درباره قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V-، نمادی از حکومت کارلوس پنجم است و در نزدیکی قصر الحمرا واقع شده است. این قصر در حال حاضر یکی از میراث های تاریخی کشور اسپانیا به شمار می رود. هنگام سفر به اسپانیا و شهر گرانادا، خوب است از این قصر که نماد معماری اسپانیاست نیز دیدن کنید.
معماری قصر کارلوس پنجم  واقعا یک شاهکار معماری منحصر به فرد است. بنای مربعی شکل با حیاط دایره ای شکل، چیزی نیست که همه جا و همیشه با آن مواجه باشیم. از بالا که به این قصر جالب توجه نگاه می کنیم یک مربع را می بینیم که در خود یک دایره را جای داده است. دایره، در واقع حیاط بناست و مربع اطراف آن خود بنا را تشکیل داده است. با این که ساختار این بنا هیچ گاه تکمیل نشد، اما همچنان سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. قصر کارلوس پنجم مثل آهنربا می ماند و افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این قصر از جمله نمونه های برجسته معماری اسپانیا در دوره رنسانس است. این بنای تاریخی، یک قصر، یک قلعه و یک دژ بزرگ و خوش ساخت است. دولت وظیفه رسیدگی و نوسازی این قصر را به عهده گرفته است.
طبقه همکف این قصر در حال حاضر موزه ملی هیسپانو -Hispano- است. در این موزه، مجموعه بزرگی از آثار بر جا مانده از موریش ها وجود دارد. این دوره، زمانی است که مسلمانان بر اسپانیا حکومت می کردند. در طبقه اول نیز موزه هنرهای زیبا قرار دارد. در موزه هنرهای زیبا، آثار هنرمندان گرانادا به نمایش گذاشته شده است.
در ضلع شرقی قصر کارلوس پنجم، کلیسای سانتا ماریا قرار دارد. این کلیسا بعد از فتح حکومت مسلمانان در محل مسجد الحمرا ساخته شده است.

نام محلی

نام محلی قصر کارلوس پنجم، Palacio de Carlos V است. البته این قصر بیشتر با نام  قصر کارلوس پنجم در دیگر نقاط دنیا شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

از جمله مکان هایی که گردشگران در طول سفر خود به اسپانیا از آن دیدن می کنند، قصر کارلوس پنجم است. این قصر به معنای واقعی یک شاهکار معماری به شمار می رود. شاید بتوان گفت، قصر کارلوس پنجم یکی از جاذبه های اصلی شهر گرانادا در اسپانیاست. این بنا علاوه بر طراحی و معماری بیرونی زیبا، طراحی داخلی جالبی نیز دارد. قصر کارلوس پنجم را نماد معماری اسپانیا می دانند.
داخل قصر کارلوس پنجم، همیشه برای راهنمایی و دادن آگاهی کامل در مورد تاریخ و نحوه ساخت این کاخ به مردم راهنماهایی وجود دارند.
برای رفتن به قصر گرانادا باید ابتدا به کشور اسپانیا سفر کرد. بعد از بارسلون با هواپیما، قطار یا هر وسیله نقلیه دیگری به گرانادا سفر کرد. بعد از رسیدن به گرانادا، رفتن به قصر کارلوس پنجم بسیار آسان است. تقریبا در همه جای کشور اسپانیا و گرانادا دکه های اطلاعاتی برای راهنمایی گردشگران وجود دارند. به این ترتیب، کم پیش می آید مسافری در این کشور گم شود و نتواند به راحتی مسیر خود را پیدا کند.

تاریخچه

قصر کارلوس پنجم در بالای تپه ای در گرانادا واقع شده است. این قصر برای پادشاه کارلوس پنجم، امپراتور مقدس رومی توسط معماری به نام پدرو ماکوکا ساخته شده است. این قصر به این منظور ساخته شده است که کارلوس پنجم می خواست دژ مستحکمی در نزدیکی قصر الحمرا برای خود داشته باشد. بنابراین، بعد از فتح حکومت مسلمانان به دست مسیحی ها، قصر کارلوس پنجم در مکان کنونی اش بنا شد. این قصر شباهت بسیاری به قلعه دارد و برای نمایش قدرت مسیحی ها ساخته شده است.
قصر کارلوس پنجم به سبک خاصی ساخته شده است. ساختار آن مربعی به مساحت 63 متر مربع در 17 متر ارتفاع به همراه حیاطی به شکل دایره در داخل خود است.
ساخت این بنا در سال 1526 میلادی آغاز شده است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » قصر کارلوس پنجم
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.