درباره موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum-، یکی از جاذبه های توریستی شهر بارسلون به شمار می رود. این موزه ورزشی بزرگ شامل انواع کاپ ها، توپ ها، کفش ها و لباس های بازیکن های مختلف این تیم در طول تاریخ بوده است. سالانه افراد بسیاری از این موزه دیدن می کنند. هدف از تاسیس این موزه جذب توریست های خارجی و جمع آوری مجموعه های ورزشی بیشتر بوده است.
اعتبار باشگاه فوتبال بارسلونا در همه دنیا باعث شهرت موزه باشگاه فوتبال بارسلونا شده است. این موزه که حاوی آثار مختلف و متنوعی از فوتبال بارسلونا در طول یکصد ساله گذشته است، سالانه افراد بسیاری را از جاهای مختلف دنیا به سمت خود جذب می کند. این موزه توسط فردی به نام خوآن گمپر تاسیس شد. این موزه همیشه موردتوجه فوتبال دوستان به خصوص طرفداران باشگاه بارسلونا قرار دارد.
با افزایش محبوبیت فوتبال در قرن 20 میلادی، خوآن گمپر ایده ساخت چنین موزه ای را مطرح کرد. البته این ایده تا سال 1984 میلادی اجرا نشد.

نام محلی مردم اسپانیا و بومی های شهر بارسلون به این موزه  La Llotja می گویند.

اطلاعات گردشگری

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا، آثاری از هنرمندان و بازیکن هایی همچون Dalí، Miró، Tàpies تا Subirachs در خود جای داده است. اطلاعات دیگری نیز در این موزه در دسترس گردشگران قرار می گیرد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. یعنی بازدیدکننده فقط عکس و جام و تقدیرنامه نمی بیند، بلکه می تواند اطلاعات خوبی نیز در مورد فوتبال به دست آورد.
آثاری که در این موزه نگهداری می شود از حدود یکصدسال پیش تا به همین زمان را شامل می شوند. این موزه همان طور که نام و آثارش معلوم است بیشتر برای دوستداران ورزش فوتبال باید جذابیت داشته باشد. افرادی که به فوتبال به خصوص فوتبال اسپانیا علافه خاصی دارند، می توانند با بازدید از این موزه از یکصد سال پیش تا به امروز این ورزش و باشگاه بارسلونا را در یک نظر ببینند و دوره کنند. نمایشگاه ها و کلوب های موقتی که در این نمایشگاه برگزار می شوند نیز یکی از دلایل شهرت آن و جذب توریست است. این موزه در نزدیکی استادیوم Camp Nou قرار دارد. این استادیوم ظرفیت حدود 120 هزار تماشاگر را دارد.

تاریخچه

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا، در سال 1984 میلادی تاسیس شد. خوآن گمپر ایده تاسیس این باشگاه را در اوایل سال 1920 میلادی مطرح کرد اما تا سال ها بعد از آن اجرا نشد.
تا اینکه سرانجام در سال 1984 میلادی ساخته شد و بسیار نیز مورد توجه عموم و فوتبال دوستان قرار گرفت. این موزه طراحی خاص خود را دارد. در اصل باید گفت موزه به دو بخش اصلی مجزا تقسیم شده است.
بخش نخست این موزه، گردشگران رابه سال ها پیش و قدیم های باشگاه بارسا می برد. عکس ها، تصاویر و دیگر آثار موجود در این بخش بسیار متفاوت از بقیه جاها هستند.
بخش دیگر آن که در اصلی یکی از جاذبه های این موزه نیز هست، نمایشگاه های موقتی است که در آن برگزار می شود. خوبی این نمایشگاه ها این است که به رشته ورزشی فوتبال محدود نیستند و در زمینه های دیگر همچون هندبال، بسکتبال و هاکی نیز فعالیت دارند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » موزه باشگاه فوتبال بارسلونا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

ساختمان کازامیلا

در این مقاله می توانید بخشی از اطلاعات گردشگری شهر بارسلون - پایتخت کشور اسپانیا - را مطالعه کنید. در این مطلب در مورد تاریخچه، اطلاعات گردشگری و خود ساختمان کازا میلا -Casa Mila- نوشته ایم. کازامیلا با نام لاپدررا -La Pedrera- نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

موزه میرو

کشور اسپانیا سومین کشور پربازدید قار اروپاست. پایتخت این کشور شهر بارسلون است. بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری زیباست و از جمله آنها می توان به موزه میرو -Mir Museum-اشاره کرد.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا -National Museum of Art of Catalunya MNAC- که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد. از مناظر طبیعی همچون پارک ها و سواحل های زیبا گرفته است تا موزه ها، کلیساها و بناهای معماری زیبا از جمله دیدنی های این شهر هستند. میان همه آنها، در اینجا قصد داریم به معرفی موزه ملی هنر کاتالونیا بپردازیم.

موزه پیکاسو

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های شهر بارسلون برای شما صحبت کنیم. بارسلون دیدنی های بسیاری دارد. این مکان های شامل مناظر طبیعی و سازه های معماری وتاریخی بسیار زیبا هستند. موزه های نیز در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از این رو، یکی از موزه مشهور این شهر به نام موزه پیکاسو -Picasso Museum- را در این مطلب معرفی کرده ایم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.

ساگرادا فامیلیا

در این مطلب در نظر داریم در مورد جاذبه های زیبای شهر بارسلون در کشور اسپانیا برای شما توضیح بدهیم. بارسلون مملو از زیبایی های طبیعی و سازهای های معماری وتاریخی فوق العاده است که نظر هر گردشگری را از هر کجای جهان که باشد، جذب می کنند. از جمله این مکان های تاریخی و معماری، کلیسای ساگرادا فامیلیاست -Sagrada Família-. معماری متفاوت این کلیسا نخستین چیزی که که چشم هزر بیننده را به سمت خود بر می گرداند.