درباره کلیسا

در منطقه روا پادره فاریا در آلتو دا کروز شرقی، کلیسای جامع نوسا سنهورا دو روساریو دوس پاردوس -Nossa Senhora do Rosário dos Pardos- که به نام عبادتگاه پادرا فاریا معروف است، قرار گرفته و که در بین سال های 1701 تا 1704 میلادی ساخته شده و بعدها در سال 1740 میلادی، تحت مرمت قرار گرفته است. فضای داخلی کلیسا با داشتن کنده کاری های طلاکاری شده، تصاویر عالی به همراه نقاشی های بسیار زیبایی که بر روی سقف کلیسا کشیده شده اند و نیز مجسمه بانوی روساری که ساخت آن را هنرمند مشهور فرانسیسکو خاویر دو بروتو، معلم آلای جادینهو، نسبت می دهند بسیار زیبا و لوکس بنظر می رسد. همچنین چندین تابلوی نقاشی دیگر از جمله تابلوی جاده گلگوتا، از این هنرمند در کلیسا دیده می شود. این بنا، نه تنها کلیسایی معروف بلکه بنایی تاریخی هنری در اورو پرتو محسوب می شود.

اطلاعات گردشگری

تندیس چوبی واقع در عبادتگاه جایگاه کر کلیسا کاری از هنرمند معروف فرانسیسکو خاویر دِ بریتو در سال 1747 میلادی بود. ظاهر نمای خارجی کلیسا بسیار جذاب بوده و از سبک بی نظیری برخوردار است. ایوان متقارنی در بین دو طبقه دیده می شود که دارای عناصر سنگی زیبایی می باشد. در مقابل راه پله جلویی ساختمان، یک حوض سنگی وجود دارد که به ورودی اصلی کلیسا ختم می شود که دارای دو درب است که در راهرویی با ستون های بسیار بلند قرار گرفته اند. در بالای برج ناقوس کلیسا ساعت بسیار عظیمی قرار گرفته که تکمیل کننده ساختمان به شمار می رود.
بهترین زمان برای سفر به این منطقه، فصول بهار و تابستان تا اوایل پاییز می باشد چراکه در این اوقات آب و هوای بسیار خوبی بر منطقه حکمفرماست. از طرف دیگر در این موقع از سال امکان خرید بلیط هواپیما با قیمت های بسیار مناسبی وجود دارد. فصول سال در این منطقه برعکس اروپا و آمریکا می باشد. شهرهایی نظیر سائوپولو و برازیلیا که بر روی فلات قرار دارند، از آب و هوای خوبی برخوردارند و میانگین دمای هوا در این شهرها 19 تا 22 درجه سانتیگراد است. از طرف دیگر شهرهایی چون ریودو ژانیرو، ناتال و سالوادور که در منطقه ساحلی واقع شده اند، آب و هوای گرمتری داشته که با وزش بادهای سطحی به تعادل خوبی می رسند. آب و هوای نیمه گرمسیری بطورکلی بسیار شبیه قسمت های مختلف آمریکا و اروپا می باشد که در بین ماه های جولای تا آگوست سرد می شود. حتی در این مواقع دمای هوا به زیر صفر هم می رسد. با این وجود تابستان های بسیار گرمی در این منطقه وجود دارد.

تاریخچه کلیسا

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو روساریو دوس پاردوس یکی از معروفترین کلیساهای کاتولیک در میان سایر کلیساهایی است که در دوران طلایی ساخته می شدند. این کلیسا در نخستین سال های قرن هفدهم میلادی ساخته شد اما بعدها و در قرن هجدهم میلادی با استفاده از سرمایه جمع شده توسط طرفداران کلیسا، گسترش داده شد. جامعه روستایی اطراف این کلیسا یکی از ثروتمندترین و معروفترین جوامع در ویلا ریکا به شمار می رفتند.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » اورو پِرِتو » کلیسای جامع نوسا سنهورا دو روساریو دوس پاردوس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر اورو پِرِتو

موزه تاریخی کاسا دوس کونتوس

کاسا دوس کونتوس -Casa Dos Contos- یکی از برترین بناهای سکولار در منطقه ارو پِرِتو محسوب می شود. در این خانه، طلاهایی را که توسط معدنچیان پیدا می شدند، وزن کشی و ذوب می کردند.

موزه اینکانفیدِنسیا

موزه اینکانفیدنسیا -Museu Da Inconfidencia- در حقیقت موزه ای بسیار مشهور مربوط به تاریخ هنر است که در ساختمان پیشین شورای شهر و نیز چهار ساختمان تکمیلی دیگر در شهر اورو پرتو در ایالت میناس گرایس برزیل، واقع شده است.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دو پیلار

کلیسای جامع نوسا سنهورا -Nossa Senhora Do Pilar- دو پیلارِ شهر اورو پرتو واقع در ایالت میناس گرایس برزیل به واقع یکی از شناخته شده ترین و معروفترین کلیساهای کاتولیک در میان تمام کلیساهایی است که در دوران طلایی ساخته شده اند.