نام محلی

نام های محلی باغ معماری گرانادا، Palacio Del Generalife یا Jennat al-Arif هستند. Palacio Del Generalife نامی است که محلی های گرانادا این باغ را به آن می شناسند. نام دوم که «جنت الاریف» است را حاکمان مسلمانان در آن زمان بر این باغ نهاده بودند. «جنت» در زبان عربی و در اسلام به معنی بهشت است.

درباره باغ معماری

قصر الحمرا، یکی از شاهکارهای منحصربه فرد معماری مسلمانان است. این قصر مساحت زیادی دارد و در مرز جنوبی کشور اسپانیا و در جنوب گرانادا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن14 و  15 میلادی برگشته است.
باغ معماری گرانادا، زیباترین بخش قصر الحمراست. این باغ جزوی از قصر الحمرا در شهر گرانادای اسپانیاست. این باغ زیبا مملو از درخت کاری ها و گل کاری های زیبا در کنار استخرهای آب، فواره و برکه زیباست.
منظره و طراحی این باغ بسیار منحصربه فرد و زیباست. این باغ را می توان جزو زیباترین باغ و پارک های دنیا دانست. به باغ معماری Jannat (جنت) نیز می گویند که معنای «بهشت» دارد. حس آرامش و زیبایی ای که این باغ دارد، این را به انسان القا می کند که گویی در بهشت است. زیباترین بخش این باغ، استخر آبراهه مانند طولانی آن است که در سراسر باغ کشیده شده است.
انواع گل ها و درختانی که اطراف این باغ را احاطه کرده اند، نمای بسیار زیبایی به باغ بخشیده اند. این باغ مملو از گل و گیاه است و در همه تابستان هوای خنکی دارد. همه این موارد باعث شده اند که گردشگران از بودن در این باغ لذت ببرند و خاطرات خوبی از آن در ذهنشان باقی بماند.
از آنجا که انواع گل ها و درختان مختلف در باغ معماری گرانادا کاشته شده اند، بهترین زمان برای بازدید از آن  ماه می است. عطر گل و شکوفه های درختان و گل های سرخ و سفید، این باغ را همچون بهشت ساخته شده اند.

اطلاعات گردشگری

سالانه افراد بسیاری به شهر گرانادا در اسپانیا سفر می کنند. گرانادا از جمله شهرهای باستانی این کشور است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. شاید بتوان گفت، گرانادا بهترین محل برای نمایش انواع فرهنگ، سنت و تاریخ اسپانیاست. در این شهر انواع بناهای تاریخی که هر کدام متعلق به دوره ای خاص هستند، وجود دارد. از بناهایی با معماری اسلامی گرفته تا ساختمان هایی که مردم آفریقای شمالی حتی خود مسیحی های کاتولیک  ساخته اند را می توان به خوبی در این شهر دید. از جمله مکان هایی که بسیار مورد توجه و علاقه گردشگران است، باغ معماری گراناداست. این باغ در محوطه قصر الحمرا واقع شده است و هر روز برای بازدید عموم باز است. البته در بعضی روزهای سال، درب این باغ بسته است و کسی اجازه ورود ندارد. نه تنها گردشگران، بلکه خود مردم محلی گرانادا نیز برای لذت بردن از زیبایی های این باغ، از آن بازدید می کنند.
زمان های بازدید از باغ معماری گرانادا در ماه های مختلف سال، متفاوت هستند. هزینه ورودی آن 5 یوروست. بین ماه های مارس تا اکتبر، پارک از ساعت 8:30 تا 8 شب و از نوامبر تا فوریه نیز از 8:30 تا 6 بعدازظهر باز است.

تاریخچه

تاریخ باغ معماری گرانادا، از تاریخ قصر الحمرا مجزا نیست. این دو در راستای هم ساخته شده اند. باغ معمای بخش زیبایی از قصر الحمراست. حاکمان اموی مسلمان، دستور ساخت قصر الحمرا و باغ آن را داده اند. این باغ بعد از ساخت قصر، ساخته شده است. پادشاهی که دستور ساخت این قصر را داد، محمد سوم بوده است و در ساله های 1302 تا 1309 میلادی تاسیس شده است.
در ورودی باغ سالن آمفی تئاتری وجود دارد که گاهی نمایش های زیبایی در آن اجرا می شوند. بیشترین استفاده از این آمفی تئاتر در خلال جشن ها و جشنواره های محلی است که در گرانادا برپا می شوند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » باغ معماری
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.