درباره جزیره چارتر‌هاوس

برای سپری کردن یک تعطیلات هیجان انگیز و پرماجرا در اسپانیا بهتر است به جزیره چارتر‌هاوس -The charterhouse- (خانه منشوری) سفر کنید. این جزیره زیبا مملو از صومعه ها و بناهای دیدنی جالب است. نام این جزیره بعد از ساخته شدن صومعه ای به نام «کارتوجا» در آن انتخاب شده است. این جزیره یکی از بزرگ ترین و مناسب ترین مکان ها برای برپایی کارناوال، نمایشگاه ها و جشن ها در اسپانیا به شمار می رود.
نمایشگاه 92 یکی از نمایشگاه هایی بود که در این جزیره با همکاری جزیره همسایه به نام «تریانا» برپا شد. از دیگر جاذبه های این جزیره برای گردشگران، باید به تنگه ای اشاره کرد که در بخش شمالی چارتر‌هاوس قرار دارد.

اطلاعات گردشگری

اسپانیا از جمله کشورهای توریستی جهان است که علاوه بر بناهای تاریخی و معماری و کلیسا و ... جاذبه های طبیعی زیبایی دارد. در واقع باید گفت، جاذبه های اسپانیا ترکیبی از مناظر طبیعی زبیا و سازه های بشری است. افرادی که به اسپانیا سفر می کنند، در طول سفر خود از مکان های دیدنی مختلفی دیدن می کنند ولی بازدید از این جزیره از همه لذت بخش تر است. این جزیره که بهشت اسپانیا نیز لقب گرفته است به قدری زیباست که اصولا تورهایی که گردشگران را به اسپانیا می برند، در برنامه ریزی های خود، بازدید از جزیره کارتوجا را در مرحله آخر سفر قرار می دهند. گردش در کارتوجا از مرکز آن آغاز می شود. حدود دو روز و یک شب طول می کشد تا به جزیره برسید. برای رسیدن به جزیره از  علاوه بر ماشین سواری باید کوه پیمایی نیز کرد. هر دو این راه ها بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه است. از جاذبه های دیگر این جزیره باید به صومعه ای اشاره کرد که در آنجا واقع شده است.
در طول سفر به این جزیره می توان به جزیره همسایه به نام تیارانا نیز رفت. این جزیره در بخش شمالی جزیره چارتر‌هاوس قرار دارد.

تاریخچه کارتوجا

نام این جزیره بعد از ساخت صومعه ای در آن روی آن گذاشته شده است. این صومعه نیز جاذبه های خاص خود را دارد. این صومعه در محلی ساخته شده است که کریستف کلمب برای سفر خود به غرب برنامه ریزی هایش را انجام می داد. هر سال مردم اسپانیا روزی که کریستف کلمب برای سفر خود به غرب و کشف آمریکا روانه شد را جشن می گیرند. تا به حال نیم میلون سال (500سال) از این سفر می گذرد.

فلسفه جزیره خانه منشوری

همه اطراف چارتر‌هاوس (کارتوجا) با تخته سنگ های کوچک احاطه شده است. جذاب ترین بخش این جزیره، تنگه کوچکی است که بخش شمالی جزیره قرار دارد. این تنگه در آبیاری منطقه بسیار موثر است. مسیری برای رفت و آمد مسافران نیز به شمار می رود. جزیره کارتوجا از طریق همین تنگه با جزیره همسایه یعنی تیارانا در ارتباط است.

توریسم

گردش و گردشگری یکی از منابع درآمد دولت اسپانیاست. به همین دلیل، دولت برای جاذبه های گردشگری خود خرج بسیاری می کند و مدام در حال رسیدگی و نوسازی آنهاست. این جزیره نیز از جمله مکان هایی است که گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند، در نتیجه دولت نیز به آن رسیدگی می کند. این جزیره، به نوعی منطقه تجاری نیز به شمار می رود و در امور مالی کشور نقش بسزایی دارد.
 
نام: اروپا » اسپانیا » گرانادا » جزیره چارتر‌هاوس
گروه: جاذبه ها
 

عکس های جزیره چارتر‌هاوس

 

مکان های دیدنی دیگر گرانادا

قصر الحمرا

قصر الحمرا -Alhambra Palace- در شهر گرانادا در اسپانیا واقع شده است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن 15 میلادی برگشته است. حس و حالی که این قصر به گردشگران می دهد بسیار جالب است. بیننده به سال ها و قرن ها پیش بر می گردد و می تواند حال و هوای آن زمان را به خوبی درک کند.

پارک الحمرا

پارک الحمرا -Alhambra Park-، یکی از زیباترین پارک های شهر گراناداست. این پارک نیز همچون دیگر جاذبه های کشور اسپانیا، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این پارک همیشه شاهد مسافران زیادی است که از جاهای مختلف دنیا به آنجا رفته اند.

باغ معماری

باغ معماری -Architects Garden- یکی از باغ های زیبا در الحمرا است. این باغ را می توان یکی از بهترین باغ ها در سراسر دنیا دانست. بیشتر گردشگرانی که به اسپانیا و شهر گرانادا سفر می کنند حتما از این باغ نیز دیدن می کنند.

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا -Cathedral of Granada-، ساختمان باستانی و قدیمی است و زیباترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود. گرانادا از شهرهای جنوبی کشور اسپانیاست و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. از جمله آنها باید به کلیسای جامع اشاره کرد که با شکوه و جلال خود، نمادی برای نمایش شکوه مسیح است.

قصر کارلوس پنجم

قصر کارلوس پنجم -Palacio de Carlos V- همان طوری که از نامش پیداست قصری است که به یکی از پادشاهان قدیم اسپانیا تعلق دارد. این قصر از جمله شاهکارهای معماری تاریخی است. سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به اسپانیا سفر و از این کاخ دیدن می کنند.

سان نیکولاس

سن نیکلاس -San Nicolas-، یک بلندی زیبا در شهر گراناداست. افراد می توانند از این تپه مناظر زیبایی همچون قصر الحمرا و سیرا نوادا را تماشا کنند و از آنها لذت ببرند. این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی این شهر به شمار می رود.