درباره باغ جانورشناسی برلین

باغ وحش پیشرفته برلین -ZoologicalGarden- یکی از بهترین مکان ها برای دیدن در این شهر به شمار می رود. وجود 15000 گونه حیوانی و 16000 حیوان در این باغ وحش از اقصی نقاط جهان، نقطه قوت و مایه افتخار آن محسوب می شود. همچنین در این باغ وحش وسیع، آکواریومی حاوی گونه های مختلف آبزیان نیز وجود دارد.

نام محلی باغ جانورشناسی برلین در زبان محلی، زولوگیشر گارتن خوانده می شود.

اطلاعات گردشگری

در حدود سه میلیون گردشکر سالانه از این باغ وحش بازدید می کنند. در واقع این باغ وحش یکی از پربیننده ترین باغ وحش های اروپا به شمار می رود. گردشگرانی که به باغ وحش برلین مراجعه می کنند، می توانند به تماشای یکی از پیشرفته ترین و وسیع ترین باغ وحش های جهان همراه با گونه های متعدد حیوانی موجود در آن، بنشینند. یقیناً بازدید از این مکان به یکی از خاطره انگیزترین و منحصربفردترین بخش های سفر گردشگران تبدیل خواهد شد.
بازدید یک روزه از این باغ وحش برای دیدن همه زیبایی های موجود در آن کافی نخواهد بود. به همین منظور اماکن اقامتی ارزان قیمت و مقرون به صرفه ای در اطراف این مکان وجود دارد. سیستم حمل و نقل عمومی برلین نیز کاملاً پیشرفته بوده و گردشگران را قادر می سازد که براحتی به این مکان رفت و آمد کنند. مهمترین ایستگاه راه آهن برلین به نام ایستگاه باغ جانورشناسی نیز در این قسمت واقع شده است. وسایل مختلف حمل و نقل نظیر اتوبوس، قطارهای سریع السیر و مترو در کنار هم در دسترس هستند.
بطور خلاصه می توان گفت که گردشگران براحتی و بدون کوچکترین دردسری قادر خواهند بود به این مکان آمده و از آن بازدید کنند.

آکواریوم

آکواریوم باغ جانورشناسی برلین به علت تنوع گونه های موجود در آن، از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار است. گردشگران می توانند یا به صورت مجزا برای دیدن این آکواریوم بلیط بخرند و یا بلیط مشترک برای بازدید از این قسمت و باغ وحش تهیه کنند. آبزیان بجا مانده از دوران کهن نظیر انواع کوسه ماهیان در این آکواریوم نگهداری می شوند.

باغ وحش

باغ وحش برلین رکورددار تکثیر گونه هایی نظیر یوزپلنگ و اسب آبی در جهان می باشد. حیوانات گوشتخوار زیادی نظیر شیر و دیگر گربه سانان بزرگ در کنار حیوانات درنده کوچکی همچون خدنگ راه راه و خدنگ دم حلقه ای در این باغ وحش دیده می شوند. حیواناتی که در شب فعالند نیز در محیط های تاریکی نگه داری می شوند تا بازدیدکنندگان امکان دیدن آنها در زمان فعالیت شان را داشته باشند. گونه های مختلف پرندگان نظیر حواصیل و پرستو و غیره نیز در قسمت های مخصوص نگه داری پرندگان قابل مشاهده اند. اگرچه حیواناتی نظیر تائوتارا (نوعی خزنده) یا لوزون هورن بیل (نوعی پرنده)، جزء گونه های نادر حیوانی به شمار می روند اما گردشگران در باغ وحش برلین می توانند به تماشای آنها بنشینند.

حیوانات

جمعیت زیادی از حیوانات باغ وحش برلین را حیوانات نوزاد و کم سن تشکیل می دهد که این عامل توانسته توجه و نظر ملی و بین المللی افکار عمومی نسبت به این باغ وحش را افزایش دهد. پاندای عظیم الجثه به نام بائو بائو در این باغ وحش زندگی می کند.

تاریخچه

باغ جانورشناسی برلین که در تاریخ اول آگوست سال 1844 میلادی افتتاح شد، نخستین باغ وحش آلمان به شمار می رود. پادشاه پروس، فردریک ویلیام چهارم، نخستین حیوانات را به این باغ وحش اهدا کرد. آکواریوم این مجموعه نیز 69 سال بعد در سال 1913 میلادی ساخته شد.
باغ وحش برلین در اثر جنگ جهانی بطور کامل تخریب شد. از مجموع 3715 حیوان تنها 91 حیوان زنده ماندند. یک شامپانزه، دو شیر، یک فیل نر آسیایی، ده بابون، دو کفتار، یک کرگدن نر، یک لک لک سیاه و چند حیوان دیگر از جمله حیوانات نجات یافته بودند. پس از این ماجرا، باغ وحش و آکواریوم آن مجدداً و به شکلی بسیار زیباتر و مجلل تر از نو ساخته شدند. حیوانات در محیط های طبیعی زندگی شان به معرض نمایش گذاشته شدند. روش های جدید با دقت خاصی به اجرا درآمدند و باغ وحش به موفقیت های چشمگیری در زمینه تکثیر گونه های مختلف حیوانی از جمله برخی گونه های بسیار نادر، دست پیدا کرد.
به منظور جذب هرچه بیشتر گردشگران در سال 2009 میلادی و با همکاری چرخ و فلک بزرگ برلین، یک چرخ و فلک 185 متری در کنار مجموعه باغ وحش و نزدیک به ایستگاه مترو باغ وحش ساخته شد.
 
نام: اروپا » آلمان » برلین » باغ وحش برلین
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر برلین

دیوار برلین

دیوار معروف برلین -Berlin Wall- واقع در برلین آلمان یکی از دیوارهایی است که پاسدار حفظ کشور از تهاجم بیگانگان است و به عنوان مرزی برای کشور آلمان بکار می رود . در حال حاضر این دیوار به یکی از نقاط داغ تورسیتی برلین تبدیل شده است .

قصر شارلوتن بورگ

قصر شارلوتن بورگ -Charlottenburg Palace- یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. این قصر از جمله نمونه های درخشان و زیبای سبک معماری باروک می باشد.

میدان گِندارمن مارکت برلین

میدان گندارمن مارکت -Gendarmenmarkt- برلین از جمله مکان هایی است که گردشگران مشتاق دیدن آن هستند. چندین موزه و یک بازار عجیب و غریب در اینجا وجود دارند.

کلیسای یادبود قیصر ویلیام

کلیسای یادبود قیصر ویلیام -Kaiser William Memorial Church- صلح آمیزترین نمادهای برلین محسوب می شود. دیدن این کلیسا که یک اثر تاریخی مذهبی به شمار می رود به همه گردشگران توصیه می شود.

موزه جزیره

موزه جزیره -Museum Island- نمونه ای باشکوه از هنر معماری در آلمان به شمار می رود. این موزه که در شهر برلین واقع شده در حقیقت تماشا خانه ای است که مراحل مختلف تاریخ و هنر آلمان را به تصویر می کشد.

دروازه براندنبورگ

یکی از مهمترین نمادهای کشور آلمان و شهر برلین، دروازه براندنبورگ -The Brandenburg Gate- است که آلمانی ها آن را براندنبورگر تُر می نامند. این بنا که در تقاطع دو خیابان اِبِرت و اونتر دِن لیندن قرار گرفته، نمادی از صلح و وحدت می باشد.