درباره سن نیکولاس

سان نیکولاس -San Nicolas- نمایی از کل شهر گرانادا را برای بیننده فراهم می کند. قصر الحمرا و کوه های زیبای سیرا نوادا در پس زمینه آن، نمای بسیار زیبایی به آن بخشده اند.
مسافران به این منطقه می روند تا از زیبایی شهر گرانادا  لذت ببرند. تقریبا می توان گفت این بلندی همچون بام تهران است که مردم برای تماشای شهر و لذت بردن از هوای خوب به آنجا می روند. این نقطه از شهر گرانادا با سنگفرش های زیبا محیطی بسیار آرامش بخش برای مسافران به شمار می رود. در آنجا می توان به معنای واقعی کلمه، طعم فرهنگ محلی و موسیقی اسپانیایی را چشید.
سان نیکولاس در محله قدیمی شهر گرانادا واقع شده است. این منطقه گردشگری از جمله مناظر زیبای این شهر به شمار می رود. از بلندی سن نیکولا می توان قصر الحمرا و کوه های سیرا نوادا را دید و از زیبایی آنها لذت برد. در این نقطه از شهر انواه بوفه ها و رستوران ها وجود دارند و می توان از انواع تنقلات و نوشیدنی های نیز بهره برد. بیشتر زیبایی و جذابیت این منطقه به گروه موسیقی مستقر در آنجاست. این که هنگام نوشیدن قهوه و تماشای مناظر زیبای شهر، موسیقی محلی و گیتار اسپانیایی نواخته می شد، حس خوبی به مسافران و بازدیدکننده ها می بخشد. صدای روح نواز موسیقی در این محل بر زیبایی آن می افزاید. بهترین منظره سن نیکولاس هنگام غروب است. در این زمان، نمای کوه سیرا نوادا و رنگ نارنجی آسمان منظره فوق العاده زیبایی به محیط می بخشد. ترکیب رنگ غروب و زیبایی قصر الحمرا در روبه رو و هوای خوب، همه دست به هم می دهند و فضای مسحورکننده و خاطره ای ماندگار برای گردشگران می سازند.
برای پیاده رفتن به سن نیکولاس باید حواستان جمع باشد زیرا خیابان های باریکی در آنجا هستند که ممکن است موجب گم کردن مسیر بشوند. برای داشتن یک پیاده روی بی دردسر بهتر است از نقشه استفاده کنید تا در مسیر درست به سن نیکولاس برسید.
از بالای سن نیکولاس می توان مناظری همچون برج Coseas، قصر الحمرا، برج ولا،  قصر کارلوس پنجم، پینادور رینا، مسجد بزرگ گرانادا، کاخ Nazaríes، کلیسای سانتا ماریا الحمرا و تورس Bermejas را دید. این بناها و مناظر هرکدام زیبایی خاص خود را دارند و بخشی از فرهنگ گرانادا را نمایش می دهند.
در میان همه این مناظر زیبا باید به قصر الحمرا اشاره کرد. این مکان یکی از جالب ترین بناهای ساخته شده قدیمی است که توسط قوم موریش در قرن 14 میلادی ساخته شده است. این قصر را مسلمانان آن زمان به دستور خلفای اموی که در آن زمان حکومت می کردند، ساخته اند.
معماری این قصر در حال حاضر نشان دهنده ترکیبی از دو معماری موریش و مسیحی های کاتولیک است.

نام محلی

سان نیکولاس در اسپانیا با نام های پلازار د سان نیکولا و میرادور د سان نیکولا شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

در گرانادا بهترین روش برای لذت بردن از جاذبه های دیدنی شهر، پیاده روی است. برای رفتن به این سن نیکولاس نیز می توان در مسیر رسیدن به آن پیاده روی کرد. همچنین می توان از اتوبوس های شهری نیز برای رفتن به این منطقه زیبا کمک گرفت. گردشگران می توانند از محلی های گرانادا مسیر درست را جویا شوند و بدون دردسر به سن نیکولاس برسند.

تاریخچه

شهر قدیمی گرانادا به دلیل پیشینه قدیمی و قدمت تاریخی خود شهرت بسیاری در اسپانیا  و دیگر نقاط جهان دارد. در این شهر می توان انواع بناها و نمادهای فرهنگی مختلف را از زمان موریش ها تا تمدن مسیحی ها دید. خیابان های گرانادا همه بیانگر فرهنگ و تاریخ این شهر هستند.
یکی از جاهایی که به خوبی تاریخ و قدمت گرانادا را نشان می دهد، سن نیکولاس است.
رفتن به سان نیکلاس با پای پیاده، کاملا حس زندگی اسپانیایی و فرهنگ و تمدن آنها را به گردشگر نشان می دهد. از این نقطه شهر می توان همه دیدنی های گرانادا را به طور یک جا دید. سان نیکولاس در بالاترین سطح شهر قرار دارد به همین دلیل نمایی از کل شهر را می توان از بالای آن به خوبی دید. تاریخچه خاصی در مورد ساخت و پدیدآمدن این منطقه وجود ندارد. اما با این همه در سال های اخیر، زیباسازی های بسیاری در آن صورت گرفته است.
بافت معماری گرانادا را به خوبی می توان از بالای گرانادا تماشا کرد. بسیاری از بناهای این شهر، توسط حاکمان اهالی شمال افریقا و اعراب ساخته شده است. مسلمانان و مسیحی هایی که در زمان های دور در این شهر ساکن بوده اند، ساختمان های بسیار زیبایی از خود بر جای گذاشته اند. از جمله بناهای تاریخی می توان به قصر بزرگ Alcazar Genil، خانه های Chapiz، Horno de Oro و Aben Humeya و آبگرم های عمومی همچون El-Banuelo و حمام آبگرم الحمرا اشاره کرد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » سان نیکولاس
گروه: جاذبه ها
 

عکس های سان نیکولاس

 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

جزیره چارتر‌هاوس

چارتر‌هاوس -The charterhouse-، جزیره ای در نزدیکی رودخانه Guadalquivir در اسپانیاست که به بهشت اسپانیا نیز شهرت دارد.