درباره پارک الحمرا

پارک الحمرا یکی از معروف ترین پارک های شهر گرانادا در کشور اسپانیاست و به معرفی نیازی ندارد. به همین دلیل، از هر جای شهر از هر کسی در مورد آدرس این پارک بپرسید حتما شما را راهنمایی می کند. پارک الحمرا از جمله پارک های زیبا و دوستدار محیط زیست است. البته همه پارک ها و فضاهای سبز دوستدار محیط زیست هستند. همه آنها با درختان و سبزه های خود، فضایی دلنشین و هوایی پاک را رقم می زنند. در پارک الحمرا امکانات بسیاری در دسترس است و بسیار هم پارک تمیز است. افراد اجازه بردن حیوانات خانگی همچون سگ و گربه به داخل پارک را ندارند. سیگار کشیدن در پارک جریمه دارد و افراد این اجازه را دارند فردی که سیگار می کشد را به پلیس پارک معرفی کنند. در این پارک، آلاچیق های مختلفی و سکوهای ویژه ای برای اتراق و پیک نیک مسافران و بازدیدکننده ها وجود دارند. می توان در آنجا زیرانداز پهن کرد و از غذاهای و خوراکی هایی که خودمان آورده ایم لذت ببریم.
در پارک الحمرا انواع امکانات تفریحی وجود دارند. از جمله آنها می توان به باربیکیو، آلاچیق، زمین تنیس، زمین بازی والیبال، زمین اسب سواری و ... اشاره کرد.
وسایل ورزشی نیز در اطراف پارک وجود دارند و افراد می توانند شب یا صبح در آنجا ورزش کنند. از همه جالب تر این است که پارک الحمرا، استخر نیز دارد. سالن تفریحی و ورزشی زیبایی داخل پارک ساخته شده است و افراد می توانند در آنجا شنا یا ورزش های دیگر را انجام دهند.

نام محلی

نام محلی پارک الحمرا، Alameda de la Alhambra است.

اطلاعات گردشگری

پارک الحمرا یکی از زیباترین مکان های دیدنی شهر گرانادای اسپانیاست. این پارک در کنار زیبایی های طبیعی، سازه های بشری جالب توجهی نیز دارد. دسترسی به این پارک به هیچ عنوان سخت نیست. به محض اینکه که وارد گرانادا که بشوید به راحتی می توانید با انواع وسایل نقلیه، خود را به این پارک برسانید.
پارک الحمرا یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در گرانادا به شمار می رود. نه تنها گردشگران بلکه همه مردم این شهر نیز برای وقت گذرانی و لذت بردن از آرامش این فضا به این پارک سر می زنند. مبلغ ورودی این پارک همیشه ثابت است. البته برای بزرگسالان  و کودکان هزینه ورودی فرق دارد. این پارک اصولا از ساعت 8 تا 5 بعدازظهر باز است.
می توان از طریق هواپیما، قطار یا ماشین به گرانادا مسافرت کرد. در داخل شهر نیز با کرایه تاکسی می توان به پارک الحمرا رفت.

تاریخچه

این پارک سال هاست در این منطقه واقع شده است. مسئولیت نگهداری و رسیدگی به این پارک به عهده دولت اسپانیاست.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » پارک الحمرا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.