درباره رودخانه کوالاکرای دابونگ

همیشه رودخانه دابونگ -Kuala Krai Dabong- یکی از مناطق بسیار جذاب برای گردشگرانی است که از نقاط مختلف دنیا به مالزی سفر می کنند. جذابیت طبیعی این منطقه و رودخانه بسیار زیاد است. افرادی که از این رودخانه دیدن می کنند، بدون شدت شیفته طبیعت و جنگل های اطراف آن خواهند شد. این منطقه توسط مرکز اطلاعات توریستی کشور مالزی به منظور نمایش جنگل های بکر و زیبایی رودخانه اش طراحی شده است. شاید بتوان گفت مناظری که در این منطقه می بینید، جزو دیدنی ترین و چشمگیرترین منظره های طبیعی هستند. دابونگ، گردشگران را یک قدم به طبیعت بکر، صدای حیوانات، آرامش رودخانه و زیبایی های نهان میان درختان نزدیک تر می کند. ایده بهره برداری، ساخت و گسترش کروز رودخانه کوالاکرای دابونگ، توسط مرکز اطلاعات گردشگری مالزی مطرح و اجرا شده است. آنها این منطقه را به محلی برای جذب گردشگر تبدیل کرده اند تا برایشان کسب در آمد نیز داشته باشد. به حق که این طرح بسیار جالب توجه است و هر ساله افراد فراوانی از نقاط مختلف دنیا به این کشور و رودخانه هجوم می آورند و از بکر بودن جنگل، آرامش رودخانه و زیبایی آبشار آن لذت می برند.

اطلاعات گردشگری

منطقه توریستی رودخانه دابونگ، از بالای رودخانه شروع می شود و تا جنگل های انبوه Dabong ادامه دارد. منظره های جنگل های استوایی این منطقه که بسیار هم بکر و دست نخورده هستند، بسیار زیبا و نفس گیر هستند. این منطقه علاوه بر جنگل زیبا، شامل انواع مختلف حیوانات و پرندگان همچون مرغ های ماهی خور، عقاب ها، طوطی های شاخ دار و ... هستند. در این منطقه همچنین می توا ن انواع میمون ها و فیل ها را نیز دید. گردشگران امکان اقامت در کلبه های ییلاقی منطقه توریستی رودخانه کوالا کرای دابونگ را دارند. با تحمل خستگی یک ساعت ونیم پیاده روی، می توا ن به آبشار فوق العاده زیبای Jelawang رسید. جذابیت و آرامش این آبشار اینقدر زیاد هست که ارزش این پیاده روی و سفر را داشته باشد.
گردشگرها می توانند بلیط های اتوبوس های شماره 5 را برای رفتن به  منطقه توریستی رودخانه کوالا کرای دابونگ تهیه کنند. این اتوبوس ها هر روز صبح ساعت 7:45 دقیقه از ترمینال Kota Bahru به سمت Kuala Krai حرکت می کنند. بعد از رسیدن به کوالا کرای، باید سوار بر قایق هایی شوید که راس ساعت 10 به سمت دابونگ حرکت می کنند.  حدود 2 ساعت طول می کشد تا به رودخانه برسید. اما به محض رسیدن به آنجا، آنقدر مناظر زیبا هستند که همه خستگی راه به در می شود. قایق ها، راس ساعت 3:15 دقیقه بعدازظهر از دابنوگ به سمت کوالا کرای بر می گردند.
برای رفتن به این منطقه باید چند نکته ساده اما با اهمیت همچون به همراه داشتن، یک بطری آب، استفاده از کرم های ضدآفتاب به طور مداوم و استفاده از کلاه های آفتاب گیر بزرگ برای در امان ماندن از آفتاب بدن سوز این رودخانه را در نظر بگیرید. با همراه داشتن این تجهیزات ساده، سفر برای شما لذت بخش تر خواهد بود.

تاریخچه

اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه رودخانه کوالا کرای دابونگ کمی در دست نیست. به طور دقیق نمی توان در مورد تاریخ شکل گیری این منطقه صحبت کرد. اما آنچه از اطلاعات بایگانی شده در مرکز اطلاعات گردشگری به دست آمده است، این منطقه توسط وزارت گردشگری مالزی گسترش یافته است. از قدیم نیز این منطقه مورد توجه افراد بسیاری بود اما امکانات گردشگری چندانی نداشت و وزرات گردشگری دست روی آن گذاشت و آن را توسعه بخشید و به یکی از جاذبه های بسیار خیره کننده مالزی تبدیل کرد. آنچه از تاریخچه این رودخانه مشخص است، در اواخر سال 1998 برای نخستین بار، اولین تور گردشگری به این منطقه رفته است. این روند آنقدر تکرار شده که امروزه یکی از جاذبه های بسیار محبوب میان گردشگران داخلی و خارجی است.
 
نام: آسیا » مالزی » کلانتان » کروز رودخانه کوالا کرای دابونگ
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر کلانتان

پارک ایالتی جیونانگ استانگ

مالزی مملو از جاذبه های توریستی بسیار زیبا و هیجان انگیز است. در این کشور آسیایی، انواع تفریح گاه های مختلف از سازه های دست ساز بشر تا جنگل های بکر و ساحل و دریا وجود دارند و هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر به سمت خود جذب می کند. یکی از این جاذبه ها را می توان پارک ایالتی جیونانگ استانگ (Gunung Stong) معرفی کرد. برای آشنایی بیشتر با این پارک و جاذبه هایش مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید. پارک ایالتی جیونانگ استانگ، در ایالت کلانتان در مالزی قرار دارد.

ساحل مهتاب و ساحل ملودی

مالزی یکی از زیبا ترین کشور های جنوب آسیا است . این کشور مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی است. در این کشور علاوه بر فرهنگ های مختلف و جنگل های بکر، سواحل زیبایی نیز دارد. از جمله آنها باید به دو ساحل مهتاب و ملودی اشاره کرد. در این مطلب سعی کرده ایم شما را با جذابیت ها و اطلاعات لازم در مورد این سواحل آشنا کنیم.