درباره موزه پیکاسو

موزه پیکاسو -Picasso Museum- یکی از مقاصد گردشگری شهر بارسلون است. سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا بهکشور اسپانیا سفر می کنند.

این موزه، بزرگ ترین مجموعه آثار پیکاسوست. پابلو پیکاسو از جمله هنرمندان مشهور قرن 20 میلادی در کشور اسپانیا بوده است. این موزه شامل آثار هنری این نقاش معروف است و به همین دلیل از جمله محبوب ترین و پربازدیدکننده ترین موزه های بارسلون به شمار می رود.
موزه پیکاسو، از 5 ساختمان کنار هم تشکیل شده است. این ساختمان ها به قرون وسطی تعلق دارند. این موزه به ویژه برای دوستداران هنر نقاشی بسیار ارزشمند است.

تماشای آثار هنرمندان مورد علاقه انسان ها برای آنها بسیار اهمیت دارد. این که بتوانی از نزدیک تابلویی از پیکاسو را ببینی که خود او در سال های بسیار دور ترسیم کرده است، می توان برای هنردوستان بسیار دوست داشتنی و جالب باشد. حتی افرادی که پیکاسو و سبک های هنری همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم را به خوبی نمی شناسند نیز با دیدن این آثار هنری مسحور می شوند. افرادی که وارد این موزه می شوند شاید بدون توجه بارها از یک نقاشی دیدن کنند اما به قدری محو تماشای اثر هستند که متوجه این تکرار نمی شوند.
این موزه که از 5 ساختمان در کنار هم تشکیل شده است به سال های بسیار دور در قرن معاصر بر می گردد و در واقع مجموعه بزرگی از آثار هنری به شمار می رود.
به وجود آورنده این موزه فردی به نام خائومه سابارتس (Jaume Sabartes ) است. سابارتس دوست نزدیک پیکاسو بود. ایده آن نیز زمانی به ذهن او خطور کرد که مجموعه بزرگی از آثار پیکاسو را در منزل خود دید و با خود اندیشید می تواند آنها در جایی همچون موزه در معرض دید عموم قرار دهد. به همین دلیل موزه پیکاسو را با نام خود هنرمند، تاسیس و راه اندازی کرد.
ورودی موزه برای افراد زیر 16 سال و افرادی همچون دانشجوها و خبرنگاران می توانند به صورت رایگان یا با تخفیف های در نظر گرفته شده وارد موزه بشوند.
در این موزه، تابلوهای نقاشی پیکاسو و کارهای سرامیکی که روی دیگر اشیا نقش شده اند در معرض دید عموم قرار دارد.

نام محلی - موزه پیکاسو در میان محلی ها به نام Museu Picasso شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

موزه پیکاسو یک یاز محبوب ترین موزه های کشور اسپانیا و شهر بارسلون است. این موزه در واقع مجموعه ای از آثار گران بهای پابلو پیکاسوست. در آن می توان آثار هنری بسیار جالبی از پیکاسو را دید. در واقع ارزش بازدید این موزه، به دلیل نقاشی ها و آثار هنری پیکاسوست که همه در یک مکان واحد گرد هم آمده اند.
گردشگران علاوه بر تماشای آثار هنری پیکاسو، از نوع و نحوه زندگی او نیز اطلاعات کسب می کنند. در میان آثار به جا مانده از هنرمند قرن معاصر باید به نقاشی هایی در سبک های مختلف همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم اشاره کرد. تماشای تابلو های موجود در این موزه که همچون نمایشگاه می ماند، برای هنردوستانی که به سبک های هنری بعد از انقلاب رنسانس در اروپا علاقه دارند، بسیار جالب توجه خواهد بود.
موزه پیکاسو علاوه بر نمایش آثار هنری، محل مناسبی نیز برای برگزاری سمینارها و سخنرانی هاست. البته سمینارهایی که موضوع آنها در حوزه هنر و به ویژه در مورد پیکاسو و آثارش هستند در موزه برگزار می شوند. اینگونه سخنرانی ها و سمینارها در بالا بردن آگاهی افراد در مورد زندگی و دیدگاه های پیکاسو بسیار اهمیت دارند.
سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا از این موزه دیدن می کنند. همان طور که در بالا نیز گفتیم، موزه پیکاسو از جمله جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است.

تاریخچه

پیشینه و تاریخ موزه پیکاسو به فردی به نام خائومه سابارتس بر می گردد. سابارتس یکی از دوستان نزدیک پابلو پیکاسو بوده است. در زمانی که پیکاسو تمایلی به جمع آوری و نگهداری از آثار خود نداشت، دوست و هم خانه او مکانی برای حفاظت از این آثار تاسیس کرد. این اتفاقات به اویل دهه 60 میلادی بر می گردد. سابارتس بعد از چند سال تلاش بالاخره توانست مسئولان شهر را قانع کند تا آثار پیکاسو را به معرض دید عموم بگذارند. در سال 1963 میلادی، ساختمانی دو طبقه که به قرون وسطی تعلق داشت، برای نگهداری  و نمایش آثار هنری پیکاسو در نظر گرفته شد.
سابارتس حدود 574 اثر هنری از پیکاسو را در خانه خود داشت. بعدها تعداد این آثار به یکهزار و 700 قطعه آثار هنری رسید. 10 سال بعد از آن نیز، همسر پیکاسو 41 سرامیک به موزه اهدا شد و موزه تکمیل شد.
در این موزه حدود 3 هزار و 500 اثر هنری زیبا از پیکاسو وجود دارد. این آثار به خوبی نگهداری می شوند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » موزه پیکاسو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

در مقاله ای که پیش رو دارید همه جزئیات گردشگری مربوط به موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum- را توضیح داده ایم. این موزه در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح شد. در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

ساختمان کازامیلا

در این مقاله می توانید بخشی از اطلاعات گردشگری شهر بارسلون - پایتخت کشور اسپانیا - را مطالعه کنید. در این مطلب در مورد تاریخچه، اطلاعات گردشگری و خود ساختمان کازا میلا -Casa Mila- نوشته ایم. کازامیلا با نام لاپدررا -La Pedrera- نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

موزه میرو

کشور اسپانیا سومین کشور پربازدید قار اروپاست. پایتخت این کشور شهر بارسلون است. بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری زیباست و از جمله آنها می توان به موزه میرو -Mir Museum-اشاره کرد.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا -National Museum of Art of Catalunya MNAC- که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد. از مناظر طبیعی همچون پارک ها و سواحل های زیبا گرفته است تا موزه ها، کلیساها و بناهای معماری زیبا از جمله دیدنی های این شهر هستند. میان همه آنها، در اینجا قصد داریم به معرفی موزه ملی هنر کاتالونیا بپردازیم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.

ساگرادا فامیلیا

در این مطلب در نظر داریم در مورد جاذبه های زیبای شهر بارسلون در کشور اسپانیا برای شما توضیح بدهیم. بارسلون مملو از زیبایی های طبیعی و سازهای های معماری وتاریخی فوق العاده است که نظر هر گردشگری را از هر کجای جهان که باشد، جذب می کنند. از جمله این مکان های تاریخی و معماری، کلیسای ساگرادا فامیلیاست -Sagrada Família-. معماری متفاوت این کلیسا نخستین چیزی که که چشم هزر بیننده را به سمت خود بر می گرداند.