درباره موزه ملی هنر کاتالونیا

جایی که در حال حاضر ما آن را به نام موزه ملی هنر کاتالونیا می شناسیم در سال 1929 میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود. اما در سال 1990 میلادی به موزه تبدیل شد.
هدف از ساخت این موزه نیز جذب گردشگران از سراسر دنیا به سمت بارسلون بوده است. سازنده  و گرداننده این بنا، این هدف را به خوبی دنبال کرده است زیرا در حال حاضر، موزه ملی هنر کاتالونیا یکی از پربازدیدکننده ترین مکان های گردشگری کشور اسپانیا به شمار می رود.
موزه ملی هنر بارسلون از زمان تاسیس تا به الان پستی ها و بلندی های بسیاری را پشت سر نهاده است. اما در هر حالت، وظیفه جذب توریسم از سراسر دنیا را به خوبی اجرا کرده است.

نام محلی - موزه ملی هنر کاتالونیا، میان اسپانیایی ها بیشتر با نام NMAC شهرت دارد. این نام، فرم مخفف شده عبارت اسپانیایی به معنای موزه ملی هنر کاتالونیا است.

اطلاعات گردشگری

این نمایشگاه ابتدا محلی برای برپایی نمایشگا های جهانی بود اما بعدها به موزه تبدیل شد. هدف از ساخت آن نیز جذب توریست از سراسر دنیا بود. از زمانی که موزه ملی هنر کاتالونیا تاسیس و افتتاح شده است سالانه افراد بسیار از همه دنیا به آن مسافرت و از آن دیدن می کنند.
ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب سراسر اسپانیاست. گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، جذب طراحی زیبایش می شوند. این ساختمان همچون قصر می ماند. شاید دلیل آن نیز این باشد که قبلا یک قصر سلطنتی بوده است. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را مسحور می کند.
ستون های بلندی که در کناره ها و جلوی ساختمان قرار دارند به اضافه پله های بلند و طولانی مقابل بنا، آن را به یکی از زیباترین بناهای تاریخی و زیبا در بارسلون تبدیل کرده است. صرف نظر از موزه بودن این بنا، معماری داخلی و خارجی ساختمان بسیار چشمگیر است.
موزه ملی هنر کاتالونیا از چند بخش مختلف تشکیل شده است و هر بخش شامل موضوعات مختلف برای نمایش به بازدیدکننده ها هستند. در این موزه آثار هنری زیبا و متنوعی نگداری و مرافبت می شوند و دیدن آنها خالی از لطف نیست.

تاریخچه

موزه ملی هنر کاتالونیا، ابتدا در سال 1929 میلادی در Montjuic به عنوان محلی برای برپایی نمایشگاه های جهانی ساخته شد. هدف اصلی و تقریبا تنها هدف ساخت این موزه، جذب گردشگران از نقاط مختلف جهان است. این بنا در سال 1992 میلادی، همزمان با المپیک تابستانی دوباره نوسازی شد.
اما سال ها بعد از فرم نمایشگاهی بودن خود بیرون آمد و به موزه ملی هنر تبدیل شد. بعد از آن، بخش های مختلفی به بنا اضافه شد تا به شکل امروز خود درآمد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » موزه ملی هنر کاتالونیا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

در مقاله ای که پیش رو دارید همه جزئیات گردشگری مربوط به موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum- را توضیح داده ایم. این موزه در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح شد. در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

ساختمان کازامیلا

در این مقاله می توانید بخشی از اطلاعات گردشگری شهر بارسلون - پایتخت کشور اسپانیا - را مطالعه کنید. در این مطلب در مورد تاریخچه، اطلاعات گردشگری و خود ساختمان کازا میلا -Casa Mila- نوشته ایم. کازامیلا با نام لاپدررا -La Pedrera- نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

موزه میرو

کشور اسپانیا سومین کشور پربازدید قار اروپاست. پایتخت این کشور شهر بارسلون است. بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری زیباست و از جمله آنها می توان به موزه میرو -Mir Museum-اشاره کرد.

موزه پیکاسو

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های شهر بارسلون برای شما صحبت کنیم. بارسلون دیدنی های بسیاری دارد. این مکان های شامل مناظر طبیعی و سازه های معماری وتاریخی بسیار زیبا هستند. موزه های نیز در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از این رو، یکی از موزه مشهور این شهر به نام موزه پیکاسو -Picasso Museum- را در این مطلب معرفی کرده ایم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.

ساگرادا فامیلیا

در این مطلب در نظر داریم در مورد جاذبه های زیبای شهر بارسلون در کشور اسپانیا برای شما توضیح بدهیم. بارسلون مملو از زیبایی های طبیعی و سازهای های معماری وتاریخی فوق العاده است که نظر هر گردشگری را از هر کجای جهان که باشد، جذب می کنند. از جمله این مکان های تاریخی و معماری، کلیسای ساگرادا فامیلیاست -Sagrada Família-. معماری متفاوت این کلیسا نخستین چیزی که که چشم هزر بیننده را به سمت خود بر می گرداند.