید. دو ساحل جذاب و زیبای پوکت، سواحل بهشت (Paradise) و پاتونگ (Patong)نام دارند. این دو ساحل هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف دنیاست.

مجسمه بودای بزرگ

بودای بزرگ -Big Buddha-، همان طور که از نامش پیداست مجسمه بزرگی از بوداست که در جنوب شهر پوکت و روی تپه های این جزیره ساخته شده است. این مجسمه بزرگ یکی از جاذبه های جزیره پوکت به شمار می رود.

پارک ملی خا فرا تاو

پارک ملی Khao Phra Thaeo، جنگلی حفاظت شده در تایلند و در نزدیکی شهر پوکت است. در این جنگل انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید. در ضمن اینکه آبشارهای زیبایی نیز دارد.

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت -Old Phuket Town- همان جایی که است که اکنون با عنوان پوکت شناخته می شود. این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا برای گردش و مسافرت است. هر ساله میلیون ها نفر از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.

سالن های نمایش سیمون - فانتاسی پوکت

تایلند جذابیت های فراوانی دارد. به همین دلیل افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان به این کشور مسافرت می کنند. مواردی که در همه شهرهای تایلند مشترک است، علاوه بر هتل ها، استراحتگاه ها، رستوران ها، معبدها، مکان های تفریحی شاد همچون سالن های نمایش، جشن و پایکوبی است. از جمله این سالن ها می توان به نمایش FantaSea پوکت و سالن سیمون اشاره کرد که در شهر پوکت تایلند واقع شده اند.

معابد پوکت - معبد چالونگ

معبد چالونگ -Wat Chalong- و دیگر معابد پوکت جزو مشهورترین معابد تایلند به شمار می روند. معبد چالونگ شهرت بیشتری نسبت به بقیه معبدها دارد. بعد از آن هم می توان به معبد بودای بزرگ اشاره کرد.

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری -Phuket Vegetarian Festival- هرساله در شهر پوکت در کشور تایلند برگزار می شود. این مراسم قواعد ویژه خود را دارد که باید مورد توجه شرکت کننده های آن قرار بگیرد. در این مراسم مردم روزه گیاه خواری می گیرند و حق مصرف گوشت و فراورده های گوشتی را ندارند. در کنار این روزه داری که دست کم سه روز ادامه دارد، مراسم دیگری همچون آتش بازی و نواختن طبل و ... نیز برگزار می شود.