درباره کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا -Sagrada Família-،  به معنب «خانواده مقدس» یکی از کلیساهای بزرگ کشور اسپانیاست. این کلیسا در شهر بسیار زیبای بارسلون واقع شده است. این کلیسا، علاوه باینکه مکانی برای عبادت و برپا داشتن مراسم مذهبی است، از جمله جاذبه های بسیار مشهور گردشگری شهر بارسلون نیز هست.
ساخت کلیسای کاتولیک ساگرادا فامیلیا در سال 1882 میلادی آغاز شده است اما هنوز تمام نشده است. احتمال داده می شود ساخت این کلیسا تا سال 2026 میلادی ادامه داشته باشد. طراح ساگرادا فامیلیا، معماری به نام آنتونیو گائودی است که ساختمان خانواده کازامیلا را نیز طراحی کرده بود.
ساگرادا فامیلیا، معروف ترین اثر معماری شهر بارسلون نیز هست.

نام محلی کلیسای Sagrada Familia در اسپانیا به نام Temple Expiatori de la Sagrada Família شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از مشهورترین بناهای شهر بارسلون در کشور اسپانیاست. این شاهکار هنر و معماری، از جمله بناهای تاریخی مشهور دنیاست که در اصل یک کلیسای قدیمی است. همین کلیسا با طراحی خاص و معماری فوق العاده سالانه افراد بسیار را به اسپانیا می کشاند.
ساگرادا فامیلیا، کلیسای کاتولیک های مسیحی است و همان طور که اشاره کردیم توسط آنتونی گائودی طراحی شده است. گائودی 15 سال آخر عمر خود را به طراحی و نظارت بر ساخت این کلیسا نهاد. اما عمرش کفاف تکمیل شدن آن را نداد. البته آنچه مشخص است این که، این شاهکار معماری تا 10 سال دیگر نیز تکمیل نخواهد شد.تماشای این کلیسا از نزدیک به قدری هیجان انگیز است که نمی توان نگاه از آن برداشت.
البته شاید ریزه کاری ها و زیبایی منحصربه فرد ساگرادا فامیلیا را بتوان دلیلی برای طولانی بودن زمان تکمیلش نیز دانست. ساگرادا فامیلیا، نه تنها جاذبه شهر بارسلونا که کلیسای مشهور اسپانیا و همه دنیا نیز هست.
برج های کوچک ساختمان ساگرادا فامیلیا، از جمله جاذبه های معماری این ساختمان به شمار می روند. این برج ها در کنار یکدیگر نمای بسیار بلندی به این کلیسا بخشیده است. تعداد این برج ها، 18 برج مجزا در کنار هم است که واقعا نمای زیبایی به بنا بخشیده اند. این برج ها در خود مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و مبلغان را جای داده اند. در بلندترین برج این کلیسا، مجسمه عیسی قرار دارد.
از دیگر جاذبه های این بنا جزئیات هندسی و نمادگرایی های ساخته شده در نمای آن است.

تاریخچه

ایده اصلی ساخت این کلیسا برای تثبیت دین مسیحیت بود. در آن زمان عقاید ضدمسیحی به سرعت در حال رشد بود و به همین دلیل می خواستند به این طریق مردم را به کلیساها بازگردانند. ساخت بنا با نظارت معمار مشهوری به نام فرانچسکو د پاولا دل ویلار آغاز شد. یک سال بعد، خود آنتونیو گائودی که طراح و معمار اصلی ساختمان است، کار نظارت را به عهده گرفت. طراحی اولیه این ساختمان که توسط دل ویلار انجام شده بود نیز بسیار زیبا بود اما طرح گائودی بسیار بهتر از آن آن. گائودی در سال 1926 میلادی از دنیا رفت. در آن زمان فقط بخش کوچکی از کلیسا ساخته شده بود.
روند تکمیل ساختمان به دلیل کمبود بودجه در سال 1950 میلادی کند شد اما قرار است در سال 2026 میلادی به پایان برسد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » بارسلون » ساگرادا فامیلیا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بارسلون

آکواریوم بارسلون

این مقاله حاوی اطلاعات مفید در مورد آکواریوم بزرگ بارسلون -Barcelona Acquarium- است. در این مطلب می توانید اطلاعات دقیقی در مورد این آکواریوم، تاریخچه و دیگر جزئیات گردشگری آن را مطالعه کنید.

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

در مقاله ای که پیش رو دارید همه جزئیات گردشگری مربوط به موزه باشگاه فوتبال بارسلونا -Barcelona FC Museum- را توضیح داده ایم. این موزه در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح شد. در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

باغ وحش بارسلون

این مقاله شما را با یکی ازجاذبه های توریستی شهر بارسلون در اسپانیا آشنا می کند. در این مطلب در مورد باغ وحش بارسلون -Barcelona zoo- برایتان نوشته ایم.

ساختمان کازامیلا

در این مقاله می توانید بخشی از اطلاعات گردشگری شهر بارسلون - پایتخت کشور اسپانیا - را مطالعه کنید. در این مطلب در مورد تاریخچه، اطلاعات گردشگری و خود ساختمان کازا میلا -Casa Mila- نوشته ایم. کازامیلا با نام لاپدررا -La Pedrera- نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

موزه میرو

کشور اسپانیا سومین کشور پربازدید قار اروپاست. پایتخت این کشور شهر بارسلون است. بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری زیباست و از جمله آنها می توان به موزه میرو -Mir Museum-اشاره کرد.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا -National Museum of Art of Catalunya MNAC- که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد. از مناظر طبیعی همچون پارک ها و سواحل های زیبا گرفته است تا موزه ها، کلیساها و بناهای معماری زیبا از جمله دیدنی های این شهر هستند. میان همه آنها، در اینجا قصد داریم به معرفی موزه ملی هنر کاتالونیا بپردازیم.

موزه پیکاسو

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های شهر بارسلون برای شما صحبت کنیم. بارسلون دیدنی های بسیاری دارد. این مکان های شامل مناظر طبیعی و سازه های معماری وتاریخی بسیار زیبا هستند. موزه های نیز در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از این رو، یکی از موزه مشهور این شهر به نام موزه پیکاسو -Picasso Museum- را در این مطلب معرفی کرده ایم.

موزه-دهکده پوبله اسپانیول

در این مطلب نیز در نظر داریم یکی از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون اسپانیا را معرفی کنیم. بارسلون مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده است. یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی بارسلون، موزه طبیعی Poble Espanyol است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان است.