درباره سواحل مهتاب و ملودی

سواحل مالزی جزو جاذبه های اصلی این کشور هستند. در میان آنها، Kelantan بسیار مشهور است. موارد و دلایل بسیاری برای شهرت Kelantan وجود دارند. از جمله آنها می توان به ساحل زیبای آن اشاره کرد. کلانتان سواحل بسیار زیبایی دارد. مشهورترین و زیباترین آنها نیز سواحل مهتاب و ملودی هستند. سواحلی که گردشگر با رفتن به آنجا دیگر دوست ندارد برگردد. این دو ساحل منظره بسیار چشم نوازی دارند و یکی از جاذبه های توریستی کشور مالزی و کلانتان هستند. هر دو ساحل مهتاب و ملودی در مالزی بسیار شهرت دارند. این سواحل همان طور که در بالا نیز گفتیم به دلیل آب های روشن و تمیز، امکان دسترسی آسان و رستوران ها و امکانات خوب جزو جاذبه های اصلی کشور مالزی هستند.

نام محلی ساحل Pantai Cahaya میان مردم محلی نیز با همین نام شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

دو ساحل مهتاب و ملودی با شن های سفید و براق زیر نور آفتاب جذابیت خاصی دارند. درختان نخل و نارگیل نیز در آنجا، بر جذابیت این ساحل ها افزوده اند. این درختان جو بسیار خوب و مطبوعی ایجاد کرده اند و گردشگران در آنجا احساس راحتی و آرامش می کنند. جذاب ساحل های مهتاب و ملودی در روزهای آفتابی بیشتر می شود.
از سوی دیگر، Pantai Irama در فاصله 25 کیلومتری از Kota Bhura در منطقه Bachok قرار دارد. این ساحل که به ساحل ملودی شهرت دارد، یکی از بهترین مناطق برای تفریح خود مالایی ها نیز هست. بسیاری از مردم مالزی برای وقت گذرانی و لذت بردن از دریا و ساحل، به ساحل ملودی می روند. این ساحل امکانات بسیار خوب، شن های تمیز و براق و منظره بسیار زیبایی دارد. برای هر دو ساکنین و مسافران محیط بسیار خنک و مناسبی برای تفریح به شمار می رود.
هر فردی که از Kota Bharu در کلانتان دیدن می کند، حتما به این سواحل سر می زنند. مسیر دسترسی به این سواحل بسیار آسان است. در ضمن، انواع غذاهای محلی و غیر محلی نیز در آنجا وجود دارند و مسافران بیشتری را جذب می کنند.

تاریخچه

Pantai Cahaya Bulan پیش از این با نام Pantai Cinta Berahi به معنای ساحل «عشق پر شور» شناخته می شد. این نام را سربازی بریتانیایی که عاشقی دلخسته بود، روی این ساحل گذاشته بود. او در طول جنگ جهانی دوم، در حالیکه با عشق خود در تصوراتش در این ساحل قدم می زد، این نام را برای آن انتخاب کرد. این نام روی ساحل بود تا اینکه، محلی ها آن را به نام  Pantai Cahaya Bulan به معنای ساحل مهتاب تغییر دادند.
 
نام: آسیا » مالزی » کلانتان » ساحل مهتاب و ساحل ملودی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر کلانتان

کروز رودخانه کوالا کرای دابونگ

رودخانه کوالا کرای دابونگ-Kuala Krai Dabong River-، یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که دیدنی های بسیاری دارد. جاذبه های فراوان این منطقه، گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کنند. در مورد این رودخانه در پایین بیشتر توضیح داده ایم تا بیشتر با آن آشنا شوید و اطلاعات کردشگری خوبی از آن داشته باشید.

پارک ایالتی جیونانگ استانگ

مالزی مملو از جاذبه های توریستی بسیار زیبا و هیجان انگیز است. در این کشور آسیایی، انواع تفریح گاه های مختلف از سازه های دست ساز بشر تا جنگل های بکر و ساحل و دریا وجود دارند و هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر به سمت خود جذب می کند. یکی از این جاذبه ها را می توان پارک ایالتی جیونانگ استانگ (Gunung Stong) معرفی کرد. برای آشنایی بیشتر با این پارک و جاذبه هایش مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید. پارک ایالتی جیونانگ استانگ، در ایالت کلانتان در مالزی قرار دارد.