درباره موزه

مقدمات تأسیس موزه اینکانفیدنسیا -Museu Da Inconfidencia- به دستور رئیس جمهور وقت، گتولیو وارگاس، در دهه 1930 میلادی صورت گرفت که هدف از ایجاد آن بازیابی و نگهداری وسایل و اشیای متعلق به قهرمانان معدن اینکانفیدنسیا بود که آفریقا به خاک سپرده شده بودند. در حقیقت این اقدام به حرکت و جنبشی بزرگتر برای بازیابی خاطرات مربوط به دوران حضور استعمار در برزیل و نمادهای تاریخی آن، منتهی شد. این موزه تحت نظارت و هماهنگی خدمات تاریخ ملی و میراث هنری (SPHAN) ساخته شد. موزه اینکانفیدنسیا، موزه ای بسیار مشهور است که تاریخچه هنری بی نظیری دارد.
این موزه به نگهداری و حفظ خاطرات مربوط به معدن اینکانفیدنسیا در سال 1798 میلادی که جنبشی هرچند ناموفق برای کسب استقلال بود، اختصاص داده شده است. در این موزه، مجموعه ای غنی از امور مربوط به جامعه همراه با فرهنگ حاکم بر معادن طلا و الماس در اوایل قرن هجدهم میلادی به چشم می خورد. همچنین تعدادی از کارهای معروف و شناخته شده هنرمندانی چون مانوئل دا کاستا، آلای جادینهو و آتایدی نیز در این موزه نگهداری می شود. این موزه در محله ای به نام تیرادِنتِس در مقابل مقبره سنگی خوزه دا سیلوا، واقع شده است.
از خانه توماس آنتونیو گونزاگا که در مرکزی ترین میدان شهر واقع شده فاصله چندانی تا پراچا تیرادنتس وجود ندارد. در اینجا سر قطع شده خوزه دا سیلوا معروف به تیرادنتس رهبر جنبش استقلال خواهانه برزیل، آشکارا به معرض نمایش عموم درآمد.

اطلاعات گردشگری

ظاهر نمای خارجی کلیسا بسیار جذاب بوده و از سبک بی نظیری برخوردار است. ایوان متقارنی در بین دو طبقه دیده می شود که دارای عناصر سنگی زیبایی می باشد.
در مقابل راه پله جلویی ساختمان، یک حوض سنگی وجود دارد که به ورودی اصلی کلیسا ختم می شود که دارای دو درب است که در راهرویی با ستون های بسیار بلند قرار گرفته اند. در بالای برج ناقوس کلیسا ساعت بسیار عظیمی قرار گرفته که تکمیل کننده ساختمان به شمار می رود.
بهترین زمان برای سفر به این منطقه و لذت بردن از طبیعت و دریاچه های زیبای اطراف آن، فصول بهار و تابستان تا اوایل پاییز می باشد چراکه در این اوقات آب و هوای بسیار خوبی بر منطقه حکمفرماست. از طرف دیگر در این موقع از سال امکان خرید بلیط هواپیما با قیمت های بسیار مناسبی وجود دارد. پنج منطقه آب و هوایی از جمله استوایی، گرمسیری، نیمه خشک، گرمسیری کوهستانی و نیمه گرمسیری در اورو پرتو دیده می شود. اورو پرتو که در دشت های لومباردی واقع شده، منطقه ای بسیار زیبا و کاملاً پویاست که از پوشش گیاهی خوبی نیز برخوردار است. فرودگاه های سائوپولو و فرودگاه بین المللی ریودو ژانیرو فاصله چندانی با اورو پرتو ندارند و لذا سفر به این شهر کار دشواری نیست. فصول سال در این منطقه برعکس اروپا و آمریکا می باشد. شهرهایی نظیر سائوپولو و برازیلیا که بر روی فلات قرار دارند، از آب و هوای خوبی برخوردارند و میانگین دمای هوا در این شهرها 19 تا 22 درجه سانتیگراد است. از طرف دیگر شهرهایی چون ریودو ژانیرو، ناتال و سالوادور که در منطقه ساحلی واقع شده اند، آب و هوای گرمتری داشته که با وزش بادهای سطحی به تعادل خوبی می رسند. آب و هوای نیمه گرمسیری بطورکلی بسیار شبیه قسمت های مختلف آمریکا و اروپا می باشد که در بین ماه های جولای تا آگوست سرد می شود. حتی در این مواقع دمای هوا به زیر صفر هم می رسد. با این وجود تابستان های بسیار گرمی در این منطقه وجود دارد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » اورو پِرِتو » موزه اینکانفیدِنسیا
گروه: مکان های معروف
 

عکس های موزه اینکانفیدِنسیا

 

مکان های دیدنی دیگر اورو پِرِتو

موزه تاریخی کاسا دوس کونتوس

کاسا دوس کونتوس -Casa Dos Contos- یکی از برترین بناهای سکولار در منطقه ارو پِرِتو محسوب می شود. در این خانه، طلاهایی را که توسط معدنچیان پیدا می شدند، وزن کشی و ذوب می کردند.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو پیلار

کلیسای جامع نوسا سنهورا -Nossa Senhora Do Pilar- دو پیلارِ شهر اورو پرتو واقع در ایالت میناس گرایس برزیل به واقع یکی از شناخته شده ترین و معروفترین کلیساهای کاتولیک در میان تمام کلیساهایی است که در دوران طلایی ساخته شده اند.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو روساریو دوس پاردوس

کلیسای جامع نوسا سنهورا -Nossa Senhora do Rosário dos Pardos- دو روساریو دوس پاردوس که با نام عبادتگاه پادرا فاریا نیز شناخته می شود، بین سال های 1701 تا 1704 میلادی ساخته شد و سپس در سال 1740 میلادی تحت بازسازی و ترمیم قرار گرفت. فضای داخلی کلیسا با داشتن کنده کاری های طلاکاری شده، تصاویر عالی به همراه نقاشی های بسیار زیبایی که بر روی سقف کلیسا کشیده شده اند، بسیار زیبا و لوکس بنظر می رسد.