درباره ساختمان کازامیلا

کازامیلا -Casa Mila- نام ساختمانی در اسپانیاست که سالانه افراد بسیار را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود جذب می کند. این ساختمان توسط طراح و معماری به نام آنتونیو گائودی ساخته شده است. ساخت این بنا حدود 5 سال به طول انجامید. با اینکه از سال 1905 میلادی ساخت آن آغاز شد اما در سال 1910 پایان یافت و 2 سال بعد رونمایی و افتتاح شد.
زمانیکه این ساختمان را طراحی کردند و آن را ساختند، تصور نمی شد به یکی از پربازدیدکننده ترین جاذبه های شهر بارسلون بدل شود.
این ساختمان برای خانواده میلاد ساخته شده است. همه دیوارهای این بنا از سنگ آهک ساخته شده اند. نمای این بنا هیچ گونه زاویه ای ندارد و همه لبه های آن به صورت گرد و منحنی هستند. به طوریکه به آن نمایی نرم بخشیده است. این ساختمان در واقع نماد زندگی اشرافی و غنی است.
ساختمان کازامیلا یا لاپدررا را رزومه کاری عالی برای معماری اسپانیایی به نام آنتونی گائودی ثبت کرده اند. طراحی و معماری منحصر به فرد این ساختمان به عهده گائودی بوده است. به نظر می رسد او در این کار بسیار موفق بوده است. زیرا از سال 1912 میلادی که این بنا برای نخستین بار رونمایی شد تا به حال میلیارد ها نفر از سراسر دنیا از این ساختمان دیدن و از نزدیک معماری آن را تحسین کرده اند. این ساختمان که روند ساختش حدود 5 سال به طول انجامید برای یک خانواده متومل اسپانیایی ساکن بارسلون بود. خانواده کازا – روساریو سگیمون و پی‌یر میلا – هر دو از خانواده های پولدار و ثروتمند اسپانیایی بودند.
موج هایی که در نمای این ساختمان با سنگ های آهکی ساخته شده اند از جمله جذابیت های بناست. این خلاقیت موجی شکل را که ظاهری نرم به ساختمان داده اند را باید در ردیف هنرهای مدرن و سبک «موجی» دسته بندی کرد.

نام محلی - نام محلی ساختمان کازامیلا، لاپدررا است. البته به هر دو نام لاپدررا و کازامیلا در جهان شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

ساختمان کازا میلا یا لاپدررا -La Pedrera-، از همان زمانی که رونمایی شد بسیار مورد توجه مردم و مسافران قرار گرفت. این محبوبیت به قدری زیاد شد که آوازه این ساختمان در جهان پیچید و امروزه افراد بسیار از سراسر دنیا به بارسلون سفر و از این ساختمان با معماری متفاوتش دیدن می کنند. طرح این بنا را فردی به نام آنتونی گائودی کشیده است. نه تنها معماری داخلی، بلکه معماری داخلی این ساختمان نیز بسیار جذاب و قابل توجه است. مردم هنگام بازدید از این بنا با ویژگی های متفاوت این ساختمان همچون طبقات بالا، راه پله، دودکش، اتاق های زیرشیروانی و سقف آشنا می شوند. همه این معماری ها برای بازدید کننده ها شگفت انگیز و جالب توجه هستند.
آهن هایی نیز که برای تراس های این ساختمان استفاده شده اند به گونه ای به کار رفته اند که سر و خشن بودن آهن را به بیننده القا نمی کند.

تاریخچه

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، این ساختمان توسط آنتونی گائودی طراحی و معماری شده است. روند ساخت این بنا به مدت 5 سال از سال 1905 تا 1910 میلادی به طول انجامید و دو سال بعد در سال 1912 میلادی رونمایی شد. معماری منحصربه فرد و طراحی های داخلی چشمپیر آن افراد بسیاری را به سمت خود کشاند. ظاهر فریبنده این بنا آن را تبدیل به یک اثر معماری زیبا در بارسلون کرد. به طوری که در حال حاضر افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از این بنای قدیمی به بارسلون سفر می کنند. همچنین، ساختمان کازامیلا در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز وارد شده است.
در حدود سال 1980 میلادی، این ساختمان در وضعیت خوبی قرار نداشت تا اینکه یونسکو آن را به عنوان میراث تاریخی و فرهنگی اعلام کرد. بعد از آن به ساختمان کازامیلا رسیدگی و بازسازی شد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » ساختمان کازامیلا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

در مقاله ای که پیش رو دارید همه جزئیات گردشگری مربوط به موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum- را توضیح داده ایم. این موزه در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح شد. در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

موزه میرو

کشور اسپانیا سومین کشور پربازدید قار اروپاست. پایتخت این کشور شهر بارسلون است. بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری زیباست و از جمله آنها می توان به موزه میرو -Mir Museum-اشاره کرد.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا -National Museum of Art of Catalunya MNAC- که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد. از مناظر طبیعی همچون پارک ها و سواحل های زیبا گرفته است تا موزه ها، کلیساها و بناهای معماری زیبا از جمله دیدنی های این شهر هستند. میان همه آنها، در اینجا قصد داریم به معرفی موزه ملی هنر کاتالونیا بپردازیم.

موزه پیکاسو

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های شهر بارسلون برای شما صحبت کنیم. بارسلون دیدنی های بسیاری دارد. این مکان های شامل مناظر طبیعی و سازه های معماری وتاریخی بسیار زیبا هستند. موزه های نیز در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از این رو، یکی از موزه مشهور این شهر به نام موزه پیکاسو -Picasso Museum- را در این مطلب معرفی کرده ایم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.

ساگرادا فامیلیا

در این مطلب در نظر داریم در مورد جاذبه های زیبای شهر بارسلون در کشور اسپانیا برای شما توضیح بدهیم. بارسلون مملو از زیبایی های طبیعی و سازهای های معماری وتاریخی فوق العاده است که نظر هر گردشگری را از هر کجای جهان که باشد، جذب می کنند. از جمله این مکان های تاریخی و معماری، کلیسای ساگرادا فامیلیاست -Sagrada Família-. معماری متفاوت این کلیسا نخستین چیزی که که چشم هزر بیننده را به سمت خود بر می گرداند.