درباره باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی -Jardim Botanico- در همسایگی ریودوژانیرو بدون شک یکی از زیباترین مکان ها به شمار می رود. در این باغ گردشگران  می توانند ضمن تفریح و لذت بردن، چیزهای زیادی فرا گیرند. باغ گیاه شناسی در فاصله بسیار نزدیکی از جنگل بارانی و مصنوعی تیجوکا قرار دارد. تمام فضای این باغ سبز بوده که آرامش خاطر گردشگران را فراهم می کند. آرامش حاکم بر این باغ و نزدیکی به طبیعت، لحظات آرامش بخش و مفرحی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. یقیناً زمانیکه وارد این باغ شوید، تمایل به گذراندن یک روز بی دغدغه را در این مکان به همراه خانواده تان خواهید داشت.
باغ گیاه شناسی به درو از هیاهوی شهر بزرگ ریودوژانیرو قرار دارد. این باغ در حوالی تپه های آرام و بی سر و صدای ماتا آتلانتیکا واقع شده که یک جنگل بارانی ساحلی محسوب می شود. طرح باغ و جو آن، پیشینه اروپایی باغ گیاه شناسی را به شما خاطرنشان می سازد. باغ گیاه شناسی چنان محبوب و شناخته شده است که بازدیدکنندگان حتی در گرمترین روزهای ریودوژانیرو نیز ابایی از قدم زدن در فضای این باغ ندارند. باغ گیاه شناسی در قلب ایپانما واقع شده است بطوریکه شما قادرید طی یک پیاده روی کوتاه و گپ زدن خود را از ساحل ایپانما یا کوپاکابانا به این باغ برسانید. باغ ها و آبگیرهای زیادی در این ناحیه وجود دارد. همچنین شما می توانید گیاهان آبزی و گل های زیادی را در این آبگیرها و باغ ها مشاهده کنید. این باغ در سال 1808 میلادی تأسیس شد. باغ گیاه شناسی تا به امروز همواره یکی از برترین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو به شمار رفته است. هیچکس دوست ندارد که تعطیلات خود را در محیطی شلوغ و پر سر و صدا سپری کند و این نکته علت اصلی محبوبیت این باغ محسوب می شود. برخی گیاهان برزیل از کارائیب وارد شده است. این باغ در جایی ساخته شد که  گیاهان وارداتی بتوانند خود را با شرایط آب و هوایی برزیل وفق دهند.

اطلاعات گردشگری

در دنیای امروز هیچ چیز غیرممکن نسیت. این یعنی در حالیکه در منزل یا محیط کار پای کامپیوترتان نشسته اید، قادر به کسب اطلاعات بسیاری از طریق اینترنت خواهید بود. با کمی جستجو در اینترنت، اطلاعات فراوان و موثقی در مورد مکان ها، سیستم های حمل و نقل و سایر خدمات قابل دسترس در آن مکان ها بدست خواهید آورد. راه اصلی واقع در پشت باغ گیاه شناسی مستقیماً به سمت ریودوژانیرو می رود. بنابراین بهتر است با مسئولین هتل محل اقامت تان در مورد گرفتن وسیله نقلیه ای که شما را از درب هتل سوار کرده، به مقصد برده و مجدداً به درب هتل بازگرداند صحبت کنید. این نکته یقیناً صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه های شما به همراه خواهد داشت. چراکه بسیاری از افراد در مورد مکان ها و چگونگی بازدیدشان به شدت دچار سردرگمی می شوند. بنابراین بهتر است همواره قبل از سفر با رجوع به اینترنت، اطلاعات کاملی در مورد جنبه های مختلف سفرتان کسب کنبد. با این کار یقیناً لذت بیشتری از سفرتان برده و احتمال بروز هرگونه مشکلی را نیز به حداقل خواهید رساند.

تاریخچه باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی از پیشینه تاریخی بسیار دوری برخوردار است. این باغ در سال 1773 ساخته شد. سپس این باغ به موزه تاریخ طبیعی که توسط مارکیزِ پمبال ایجاد شده بود، پیوست. موقعیت مکانی باغ گیاه شناسی توسط رئیس دانشگاه کویمبرا (فرانسیسکو دو لموس) انتخاب شد که یکی از زیر شاخه های کالج بنتو محسوب می شد.
در این باغ درختان زیادی را می بینید که تنها در برزیل یافت می شوند. همچنین می توانید از نخل رویال و گیاهان متنوع دیگر دیدن کنید. دلیل اصلی ایجاد چنین پارکی، محلی برای کاشت درختانی بود که از کارائیب وارد شده بودند. درجه سرسبزی گیاهان مختلف در این باغ متفاوت است و همنی نکته سبب جذب هرچه بیشتر گردشگران به این باغ می گردد. یکی از آبگیرهای این باغ، آبگیر فری لیندرو نام دارد. حتماً از ویکتوریا رجیس که بر روی این آبگیر شناور است، دیدن کنید. وقتی از این باغ دیدن کنید، تازه متوجه خواهید شد که نکات زیادی درباره گل ها و گیاهان بوده که شما اطلاعی از آن نداشته اید.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » باغ گیاه شناسی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.