درباره موزه جزیره

موزه جزیره -Museum Island- که در منطقه ای از برلین به نام میته واقع شده، در حقیقت شامل پنج موزه معروف در سطح بین المللی می باشد. نزدیکی رودخانه اسپِرِ به موزه، آن را به مکانی برای یادگیری و لذت بردن تبدیل کرده و این مکان به عنوان شاهدی برای تاریخ و فرهنگ باشکوه آلمان محسوب می شود.
موزه جزیره، مجموعه ای از پنج موزه است که معیار آنها از نظر استاندارد جهانی موزه ها در سطح دو و چهار قرار دارد. موزه جزیره به خاطر طراحی منحصربفرد آن شهرت دارد چراکه نشان دهنده تکامل طراحی موزه های مدرن در طول یک قرن بوده است. این موزه پس از ساخته شدن، بارها و بارها تخریب شده و مجدداً مورد بازسازی قرار گرفته است و به همین دلیل همواره نوع آوری هایی در طراحی آن بکار گرفته شده است. این موزه که زمان ساخت آن به دوران انقلاب فرانسه بازمی گردد، نمونه بارزی از تلفیق هنر مدرن و کهن بوده که تحولات تاریخی را بگونه ای بسیار منحصر بفرد و جالب به نمایش می گذارد.

نام محلی - این موزه در زبان محلی به نام موزِئومز اینزِل نامیده می شود.

اطلاعات گردشگری

موزه جزیره در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده که از نظر سیستم حمل و نقل و همچنین اماکن اقامتی، فاقد هرگونه مشکلی است. هتل های زیادی نزدیک به جزیره وجود دارند هرچند برای رفت و آمد به جزیره از وسایل گوناگونی نظیر قایق نیز می توان استفاده کرد چراکه برای رسیدن به موزه جزیره مجبور به عبور از رودخانه خواهید بود.
برلین خود به تنهایی به دلیل برخورداری از گذشته ای درخشان و داشتن تاریخی غنی، نمونه تمام عیاری از هنر و تمدن محسوب می شود اما موزه جزیره این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند که همه این زیبایی ها و شکوه را در یک مکان و در کنار هم ببینند. مجموعه های موجود در این پنج موزه که از مقبولیت بین المللی برخوردارند، نه تنها نشانگر گذشته درخشان این کشور هستند بلکه مجموعه ای از غنی ترین گنجینه ها و اشیای منحصربفرد هنری معروف به شمار می روند.

تاریخچه

موزه جزیره که در واقع از پنج موزه جداگانه تشکیل شده، شامل مجموعه های هنری معاصر و باستانی مربوط به قرن نوزدهم میلادی می باشد. نخستین و قدیمی ترین موزه این مجموعه، موزه قدیمی است که حاوی گنجینه های سلطنتی و اشیای هنری ای می باشد که در سال 1830 میلادی توسط شاه فردریک ویلهلم سوم برای تماشای عموم مردم به معرض نمایش درآمدند. شاه فردریک چهارم این موزه ها را مأمن هنر و علم نامید. موزه قدیمی در سال 1841 میلادی توسط شینکل طراحی شد که مربی فریدریش آگوست اشتولر، طراح موزه جزیره بود.
دیگر موزه این مجموعه، موزه جدید نام دارد که در سال 1859 میلادی تکمیل شد. پس از آن، گالری قدیمی قرار دارد که کار طراحی و ساخت آن در سال 1876 میلادی به انجام رسید. چهارمین موزه این مجموعه، موزه بُوده نام دارد که در نخستین روزهای تأسیس به نام موزه قیصر فردریک نامیده می شد. این موزه در سال 1904 میلادی تکمیل گردید. آخرین موزه، موزه پرگامون نام دارد که در سال 1930 میلادی به پایان رسید و نقطه پایانی برای مجموعه موزه های جزیره به شمار می رفت. با این وجود، سرنوشت خوبی در انتظار موزه جزیره قرار نداشت و در حدود 75% این مجموعه در اثر جنگ جهانی از بین رفت. در سال 1999 میلادی بود که دولت برلین مسئولیت بازسازی و مرمت موزه جزیره را برعهده گرفت تا شکوه و عظمت سابق این مجموعه را به آن بازگرداند. عملیات بازسازی و ساماندهی مجدد موزه در سال 2009 میلادی به پایان رسید.
 
نام: اروپا » آلمان » برلین » موزه جزیره
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر برلین

دیوار برلین

دیوار معروف برلین -Berlin Wall- واقع در برلین آلمان یکی از دیوارهایی است که پاسدار حفظ کشور از تهاجم بیگانگان است و به عنوان مرزی برای کشور آلمان بکار می رود . در حال حاضر این دیوار به یکی از نقاط داغ تورسیتی برلین تبدیل شده است .

قصر شارلوتن بورگ

قصر شارلوتن بورگ -Charlottenburg Palace- یکی از بارزترین نمونه های شکوه و عظمت برلین به شمار می رود. این قصر از جمله نمونه های درخشان و زیبای سبک معماری باروک می باشد.

میدان گِندارمن مارکت برلین

میدان گندارمن مارکت -Gendarmenmarkt- برلین از جمله مکان هایی است که گردشگران مشتاق دیدن آن هستند. چندین موزه و یک بازار عجیب و غریب در اینجا وجود دارند.

کلیسای یادبود قیصر ویلیام

کلیسای یادبود قیصر ویلیام -Kaiser William Memorial Church- صلح آمیزترین نمادهای برلین محسوب می شود. دیدن این کلیسا که یک اثر تاریخی مذهبی به شمار می رود به همه گردشگران توصیه می شود.

باغ وحش برلین

یکی از زیباترین مکان های دیدنی برلین، باغ جانورشناسی -ZoologicalGarden- این شهر می باشد. این مکان یکی از بهترین و قدیمی ترین باغ وحش های آلمان محسوب می شود.

دروازه براندنبورگ

یکی از مهمترین نمادهای کشور آلمان و شهر برلین، دروازه براندنبورگ -The Brandenburg Gate- است که آلمانی ها آن را براندنبورگر تُر می نامند. این بنا که در تقاطع دو خیابان اِبِرت و اونتر دِن لیندن قرار گرفته، نمادی از صلح و وحدت می باشد.