درباره آتالایا سن خوزه

آتالایا سن خوزه -Atalaia De San Jose-، چیزی بیشتر از یک منطقه کوهستانی که می توان از بالای آن همه جزیره به خوبی دید نیست. گردشگران می توانند از بالای سن خوزه نمایی پانوراما از جزیره داشته باشند. شاید بتوان گفت هر کس از دیدن این منظره مسحور زیبایی نمای  360 درجه آن می شود. در سال 1970، هواپیمایی در این منطقه سقوط کرد و برای بزرگداشت قربانیان این حادثه، بنای یادبودی برای آنها ساخته شده است. نام این بنای یادبود، روکاس آتلاس (Rocas Atlas) است.
با اینکه آتالایا سن خوزه بیشتر برای فرم سنتی و فرهنگ قدیمی مردمانان مشهور است، اما در عین حال مدرن نیز هست. در آن رستوران های متنوعی وجود دارد و گردشگران می توانند در کافه های شبانه این شهرک از موسیقی و نوشیدنی های سرد و گرم لذت ببرند.  برای آنهایی که به کارهای هنری و سنت و فرهنگ علاقه دارند نیز موزه ها و گالری های مختلفی وجود دارند. این موزه ها و گالری ها به خوبی سنت و فرهنگ مردم ایبیزا را به تصویر کشیده اند. در این منطقه تفریحات دیگری همچون بازی گلف، کارتینگ، بانجی راکت، قایقرانی و ... نیز وجود دارند که گردگشران می توانند همه هیجان خود را تخلیه کنند و از لحظه ای شاد لذت ببرند. مسافرانی که همراه با خانواده های خود به آن منطقه مسافرت کرده اند نیز می توانند به جاهایی همچون پارک آبی، مراکز خرید و انواع رستوران ها بروند.

نام محلی

قله کوه، به دو نام «آتالایا سن خوزه» و «سا تالایا» شناخته می شود. این قله در بلندترین نقطه کوه قرار گرفته است. این شهرک نیز با نام «سن خوزه» شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

با پای پیاده یا با کمک ماشین می توان آتالایا سن خوزه رفت. بهترین مسیر برای رسیدن به این شهرک، استفاده از مسیر Cala d’Hort است. افراد ماجراجو  می توانند با کمک دوچرخه های کوهستان که در آنجا کرایه داده می شود، نیز به بالای آتالایا سن خوزه بروند. برای بالا رفتن از این کوه باید از سن خوزه که بزرگ ترین شهرک ایبیزاست، عبور کرد. این شهرک از فرودگاه ایبیزا تا سان آنتونیو کشیده شده است. آتالایا سن خوزه، یکی از مکان های زیبای شهر ایبیزا است که سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این شهرک را می توان از پر بازدیدکننده ترین مناطق این شهر به حساب آورد.
آتالایا سن خوزه، ترکیبی از فرهنگ و سنت مدیترانه ای و اسپانیایی است. در سل 1999 میلادی نیز، یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی خود اعلام کرد.

تاریخچه

جالب ترین بخش این شهرک، کلیسای آن است. این کلیسا همچون راه پشتی قلعه های قرن 15 میلادی اطراف این منطقه را احاطه کرده است. ساخت این کلیسا حدود 300 سال به طول انجامیده است. آتالایا سن خوزه در بلندترین قسمت کوه واقع شده است. بازدید از این منطقه تجربه لذت بخش و لحظه های به یادماندنی برای گردشگران بر جای می گذارد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ایبیزا » آتالایا سن خوزه
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ایبیزا

سِس بالاندرس

سِس بالاندرس -Ses Balandres-، در ساحل غربی جزیره ایبیزا واقع شده است. این جزیره برای مناظر نفس گیر و بسیار زیبای خود شهرت بسیاری دارد. در این جزیره، با حفظ سنت و فرهنگ اسپانیا، آمیزه ای از مدرنیته را در خود دارد. سِس بالاندرس، ترکیبی از زندگی روستایی همراه با صخره های زیبا و مناظر چشمگیر است.

آتلانتیس

آتلانتیس -Atlantis-، یکی از مشهور ترین مکان های شهر ایبیزا در کشور اسپانیاست. اما هنوز آن را روی نقشه نیاورده اند و فقط به شکل یک بخش کوچکی از سطح زمین همراه با ساحل، مناطق صخره ای و تعدادی غار نمایش داده شده است .