درباره کلیسای جامع گرانادا

بسیاری از کلیسای جامع در گرانادای اسپانیا به دلیل معماری و طراحی زیبای خود شهرت دارند. بیشتر این کلیساها در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. یکی از این کلیساهای جامع بسیار قدیمی، مشهور و محبوب، کلیسای جامع گراناداست.

واژه «کاتدرال» ریشه لاتین دارد و به معنای «صندلی» و «نشستن» است. کاتدرال، نمادی برای بزرگداشت و حضور تخت و سریر اسقف اعظم است. این صندلی از زمان های قدیم معنای جایی برای نشستن اسقف بوده است و به همین دلیل به کلیساهای بزرگی که اسقف در آنجا  اقامت دارد کاتدرال (کلیسای جامع) می گویند. کلیسای جامع گرانادا-Cathedral of Granada-، یکی از مشهورترین سازه های تاریخی است.
لازم است بدانید، تعدادی از کلیساهای این شهر از بازدیدکنندگان ورودی دریافت می کنند. این پول ها به منظور بازسازی، نوسازی و همچنین اهدای هدایا و برگزاری برخی مراسم مذهبی دریافت می شود.

اطلاعات گردشگری

کلیساهای جامع و بزرگ متعددی در گرانادا وجود دارند. حدود 3هزار کلیسا و کلیسای جامع  کاتولیک در سرتاسر دنیا وجود دارند. کلیساهای جامع کاتولیک بیشتر در جهان وجود دارند زیرا تعداد مسیحی های کاتولیک در دنیا بیشتر از دیگر مسیحی هاست.  انسان ها نه تنها به منظور عبادت و انجام فرایض دینی و رسیدن به حالت های معنوی به کلیساهای جامع می روند، بلکه از معماری داخلی آنها و نوع طراحی و ساخت آنها نیز بهره می برند.
کلیسای جامع گرانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست. این کلیسا بسیار قدیمی است و ساخت آن به سال ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد. یکی از دلایل محبوبیت و شهرت بسیار کلیسای جامع گرانادا، معماری متفاوت آن است. معماری داخلی این کلیسا چشمگیر و خیره کننده است. با ورود به ساختمان این کلیسا محو زیبایی آن خواهید شد. این کلیسا که جزو میراث جهانی یونسکو نیز هست، سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.
در کنار زیبایی و طراحی این کلیسا، شهر گرانادا جاذبه های گردشگری متفاوتی نیز دارد که گردشگران به سمت آن کشیده می شوند.

تاریخچه

قدمت کلیسای جامع گرانادا به سال ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد. در آن زمان این کلیسا محلی برای آموزش دین و ارائه تعالیم مذهبی به شمار می رفت. به آرامی رئیس کلیسای جامع گرانادا، به عنوان اسقف شناخته شد. به همین دلیل بیشتر کلیساهای جامع، ساختمان های قدیمی دارند.  دولت اسپانیا پول زیادی برای بقای این کلیسا هزینه کرده است. کلیسای جامع گرانادا، نماد جامعه مسیحی است و محلی برای آرامش روح و ذهن به شمار می رود.
گردشگران در این کلیسا از زیبایی های معماری داخلی آن لذت خواهند برد. حس مثبتی که به آنها القا می شود نیز اندیشه های معنوی آنها را به اوج خود می رساند. بیشتر مسیحی های سراسر دنیا برای عبادت و تجربه رسیدن به الوهیت به این کلیسا می آیند. حتی غیر مسیحی ها نیز با شنیدن زمزمه اسقف ها هنگام خواندن کتاب مقدس تاثیر معنوی از فضا می گیرند.
 کلیسای جامع  گرانادا محلی برای باز شدن افکار معنوی افراد است. به همین دلیل همیشه دولت در تلاش برای سراپا نگه داشتن این بنا و بازسازی و رسیدگی های مداوم است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » کلیسای جامع گرانادا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.