درباره پارک جنگلی جیونانگ استانگ

پارک ایالتی جیونانگ استانگ که ترکیبی از زیبایی طبیعی و سازه های دست ساز انسان هاست، یکی از جاذبه های اصلی ایالت کلانتان در کشور مالزی به شمار می رود.
پارک ایالتی جیونانگ استانگ Gunung Stong State Park، در واقع نوعی پارک جنگلی است و تا حدی بکر بودن خود را حفظ کرده است. این جنگل بسیار انبوه واقعا ارزش بازدید دارد. منظره غروب آفتاب، آبشارهای زیبا و درخت های سر به فلک کشیده زیبایی های طبیعی این پارک جنگلی هستند. کلبه هایی نیز برای اقامت مسافران در این پارک ساخته شده اند.
پارک جنگلی جیونانگ استانگ، حدود 21 هزار و 962 هکتار مساحت دارد و سالانه نزدیک به ده هزار نفر از آن بازدید می کنند. با اینکه این پارک وسعت بسیاری دارد اما بزرگ ترین پارک کشور مالزی نیست. اما تقریبا همه موارد تفریحی که یک گردشگر به آن نیاز دارد را در خود جای داده است. دسترسی به این پارک چندان مشکل نیست. تقریبا از همه نقاط شهر برای این پارک تاکسی و اتوبوس وجود دارد.

نام محلی مالایی ها پارک جنگلی جیونانگ استانگ را به طور اختصار و با نام GSSP می شناسند که مخفف عبارت انگلیسی این پارک است.

اطلاعات گردشگری

پارک ایالتی جیونانگ استانگ، یکی از معروف ترین پارک های مالزی است. این پارک هر ساله تعداد بسیاری گردشگر را از جاهای مختلف دنیا به سمت خود جذب می کند. این جنگل بسیار سبز و زیبا واقعا ارزش دیدن و صرف زمان را دارد. محیط جنگلی پارک، احساس آرامش به گردشگران القا می کند. اگر جزو افرادی هستید که زیبایی های طبیعی بیش از هرچیز دیگر جذبتان می کند، پس حتما در سفر به مالزی باید از این پارک نیز دیدن کنید.
آبشارهای طبیعی بسیار جذاب یکی از دلایل شهرت پارک ایالتی جیونانگ استانگ است. از دیگر جذابیت هایش می توان به تماشای پرندگان مهاجر و گشت و گذار و ماجراجویی در میان درختان اشاره کرد.
پارک جنگلی جیونانگ استانگ، در منطقه کوالاکرای در ایالت کلانتان واقع شده است. افرادی که کوهنوردی،غارنوردی و در کل جنگل نوردی را بسیار دوست دارند، حتما از این پارک لذت خواهند برد. در این فضای نیمه بکر و آرامش بخش، تقریبا هر چیزی که برای لذت بردن و تمدد اعصاب نیاز است، وجود دارد.
در بالا نیز اشاره کردیم، آبشارهای پارک جنگلی جیونانگ استانگ یکی از اصلی ترین دلایل جذب گردشگر است. جالب است بدانید، یکی از بزرگ ترین آبشارهای کشور مالزی در این پارک قرار دارد. این آبشار به قدری بزرگ است که از کیلومترها فاصله نیز می توان آن را دید.
علاوه بر درختان، آبشار، محیط آرامش بخش و ارضای حس ماجراجویی گردشگرها، حیواناتی همچون فیل، خوک های خرطوم دراز مالایی، خرس و دیگر کونه های وحشی حیوانات نیز در پارک جنگلی جیونانگ استانگ وجود دارند و بر جذابیت آن اضافه می کنند.

تاریخچه

پارک جنگلی جیونانگ استانگ، پیش از این با عنوان جنگل Jelawang شناخته می شد. در اکتبر سال 2005 میلادی بود  که نام پارک ایالتی را به خود گرفت. دلیل آن نیز قرار گرفتن این پارک در فهرست 5 منطقه محیط زیستی و گردشگری کشور مالزی است.
 
نام: آسیا » مالزی » کلانتان » پارک ایالتی جیونانگ استانگ
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر کلانتان

کروز رودخانه کوالا کرای دابونگ

رودخانه کوالا کرای دابونگ-Kuala Krai Dabong River-، یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که دیدنی های بسیاری دارد. جاذبه های فراوان این منطقه، گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند. در مورد این رودخانه در پایین بیشتر توضیح داده ایم تا بیشتر با آن آشنا شوید و اطلاعات کردشگری خوبی از آن داشته باشید.

ساحل مهتاب و ساحل ملودی

مالزی یکی از زیبا ترین کشور های جنوب آسیا است . این کشور مملو از مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی است. در این کشور علاوه بر فرهنگ های مختلف و جنگل های بکر، سواحل زیبایی نیز دارد. از جمله آنها باید به دو ساحل مهتاب و ملودی اشاره کرد. در این مطلب سعی کرده ایم شما را با جذابیت ها و اطلاعات لازم در مورد این سواحل آشنا کنیم.