درباره آتلانتیس

آتلانتیس بنایی باستانی است که ساختار قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده است. مسافران می توانند از بالای برج ساعت به خوبی نمای کاملی از آتلانتیس را ببینند. برج ساعت در نزدیکی اِس وِردا واقع شده است. بنابراین تقریبا از فاصله نزدیکی می توان آتلانتیس را دید. نمای آتلانتیس از بالای برج ساعت بسیار زیبا و شگفت انگیز است. این بنا از سنگ های مختلف با شکل ها و اندازه های مختلف ساخته شده است. از جمله تفریحات آتلانتیس می توان به شنا، غواصی، صخره نوردی، کاوش، عکاسی و ... اشاره کرد. گاهی آب و هوا در این منطقه بسیار بد می شود و شخص باید بسیار مراقب آفتاب داغ و سوزنده آن باشد. در حال شنا کردن نیز باید بسیار مراقب صخره ها و تخته سنگ های کنار دریا بود. این مساله در مورد غواصی نیز صدق می کند و گردشگران باید بسیار با احتیاط در اینجا تفریح کنند. آب دریا بیشتر اوقات صاف و شفاف است اما گاهی نیز پیش می آید که بد باشد.

اطلاعات گردشگری

آتلانتیس در مقابل صخره ای به نام اِس وِردا - Es Vedra – واقع شده است و به راحتی باماشین یا حتی با پای پیاده نیز می توان به آنجا رفت. آتلانتیس همچنین در نزدیکی ساحل Cala d’ Hart قرار دارد وساختار بسیار زیبایی دارد و از انواع سنگ ها و صخره های زیبا تشکیل شده است. برای رفتن به بنای تاریخی آتلانتیس در ایبیزا باید از شهر به سمت سان آنتونیو و سپس به سمت ساحل Cala d’Hart بروید. در میانه راه آتلانتیس دیده می شود و باید به  جهت آن حرکت کنید. این مسیر شیب دار حدود 250 متر عمق دارد. پایین رفتن در این سطح شیب دار سخت نیست اما دوباره بالا برگشتن آن بسیار مشکل است و کار طاقت فرسایی است. البته می توان با وسیله نقلیه یا پای پیاده این مسیر را برگشت . به هر حال در هر دو صورت کار چندان آسانی نیست و هر کدام خستگی و دردسر خود را دارند.
آتلانتیس واقع جای منحصربه فرد و زیبایی است. البته این منحصربه فرد بودن را می توان هم منفی و هم مثبت برداشت کرد زیرا هیچ گونه رستوران یا بوفه ای در آنجا وجود ندارد و مسافران نمی توانند نیازهای عادی خود را برآورده کنند.
یکی از مهم ترین چیزهایی که در آتلانتیس متوجه آن خواهید شد، باستانی و قدیمی بودن آن است. این بنای باستانی به همان شکل بکر خود باقی مانده و ساختار سنگی خود را حفظ کرده است.

تاریخچه

مسافرانی که به اسپانیا می روند و به ایبیزا مسافرت می کنند، متوجه یک کشش فوق العاده از زیبایی این منطقه می شوند. دیوارهای قلعه ایبیزا قرن ها پیش ساخته شده اند و زیبایی فوق العاده ای دارند. این مکان ساختار متفاوتی از صخره و مجسمه ها را به نمایش می گذارد و گردشگران تجربه متفاوتی خواهند داشت. همه صخره هایی که در آتلانتیس در ایبیزا قرار دارند، سال های بسیاری است که در آنجا واقع شده اند و در واقع یک اثر تاریخی به شمار می روند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ایبیزا » آتلانتیس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ایبیزا

سِس بالاندرس

سِس بالاندرس -Ses Balandres-، در ساحل غربی جزیره ایبیزا واقع شده است. این جزیره برای مناظر نفس گیر و بسیار زیبای خود شهرت بسیاری دارد. در این جزیره، با حفظ سنت و فرهنگ اسپانیا، آمیزه ای از مدرنیته را در خود دارد. سِس بالاندرس، ترکیبی از زندگی روستایی همراه با صخره های زیبا و مناظر چشمگیر است.

آتالایا سن خوزه

آتالایا سن خوزه -Atalaia De San Jose-، رشته کوهی مرتفع در بخش غربی شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. آتالایا سن خوزه را به نوعی می توان یک شهرک به شمار آورد که تا امتداد خط ساحلی ادامه دارد. از این منطقه به خوبی می توان بخش های دیگر رشته های آتالایا سن خوزه را دید. این منطقه در انتهای جاده Cala d’Hort قرار دارد.