درباره معبد چالونگ و دیگر معابد پوکت

یکی از ویژگی های اصلی معبد Wat Chalong، مجسمه Poh Than Jao Wat است. این مجسمه اصلی تریت تمثال بودا در معبد چالونگ است. این مجسمه در غربی ترین سالن معبد که بسیار هم قدیمی است جای گرفته است. مجسمه های دیگری نیز از بودا در معبد چالونگ وجود دارند. از جمله آنها می توان به سه مجسمه Luang Poh Cham، Luang Poh Chuang و Luang Poh Gleum اشاره کرد. بتکده های بزرگ و کاملی در معبد چالونگ وجود دارند. این بتکده و پاگودا شامل استخوان های تراشیده شده بودای اعظم است. نقاشی های دیواری بسیار زیبا و خیره کننده نیز این معبد را به یک جاذبه گردشگری زیبا تبدیل کرده است. معبد چالونگ به واقع زیبا و جذاب است و همیشه نسیم خنکی در آن جریان دارد که محیطش را سرد کرده و این باعث خرسندی بازدیدکننده هاست. نماز و انجام عبادت های ریتمیک کاهنان زن در این معبد جلوه روحانی خوبی به آن می بخشد.

نام محلی همه معبدهای پوکت با همان نام هایی که میان مردمان کشورهای مختلف شهرت دارند، شناخته می شوند. یعنی نام محلی آنها نیز میان بومیان منطقه دقیقا همان نام بین المللیشان است.

بودای بزرگ

از دیگر معابد پوکت می توان به بودای بزرگ اشاره کرد.
مجسمه بسیار بزرگ بودای عظیم که کاملا به رنگ سفید ساخته شده است، یکی از مجسمه های خیره کننده در شهر پوکت است. این مجسمه بالای تپه Nakkerd قرار دارد و تقریبا از همه جای جزیره به خوبی دیده می شود. این مجسمه حدود 45 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین مجسمه بودا در تایلند است.
زیارتگاه چینی پوکت نیز یکی دیگر از مکان های مقدس این جزیره است که ارزش بازدید دارد. این زیارتگاه نشان دهنده فرهنگ غنی جمعیت چینی های مقیم تایلند است.
اژدهاهای رنگی و متنوعی که در این مکان قرار دارند بسیار زیبا هستند.
علاوه بر اینها، معابد دیگری نیز در شهر پوکت وجود دارند که گردشگران می توانند از آنها بازدید کنند.

اطلاعات گردشگری

در شهر پوکت نیز همچون دیگر شهرهای گردشی و تفریحی تایلند، معابد و زیارتگاه های فراوانی وجود دارند. این معابد نه تنها مکان های مناسبی برای بازدید گردشگران هستند، بلکه خود بومی های تایلند نیز برای به جا آوردن مراسم مذهبی، ادای احترام و پرستش این مجسمه ها به این معابد می آیند.
مسافران فراوانی علاوه بر انجام تفریحات مختلف در پارک، جنگل، کوه، ساحل و جشنواره های مختلف، شدیدا تمایل به بازدید از معابد و آشنایی با نوع فرهنگ مذهبی تایلندی ها دارند. مسافرین پوکت نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در این شهر نیز علاوه بر معبد چالونگ، معابد دیگری همچون بودای اعظم وجود دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

تاریخچه

معبد چالونگ، قدمت تاریخی طولانی دارد. این معبد قرن ها پیش، زمانی که چینی ها در معادن قلع کار می کردند به وجود آمده است. این معبد نقش بسیار مهمی در بهبود سلامت و شفای مردم در طول جنگ جوامع چینی در آن زمان داشته است. معبد چالونگ در ابتدا با نام معبد Chitararam شناخته می شد.
در پوکت معبدهای بسیار با پیشینه تاریخی غنی وجود دارند.
 
نام: آسیا » تایلند » پوکت » معابد پوکت - معبد چالونگ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پوکت

ساحل پاتونگ - ساحل بهشت

یکی از اصلی ترین دلایل اهمیت تایلند از نظر گردشگری سواحل زیبای این کشور هستند. جذابیت اصلی این سواحل نیز شن های سفید و طلایی آنها است. زیباترین ساحل های تایلند را می توانید در جزیره پوکت پیدا کنید. دو ساحل جذاب و زیبای پوکت، سواحل بهشت (Paradise) و پاتونگ (Patong)نام دارند. این دو ساحل هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف دنیاست.

مجسمه بودای بزرگ

بودای بزرگ -Big Buddha-، همان طور که از نامش پیداست مجسمه بزرگی از بوداست که در جنوب شهر پوکت و روی تپه های این جزیره ساخته شده است. این مجسمه بزرگ یکی از جاذبه های جزیره پوکت به شمار می رود.

پارک ملی خا فرا تاو

پارک ملی Khao Phra Thaeo، جنگلی حفاظت شده در تایلند و در نزدیکی شهر پوکت است. در این جنگل انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری را می توان دید. در ضمن اینکه آبشارهای زیبایی نیز دارد.

دماغه پرومتِپ - منظره زیبای کاتا

در جنوبی ترین بخش جزیره پوکت، دماغه ای وجود دارد که به دلیل طبیعت زیبا، مناظر خیره کننده و غروب باشکوه خورشید شهرت دارد. این محل به دلیل منظره زیبای دریای آندامان و خلیج کاتا جذابیت بسیاری دارد و مسافران و گردشگرانی که به پوکت سفر می کنند، حتما به این منطقه نیز سر می زنند.

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت -Old Phuket Town- همان جایی که است که اکنون با عنوان پوکت شناخته می شود. این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا برای گردش و مسافرت است. هر ساله میلیون ها نفر از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.

سالن های نمایش سیمون - فانتاسی پوکت

تایلند جذابیت های فراوانی دارد. به همین دلیل افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان به این کشور مسافرت می کنند. مواردی که در همه شهرهای تایلند مشترک است، علاوه بر هتل ها، استراحتگاه ها، رستوران ها، معبدها، مکان های تفریحی شاد همچون سالن های نمایش، جشن و پایکوبی است. از جمله این سالن ها می توان به نمایش FantaSea پوکت و سالن سیمون اشاره کرد که در شهر پوکت تایلند واقع شده اند.

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری

جشنواره مذهبی گیاه‌خواری -Phuket Vegetarian Festival- هرساله در شهر پوکت در کشور تایلند برگزار می شود. این مراسم قواعد ویژه خود را دارد که باید مورد توجه شرکت کننده های آن قرار بگیرد. در این مراسم مردم روزه گیاه خواری می گیرند و حق مصرف گوشت و فراورده های گوشتی را ندارند. در کنار این روزه داری که دست کم سه روز ادامه دارد، مراسم دیگری همچون آتش بازی و نواختن طبل و ... نیز برگزار می شود.