درباره موزه میرو

موزه میرو-Mir Museum- از جمله جاذبه های توریستی محبوب در شهر بارسلون است. این موزه به طور اختصاصی به آثار هنرهای معاصر و هنرمندی به نام خوآن میرو تعلق دارد. خوان میرو، نقاش، مجسمه ساز و سفالگر اسپانیایی است. او در سال 1893 میلادی متولد شد و در سال 1983 میلادی فوت کرد. در این موزه بیش از هزاران آثار هنری زیبا از این هنرمند وجود دارد که بیشتر آنها در سبک سورئالیسم و آبستره هستند. مجسمه ها و نقاشی های این هنرمندان در موزه های مختلفی وجود دارند اما بیشتر آنها در موزه میرو گردآوری شده اند. بعضی از آثار این هنرمند تا چند میلیون دلار نیز قیمت گذاری شده اند.

موزه میرو در سال 1975 میلادی برای بزرگداشت خوان میرو در شهر بارسلون کشور اسپانیا ساخته شد. طراحی ساختمان این موزه را خود خوان میرو انجام داده است. این موزه محوطه بزرگ، تراس و حیاط داخلی دارد. دیوارهای این ساختمان همه به رنگ سفید هستند و به طرز نامعمولی طراحی و ساخته شده است. از آن جا که بیشتر آثار خوان میرو در سبک سورئالیسم و فوویسم هستند، می توان این نوع تفکر را در معماری او نیز به خوبی درک کرد. مجسمه های موجود در این موزه و طراحی عجیب آن، افراد بسیاری را به سمت موزه میرو می کشاند. معماری این بنا به طرز ماهرانه ای، تلفیقی از دو سبک معماری مدرن و کلاسیک منطقه ای است.
در موزه میرو انواع آثار نقاشی در سبک های مختلف همچوم فوویسم، کوبیسم و سورئالیسم وجود دارد. فوویسم، سبکی از نقاشی است که بر کاربرد غیرطبیعی و اغراق آمیز رنگ ها مبتنی است. فوویسم اوایل قرن بیستم، حدود سال های 1900 تا 1910 میلادی، در اروپا رایج بود. تقریبا دیگر این سبک وجود ندارد. در آن زمان نیز هنرمندهای کمی بودند که به سبک فوویسم نقاشی می کردند. از جمله هنرمندان این سبک ها نیز، همان طور که اشاره کردیم خوان میرو است.
در این موزه انواع نمایشگاه های مختلف برای هنرمندان جوان برگزار می شوند. آنها می توانند در بخشی از موزه میرو، آثار خود را به نمایش عمومی بگذارند.
موزه میرو در سال 1975 میلادی توسط هنرمند و طراح اسپانیایی – خوان میرو – طراحی شد. این موزه بعدها برای بزرگداشت این هنرمند مورد استفاده قرار گرفت. این ساختمان در همان سال توسط معماری به نام خوزپ سرت تکمیل شد. یک سال بعد، یعنی در سال 1986 میلادی، یک کتابخانه و سالن نیز به محیط موزه اضافه شد و فضای آن را بزرگ تر کرد. موزه فضایی به نام  space 13 دارد که برای ترویج کارها و آثار هنرمندان جوان اختصاص داده شده است.

نام محلی - نام محلی موزه میرو ، موزه Joan Miro است.

اطلاعات گردشگری

ساختمان موزه نیز خود به تنهایی جزو زیبا و دیدنی موزه به شمار می رود. طراحی و معماری آن به گونه ایست که  بازدیدکننده را تحت تاثیر خود قرار می دهد. معماری این بنا به نوعی تلفیق بین معماری مدرن و کلاسیک است. موزه میرو علاوه بر آثار هنری بسیار زیبای خوان میرو، از جمله ساختمان های منحصر به فرد شهر بارسلون در کشور اسپانیا نیز هست.
همه دیوارهای این موزه به رنگ سفید هستند و همان طور که ذکر کردیم، طراحی و معماری متفاوت و خاصی دارد. فرم ساخت این ساختمان با انواع مجسمه هایی که در  آن وجود دارند، افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. ساختمان کمی پیچیده به نظر می رسد و از آن بناهایی نیست که با یک نگاه ساده از کنار آن عبور کنید و توجهی به آن نداشته باشید.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » موزه میرو
گروه: مکان های معروف
 

عکس های موزه میرو

 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

در مقاله ای که پیش رو دارید همه جزئیات گردشگری مربوط به موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum- را توضیح داده ایم. این موزه در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح شد. در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

ساختمان کازامیلا

در این مقاله می توانید بخشی از اطلاعات گردشگری شهر بارسلون - پایتخت کشور اسپانیا - را مطالعه کنید. در این مطلب در مورد تاریخچه، اطلاعات گردشگری و خود ساختمان کازا میلا -Casa Mila- نوشته ایم. کازامیلا با نام لاپدررا -La Pedrera- نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا -National Museum of Art of Catalunya MNAC- که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد. از مناظر طبیعی همچون پارک ها و سواحل های زیبا گرفته است تا موزه ها، کلیساها و بناهای معماری زیبا از جمله دیدنی های این شهر هستند. میان همه آنها، در اینجا قصد داریم به معرفی موزه ملی هنر کاتالونیا بپردازیم.

موزه پیکاسو

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های شهر بارسلون برای شما صحبت کنیم. بارسلون دیدنی های بسیاری دارد. این مکان های شامل مناظر طبیعی و سازه های معماری وتاریخی بسیار زیبا هستند. موزه های نیز در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از این رو، یکی از موزه مشهور این شهر به نام موزه پیکاسو -Picasso Museum- را در این مطلب معرفی کرده ایم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.

ساگرادا فامیلیا

در این مطلب در نظر داریم در مورد جاذبه های زیبای شهر بارسلون در کشور اسپانیا برای شما توضیح بدهیم. بارسلون مملو از زیبایی های طبیعی و سازهای های معماری وتاریخی فوق العاده است که نظر هر گردشگری را از هر کجای جهان که باشد، جذب می کنند. از جمله این مکان های تاریخی و معماری، کلیسای ساگرادا فامیلیاست -Sagrada Família-. معماری متفاوت این کلیسا نخستین چیزی که که چشم هزر بیننده را به سمت خود بر می گرداند.