درباره موزه کاسا دوس کونتوس

بنای کاسا دوس کونتوس -Casa Dos Contos- در سال 1782 میلادی ساخته شد. این بنا یکی از برترین بناهای سکولار در منطقه اورو پرتو به شمار می رود. اینجا در اصل خانه ژوآو رودریگس دِماسه دو بوده است که درآن طلاهایی را که توسط معدنچیان پیدا می شد، تحت نظارت وی وزن کشی و ذوب می کردند. چند سالی هم از این ساختمان به عنوان زندان استفاده شد. یکی از زندانیان این زندان، شخصی به نام کلادیو مانوئل دا کوستا بود که وی را دو روز بعد از دستگیری، مرده در سلولش پیدا کردند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند نگاهی به کوره های ذوب طلا و نیز اتاق هایی بیاندازند که مبلمان آنها مربوط به قرن هجدهم میلادی می باشد. نقاشی های سقفی معروف سالائو نوبره که در قرن هجدهم میلادی کشیده شده بودند نیز در حین تعمیرات اساسی این مکان در دهه 1970 میلادی، کشف شدند.
از آنجاییکه این شهر در نیمکره جنوبی قرار دارد، بنابراین فصل تابستان از ماه دسامبر تا مارس و زمستان از ژوئن تا سپتامبر را شامل می شود. بهترین زمان سال برای سفر به این منطقه از اوایل ماه دسامبر تا فصل برگزاری کارناوال بویژه در فوریه می باشد. اگرچه در این زمان، نرخ هتل ها و پروازها در بالاترین حد خود قرار دارد. از دیگر زمان های جذاب برای سفر به این شهر، کریسمس است.

اطلاعات گردشگری

بهترین زمان برای گشت و گذار در کاسا دوس کونتوس و طبیعت و دریاچه های اطراف آن از بهار تا اوایل پاییز می باشد چراکه در این فصول بهترین هوا بر این منطقه حکمفرماست. از طرف دیگر در این موقع از سال امکان خرید بلیط هواپیما با قیمت های بسیار مناسبی وجود دارد. پنج منطقه آب و هوایی از جمله استوایی، گرمسیری، نیمه خشک، گرمسیری کوهستانی و نیمه گرمسیری در اورو پرتو دیده می شود. فصول سال در این منطقه برعکس اروپا و آمریکا می باشد. شهرهایی نظیر سائوپولو و برازیلیا که بر روی فلات قرار دارند، از آب و هوای خوبی برخوردارند و میانگین دمای هوا در این شهرها 19 تا 22 درجه سانتیگراد است. از طرف دیگر شهرهایی چون ریودو ژانیرو، ناتال و سالوادور که در منطقه ساحلی واقع شده اند، آب و هوای گرمتری داشته که با وزش بادهای سطحی به تعادل خوبی می رسند. آب و هوای نیمه گرمسیری بطورکلی بسیار شبیه قسمت های مختلف آمریکا و اروپا می باشد که در بین ماه های جولای تا آگوست سرد می شود. حتی در این مواقع دمای هوا به زیر صفر هم می رسد. با این وجود تابستان های بسیار گرمی در این منطقه وجود دارد.

جاذبه های گردشگری

  • سری به جنگل پارکو ناسیونال دا تیجوکا که در نزدیکی این منطقه قرار دارد، بزنید. اگرچه این جنگل در ریودو ژانیرو قرار گرفته، آبشارها و شاخ و برگ سبز درختانش آن را به محیطی آرام برای فرار از شلوغی و هیاهوی زندگی شهری تبدیل کرده است.
  • با استفاده از اتوموبیل خود را به تپه کله قندی شکل پائو دِ آکوکارور که ارتفاعی معادل 396 متر دارد، برسانید و از بلندای آن نگاهی به چشم انداز بی نظیری از شهر که در پایین قرار گرفته، بیاندازید. سپس به طرف کوه کورکووادو رفته و حتماً از مجسمه میسح نجات بخش دیدن کنید.
  • حتماً سری به یکی از مهیج ترین میهمانی های جهان یعنی کارناوال این شهر بزنید. همچنین بازدید از مجسمه های متعلق به اوایل قرن هجدهم میلادی که در اتاق های کاسا دوس کانتوس قرار دارند را فراموش نکنید.
همچنین در نزدیکی کاسا دوس کانتوس، مرکزی برای مطالعه و تحقیق راجع به دوران معادن طلا در این منطقه وجود دارد. گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند، معمولاً برای دیدن زیبایی های طبیعی بی نظیر آن، این مکان را انتخاب می کنند. این شهر که در دشت های لومباردی واقع شده، شهری بسیار زیبا و پویا بوده و از پوشش گیاهی بسیار خوبی برخوردار است. نزدیکی فرودگاه هایی چون سائوپائولو و ریودو ژانیرو به این شهر، سفر به آن را آسان ساخته است.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » اورو پِرِتو » موزه تاریخی کاسا دوس کونتوس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر اورو پِرِتو

موزه اینکانفیدِنسیا

موزه اینکانفیدنسیا -Museu Da Inconfidencia- در حقیقت موزه ای بسیار مشهور مربوط به تاریخ هنر است که در ساختمان پیشین شورای شهر و نیز چهار ساختمان تکمیلی دیگر در شهر اورو پرتو در ایالت میناس گرایس برزیل، واقع شده است.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو پیلار

کلیسای جامع نوسا سنهورا -Nossa Senhora Do Pilar- دو پیلارِ شهر اورو پرتو واقع در ایالت میناس گرایس برزیل به واقع یکی از شناخته شده ترین و معروفترین کلیساهای کاتولیک در میان تمام کلیساهایی است که در دوران طلایی ساخته شده اند.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو روساریو دوس پاردوس

کلیسای جامع نوسا سنهورا -Nossa Senhora do Rosário dos Pardos- دو روساریو دوس پاردوس که با نام عبادتگاه پادرا فاریا نیز شناخته می شود، بین سال های 1701 تا 1704 میلادی ساخته شد و سپس در سال 1740 میلادی تحت بازسازی و ترمیم قرار گرفت. فضای داخلی کلیسا با داشتن کنده کاری های طلاکاری شده، تصاویر عالی به همراه نقاشی های بسیار زیبایی که بر روی سقف کلیسا کشیده شده اند، بسیار زیبا و لوکس بنظر می رسد.