درباره سالن های نمایش سیمون و فانتاسی پوکت

هر دو نمایش های سیمون و فانتاسی پوکت بسیار کلاسیک و مبتنی بر آموزه های سنتی کشور تایلند هستند. این نمایش ها گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند. در نمایش سیمون، پسرها لباس دخترها را به تن می کنند و حرکات این نمایش را به مدل دخترها اجرا می کنند. در سیمون ، رقص نور و موسیقی نیز نقش بسیاری در جذاب تر شدن نمایش ها دارند. نمایش های سیمون همچون اجرای نمایش های تئاتر برای همه مردم جهان است.
نمایش های فانتاسی کاملا با نمایش های سیمون فرق دارند.  فانتاسی مساحتی حدود 140 هکتار با انواع و اقسام تفریحات و فعالیت های سرگرم کننده دارد. این نمایش یکی از قدیمی ترین مکان های توریستی پوکت به شمار می آید. نمایش هایی که در فانتاسی اجرا می شوند، در واقع داستان های مختلف را به تصویر می کشند.
فانتاسی بخش های مختلفی دارد. از جمله آنها می توان به افسانه کامالا، نمایش خیالپردازی پادشاه، نمایش و تئاتر فیل ها، مرکز تفریحی similian، ماجراجویی در جنگل ببرها و ... اشاره کرد.

نام محلی - نمایش سیمون در تایلند به نام مردان زن‌نما شناخته می شوند.

اطلاعات گردشگری

نمایش فانتاسی و سالن سیمون دو مکان مشهور در پوکت هستند که مسافران زیادی به آنجا مراجعه می کنند. این دو مکان، فرهنگ های مختلف تایلند را به نمایش می گذارند و نقش موثری در تریج و آشنا کردن گردشگران با سنت ها و فرهنگ های تایلندی هستند. نمایش فانتاسی محلی برای نمایش برنامه های شاد و سرگرم کننده است. افرادی که قصد سفر به کشور تایلند را دارند، به نظر ما نباید فرصت بازدید از بزرگ ترین نمایش های فرهنگی این کشور را از دست بدهند. بیشتر تورهایی که به مقصد تایلند از کشورهای مختلف به آنجا می روند، علاوه بر بانکوک شهرهای اطراف همچون پوکت را نیز در برنامه تفریحی خود گنجانده اند. پس هنگام سفر به تایلند و سپس پوکت، حتما از سالن های نمایش سیمون و  فانتاسی دیدن کنید. سیمون و  فانتاسی دو مرکز نمایش جداگانه در دو محل متفاوت هستند.
نمایش های سیمون در ساحل خلیج فانتوج و نمایش های فانتاسی در پارک فانتاسی پوکت اجرا می شوند. نمایش های فانتاسی روزانه 8 ساعت اجرا دارند و سیمون فقط دو روز در هفته و برای 2 ساعت برنامه دارد. بلیط هایشان گران است و تماشاچی های بسیاری دارند و درآمد خوبی از توریست ها به جیب اجراکننده ها سرازیر می کنند.
نمایش فانتاسی به پول تایلند 3150 بات همراه با غذا و گردش و 2950 بات برای کودکان است. نمایش های سیمون نیز حدود 600 بات برای کودکان و 800 بات برای بزرگسالان هزینه دارد.

تاریخچه

هر دو نمایش سیمون و فانتاسی پوکت بسیار قدیمی و سنتی هستند. در سیمون، هنرمندان داستان هایی مربوط به پانصد سال پیش را به تصویر می کشند. نمایش های سیمون از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شده است. در آن مردها لباس زن ها را به تن و داستان ها رابا رقص اجرا می کنند.
نمایش پوکت فانتاسی نیز نمایشگر جذابیت و غنی بودن فرهنگ تایلندی است.
 
نام: آسیا » تایلند » پوکت » سالن های نمایش سیمون - فانتاسی پوکت
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پوکت

ساحل پاتونگ - ساحل بهشت

یکی از اصلی ترین دلایل اهمیت تایلند از نظر گردشگری سواحل زیبای این کشور هستند. جذابیت اصلی این سواحل نیز شن های سفید و طلایی آنها است. زیباترین ساحل های تایلند را می توانید در جزیره پوکت پیدا کنید. دو ساحل جذاب و زیبای پوکت، سواحل بهشت (Paradise) و پاتونگ (Patong)نام دارند. این دو ساحل هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف دنیاست.

مجسمه بودای بزرگ

بودای بزرگ -Big Buddha-، همان طور که از نامش پیداست مجسمه بزرگی از بوداست که در جنوب شهر پوکت و روی تپه های این جزیره ساخته شده است. این مجسمه بزرگ یکی از جاذبه های جزیره پوکت به شمار می رود.

پارک ملی خا فرا تاو

پارک ملی Khao Phra Thaeo، جنگلی حفاظت شده در تایلند و در نزدیکی شهر پوکت است. در این جنگل انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید. در ضمن اینکه آبشارهای زیبایی نیز دارد.

دماغه پرومتِپ - منظره زیبای کاتا

در جنوبی ترین بخش جزیره پوکت، دماغه ای وجود دارد که به دلیل طبیعت زیبا، مناظر خیره کننده و غروب باشکوه خورشید شهرت دارد. این محل به دلیل منظره زیبای دریای آندامان و خلیج کاتا جذابیت بسیاری دارد و مسافران و گردشگرانی که به پوکت سفر می کنند، حتما به این منطقه نیز سر می زنند.

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت -Old Phuket Town- همان جایی که است که اکنون با عنوان پوکت شناخته می شود. این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا برای گردش و مسافرت است. هر ساله میلیون ها نفر از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.

معابد پوکت - معبد چالونگ

معبد چالونگ -Wat Chalong- و دیگر معابد پوکت جزو مشهورترین معابد تایلند به شمار می روند. معبد چالونگ شهرت بیشتری نسبت به بقیه معبدها دارد. بعد از آن هم می توان به معبد بودای بزرگ اشاره کرد.

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری -Phuket Vegetarian Festival- هرساله در شهر پوکت در کشور تایلند برگزار می شود. این مراسم قواعد ویژه خود را دارد که باید مورد توجه شرکت کننده های آن قرار بگیرد. در این مراسم مردم روزه گیاه خواری می گیرند و حق مصرف گوشت و فراورده های گوشتی را ندارند. در کنار این روزه داری که دست کم سه روز ادامه دارد، مراسم دیگری همچون آتش بازی و نواختن طبل و ... نیز برگزار می شود.