درباره سِس بالاندرس

سِس بالاندرس منطقه ای کوچک در قسمت غربی سواحی ایبیزاست که منظره فوق العاده زیبایی دارد. زیبایی این منطقه به قدری مسحور کننده است که هیچ گاه از یاد گردشگران نمی رود.

سِس بالاندرس، بخشی از منطقه شهری سن آنتونی د پورتمانی است. برای رفتن به سِس بالاندرس، می توان هم با پای پیاده رفت و هم از دوچرخه کمک گرفت. این منطقه به قدری زیباست که می توان همه محل را با پیاده گشت زد. البته از وسایل نقلیه نیز می توان رفتن به آنجا استفاده کرد. جاذبه اصلی این منطقه، کلیسای محلی آن است که Can Cosmi نامیده می شود. همچنین می توان به کافه محلی آنجا نیز اشاره کرد که انواع نوشیدنی ها در آنجا سِرو می شود. همچنین رستوران کوچکی در سِس بالاندرس وجود دارد که مشتری های بسیاری برای املت های خوشمزه آن به آنجا می روند. نام این رستوران کوچک نیز Can Cosmi است. البته به غیر از آن نیز، رستوران های دیگری در این منطقه وجود دارد و هر فرد بنا بر سلیقه خود یکی را انتخاب می کند. به طور مثال، رستوران هایی که غذاهای سنتی روستایی های اسپانیا، سالادهای روستایی، خورش و انواع برنج را سرو می کنند. البته این غذاها را تقریبا همه رستوران های این منطقه دارند.

نام محلی

برای گردشگران، این منطقه به نام سِس بالاندرس شهرت دارد اما نام محلی آن «سانتا آگنِس» است.

اطلاعات گردشگری

سِس بالاندرس -Ses Balandres-، از جمله مکان هایی است که هنگام سفر به اسپانیا و جزیره ایبیزا باید از آن دیدن کنید. این منطقه به طرز شگفت آوری زیبا و خیره کننده است. سِس بالاندرس حدود 19 کیلومتر دورتر از جزیره ایبیزا واقع شده است. این منطقه در بخش غربی سواحل ایبیزا قرار دارد. با دوچرخه و موتور می توان به راحتی از جزیره به سِس بالاندرس رفت. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه، پاییز و زمستان و ماه های ژانویه و فوریه است. البته از فوریه تا آوریل نیز همچنان مناظر زیبایی برای دیدن و لذت بردن وجود دارند.
بعلاوه، سِس بالاندرس نه تنها زیباست، بلکه مکانی مناسب برای آرامش و استراحت نیز به شمار می رود. گردشگران می توانند در دل طبیعت بسیار زیبا، ساعت ها با آرامش کامل از زیبایی های اطراف لذت ببرند. در این مکان می توان یک روز کامل را به خوبی با آرامش کامل و لذت بردن از رنگ ها و شکل های زیبا سپری کرد.
سِس بالاندرس در جزیره ایبیزا همه زیبایی ها را با هم دارد. علاوه بر مناظر طبیعی زیبا، گردشگران از فرهنگ، آداب و رسوم، معماری، مهمان نوازی مردم و تنوع غذاهای خوشمزه نیز بهره مند هستند.

تاریخچه

سِس بالاندرس، از همان ابتدای به وجود آمدنش یک منطقه روستایی و همیشه نشان دهنده فرهنگ غنی اسپانیا بوده است. این منطقه برای زیبایی فوق العاده اش همیشه در طول تاریخ هم ردیف بهشت نام برده شده است. سِس بالاندرس برای زیبایی، کافه ها و رستوران های زیبایش مورد توجه مردم و گردشگران قرار داشته است. کلیسای این منطقه در سال 1786 میلادی ساخته شده است. گفته می شود ساخت این کلیسا حدود 20 سال  به طول انجامیده است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ایبیزا » سِس بالاندرس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ایبیزا

آتلانتیس

آتلانتیس -Atlantis-، یکی از مشهور ترین مکان های شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. اما هنوز آن را روی نقشه نیاورده اند و فقط به شکل یک بخش کوچکی از سطح زمین همراه با ساحل، مناطق صخره ای و تعدادی غار نمایش داده شده است .

آتالایا سن خوزه

آتالایا سن خوزه -Atalaia De San Jose-، رشته کوهی مرتفع در بخش غربی شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. آتالایا سن خوزه را به نوعی می توان یک شهرک به شمار آورد که تا امتداد خط ساحلی ادامه دارد. از این منطقه به خوبی می توان بخش های دیگر رشته های آتالایا سن خوزه را دید. این منطقه در انتهای جاده Cala d’Hort قرار دارد.