درباره میدان گندارمن مارکت

در انتهای قرن هفدهم میلادی، میدانی به نام لیندن مارکت در شهر برلین توسط یوهان آرنولد نرینگ بوجود آمد که در سال 1773 میلادی توسط گئورگ کریستیان اونگرین، از نو ساخته شد. این میدان دیدنی و زیبا با نام گندارمن مارکت -Gendarmenmarkt- شناخته می شود که اماکن تفریحی گوناگونی نظیر سالن های تئاتر، بازار و همچنین موزه های تاریخی در آن وجود دارد که گوشه ای از تاریخ آلمان و فرانسه را به تصویر می کشند.

جمعیت انبوهی از مردم بویژه در زمان برگزاری کنسرت، اپرا و نمایش های کلاسیک در میدان گندارمن مارکت حاضرند که علاقه و هیجان زیادی از خود نشان می دهند. این رویدادها همگی از ویژگی های منحصربفرد و خلاقانه ای برخوردارند که بدون شک سبب لذت بردن و برانگیختن حس تحسین بییندگان می شوند. موزه ها، تئاترها و مکان های عمومی متعددی در میدان گندارمن مارکت وجود دارند. در بین تمام دیدنی های این میدان، یکی از مکان هایی گردشگران دیدن آن را از دست نخواهند داد کلیسای زیبای فرانسوی می باشد. این کلیسا که در ضلع شمالی میدان واقع شده، نمادی تاریخی از جنبش پناهجویان فرانسوی است که ساخت آن در سال 1705 میلادی به اتمام رسیده است. امروزه این کلیسا در واقع تبدیل به موزه ای برای بزرگداشت ده ها هزار پناهجوی فرانسوی ای تبدیل شده که در زمان حکومت لویی شانزدهم به پروس فرار کردند. این افراد اگرچه مهاجر بودند اما نقش بزرگی در رشد و توسعه صنعتی شهر برلین ایفا کردند.
یک کلیسای آلمانی نیز در قسمت جنوب میدان قرار گرفته که آن هم به موزه ای برای به تصویر کشیدن تاریخ آلمان، تبدیل شده است. سالن تئاتر شاو اِشپیل هاوس که توسط معماری به نام کارل فریدریش طراحی و ساخته شده، یکی از زیباترین و عجیب و غریب ترین سالن های اپرا و تئاتر در این منطقه محسوب می شود که در قسمت غربی میدان خودنمایی می کند. در شرق میدان نیز بازاری به نام مارک گِرافِن اِشتراسه وجود دارد که شامل مغازه های گوناگون و مکان های تفریحی می باشد.

اطلاعات گردشگری

برلین پایتخت آلمان، یکی از زیباترین مکان های دیدنی برای گردشگران به شمار می رود. هتل ها و اماکن اقامتی بسیار مطلوبی در این شهر در اختیار گردشگران قرار دارند. افرادی که به دیدن میدان بزرگ گندارمن مارکت می آیند، قادر به اقامت در هتل های شیکی با نرخ های بسیار مناسب در این مکان هستند و تجربه دست اولی از تاریخ بدست آورند. با قدم زدن در خیابان های پهن و عریض اطراف میدان، ردیفی از ساختمان های مجلل و عظیم را مشاهده خواهید کرد. تنوع، رویدادهای فرهنگی و موسیقی و وجود رستوران های گوناگون همیشه در انتظار گردشگران هستند.

تاریخچه

میدان گندارمن مارکت یکی از زیباترین دیدنی های برلین به شمار می رود. در وسط میدان مجسمه فریدریش شیلر (شاعر آلمانی) قرار گرفته است. گردشگرانی که از این میدان دیدن می کنند، می توانند نمایی از بنای کلیساهای زیبایی چون کلیسای جامع آلمانی و فرانسوی و همچنین سالن کنسرت را مشاهده کنند. نام این میدان از روی نام هنگ سواره نظامی گرفته شده که تا سال 1773 میلادی در این مکان خدمت می کردند. جی. اِی. نیرینگ نام کسی است که سنگ بنای این میدان را که در ابتدا لیندن مارکت خوانده می شد، در سال 1668 میلادی پایه گذاری کرد. با گذشت زمان، این مکان با اسامی دیگری چون نویِر مارکت یا فریدریش اِشتِتیشر نیز خوانده می شد. امروزه این میدان به نام گندارمن مارکت شهرت دارد. از سال 1777 میلادی نیز طرح های گئورگ کریستین اونگر برای احیای این میدان به اجرا درآمدند.
این میدان در زمان جنگ جهانی دوم، آسیب های زیادی دید. این میدان به مناسبت دویست و پنجاهمین سالگرد تأسیس آکادمی علوم پروس به نام میدان آکادمی نامگذاری شد. اما در سال 1991 میلادی مجدداً به نام قدیمی خود، خوانده شد.
 
نام: اروپا » آلمان » برلین » میدان گِندارمن مارکت برلین
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر برلین

دیوار برلین

دیوار معروف برلین -Berlin Wall- واقع در برلین آلمان یکی از دیوارهایی است که پاسدار حفظ کشور از تهاجم بیگانگان است و به عنوان مرزی برای کشور آلمان بکار می رود . در حال حاضر این دیوار به یکی از نقاط داغ تورسیتی برلین تبدیل شده است .

قصر شارلوتن بورگ

قصر شارلوتن بورگ -Charlottenburg Palace- یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. این قصر از جمله نمونه های درخشان و زیبای سبک معماری باروک می باشد.

کلیسای یادبود قیصر ویلیام

کلیسای یادبود قیصر ویلیام -Kaiser William Memorial Church- صلح آمیزترین نمادهای برلین محسوب می شود. دیدن این کلیسا که یک اثر تاریخی مذهبی به شمار می رود به همه گردشگران توصیه می شود.

باغ وحش برلین

یکی از زیباترین مکان های دیدنی برلین، باغ جانورشناسی -ZoologicalGarden- این شهر می باشد. این مکان یکی از بهترین و قدیمی ترین باغ وحش های آلمان محسوب می شود.

موزه جزیره

موزه جزیره -Museum Island- نمونه ای باشکوه از هنر معماری در آلمان به شمار می رود. این موزه که در شهر برلین واقع شده در حقیقت تماشا خانه ای است که مراحل مختلف تاریخ و هنر آلمان را به تصویر می کشد.

دروازه براندنبورگ

یکی از مهمترین نمادهای کشور آلمان و شهر برلین، دروازه براندنبورگ -The Brandenburg Gate- است که آلمانی ها آن را براندنبورگر تُر می نامند. این بنا که در تقاطع دو خیابان اِبِرت و اونتر دِن لیندن قرار گرفته، نمادی از صلح و وحدت می باشد.