درباره جزیره فرناندو دو نورونها

در فاصله حدود 354 کیلومتری از سواحل برزیل، مجمع الجزایر فرناندو دو نورونها -Fernando De Noronha- قرار دارد که از 21 جزیره تشکیل شده است. این مجمع الجزایر به علت اهمیت تاریخی و شکوه آثار معماری موجود در آنها به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. گردشگران با استفاده از هواپیما یا کشتی خود را به این منطقه می رسانند هرچند سفر با کشتی به مراتب جذاب تر است.
نورونها جزء میراث جهانی یونسکو محسوب شده و گردشگران در آنجا با صخره ها و جزایر کوچک متعددی روبرو می شوند. جزیره نورونها، اصلی ترین و در عین حال بزرگترین جزیره در میان 21 جزیره دیگر به شمار می رود. چنانچه به غواصی علاقمند باشید، بدون شک زمانیکه متوجه شوید که جزیره نورونها یکی از بی نظیرترین مکان برای غواصی است، بسیار خوشحال خواهید شد.بنابراین شما واقعاً می توانید از سفر خود به این جزیره لذت ببرید.

آب و هوای جزیره

همانند بسیاری دیگر از مناطق برزیل، در این جزایر هم تنها دو فصل آب و هوایی دیده می شود. یکی فصل بارندگی های بسیار شدید و دیگری فصل کم باران می باشد. آب و هوای این جزایر گرمسیری بوده و از ماه دسامبر تا مارچ، فصل بارندگی های شدید محسوب می شود. به همین دلیل بهتر است در این چهار ماه از سفر به مجمع الجزایر فرناندو دو نورونها خودداری شود.

اطلاعات گردشگری

این مکان آنقدر زیبا و مسحورکننده است که توقع می رود سالانه میلیون ها گردشگر برای دیدار از آن از نقاط مختلف برزیل و نیز اقصی نقاط جهان به این جزیره سفر کنند. این جزیره یکی از جاذبه های گردشگری عمده برزیل محسوب می شود. شما براحتی می توانید اطلاعات مورد نیازتان را از راهنمای گردشگری خود جویا شوید و یا به جستجو در اینترنت بپردازید. انبوهی از وب سایت های مختلف در اینترنت وجود دارند که می توان اطلاعات مطمئنی راجع به هزینه ها، جدول زمانی و نرخ بلیط سفرهای دریایی و هوایی به این جزیره و اطلاعات گسترده تری را از طریق آنها بدست آورد. شانزده ساحل بی نظیر در این جزایر وجود دارد که گردشگران باید آنها را ببینند. شما به ندرت ممکن است این تعداد ساحل را در جای دیگری ببینید. همچنین شما می توانید از طریق این وب سایت ها، اطلاعاتی درباره ورزش های آبی یا گشت و گذارهای کوتاه مدت در زیر آب نیز بدست آورید. بدون شک زمانیکه اطلاعات نسبتاً کاملی درباره مقصدتان در اینترنت پیدا کردید، برنامه ریزی برای سفر به مراتب آسانتر خواهد شد.

تعداد سالانه گردشگران

هر گردشگر در حین بازدید از جزیره فرناندو دو نورونها باید مبلغ معینی به عنوان مالیات زیست محیطی بپردازد. به همین دلیل شاید برخی افراد تمایلی برای سفر به این جزایر نداشته باشند. همه روزه در حدود 500 نفر از این جزایر دیدن می کنند. پس براحتی می توان حدس زد که سالانه میلیون ها نفر از جزیره فرناندو دو نورونها دیدن کرده و به دنبال آن بخشی از بهترین اوقات زندگی خود را در این جزیره تجربه می کنند.

جمعیت

جمعیت چندانی در این جزایر زندگی ساکن نیست. مردم برزیل اکثراً برای دیدن این جزایر به آنجا سفر می کنند. علاوه بر انسان، جمعیت زیادی از دلفین ها و سایر حیوانات در این جزایر زندگی می کنند.

تعطیلات محلی

تعطیلات محلی در این جزایر همانند تقویم رسمی برزیل است و شب سال نو و کریسمس از مهمترین تعطیلات این جزایر به شمار می روند.

تاریخچه جزیره

مجمع الجزایر فرناندو دو نورونها در واقع چیزی جز بخش های بیرون زده از آب ردیفی از کوه ها نمی باشند. منشاء این کوه ها، فعالیت های آتشفشانی بسیار قدرتمندی در زیر بستر اقیانوس بوده است. گونه های متعددی از حیوانات وحشی در این جزایر زندگی می کنند و این جزایر جزء مناطق حفاظت شده زیست محیطی به شمار می روند. بطورکلی می توان گفت که این مجمع الجزایر، هدیه ای از سوی طبیعت به نسل بشر می باشد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » شهرهای دیگر در برزیل » جزیره فرناندو دو نورونها
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر شهرهای دیگر در برزیل

جزیره صخره ای فرناندو دو نورونها

برای دوستداران محیط زیست و افراد ماجراجو، جزیره فرناندو دو نورونها -Fernando De Noronha Island- هدیه ای از سوی طبیعت محسوب می شود. در حقیقت این جزیره بهشت دوستداران طبیعت می باشد. این جزیره خیره کننده بر فراز یک کانون آتشفشان در اقیانوس اطلس واقع شده است.