درباره بارا دا تیجوکا

برزیل جایی است که وقتی به آنجا سفر می کنید، اگر از قبل برنامه ریزی منسجمی برای سفرتان نکرده باشید ناگهان متوجه می شوید که تعطیلات تان به پایان رسیده اما هنوز دیدنی و مکان های بسیاری باقی مانده اند. در جنوب غربی اقیانوس اطلس، منطقه ای به نام بارا دا تیجوکا -Barra DaTijuca- وجود دارد. این منطقه زیبا در همسایگی ریودوژانیرو، پایتخت برزیل قرار گرفته است. آمار جرم و جنایت در این منطقه بسیار پایین بوده و شیوه زندگی نیز به مراتب بهتر از سایر قسمت های این کشور است. بطورکلی این شهر شباهت زیادی به شهرهای آمریکای شمالی دارد. بنابراین اگر به دنبال سپری کردن یک روز آرام و لذت بخش هستید، دیدن از بارا دا تیجوکا را از دست ندهید.

بارا دا تیجوکا در همسایگی جنوب غربی ریودوژانیرو و درکنار اقیانوس اطلس، قرار دارد. این شهر توسط زنجیره ای از رشته کوه های راکی احاطه شده است. بارا بواسطه سواحل آرام و نیز ردپای سبک زندگی آمریکایی در این شهر، از شهرت و محبوبیت بسیاری برخوردار است. در این شهر تمام نشانه های یک شهر پیشرفته به چشم می خورد. همچنین بارا یکی از ثروتمندترین شهرهای برزیل نیز محسوب می شود. در سفر به بارا و در حین گشت و گذار در این شهر، هرگز احساس ناراحتی و مشکلی نخواهید داشت.

اطلاعات گردشگری

دنیای امروز، عصر فن آوری است و بنابراین یکی از ساده ترین کارها بدست آوردن اطلاعات در مورد هر مکان یا چیزی می باشد. فقط کافی است که گشتی در اینترنت بزنید و خواهید دید که انبوهی از اطلاعات گوناگون در مورد مطلبی که به دنبالش هستید را بدست می آورید. اگر راجع به بارا دا تیجوکا جستجو کنید، در اینصورت به اطلاعات مفیدی در مورد وضعیت آب و هوا، حمل و نقل، موقعیت آن، نرخ ها و ... می رسید. همچنین متوجه خواهید شد که آیا می توانید از هتل خود در ریودوژانیرو برای رفتن به این منطقه، اتوموبیلی اجاره کنید یا نیاز به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی از جای دیگری است. همچنین اگر هرگونه خدماتی در زمینه رزرو اتوموبیل یا بلیط در اینترنت قابل انجام باشد، براحتی می توانید در این مورد تصمیم گیری نمایید. بنابراین چنانچه قصد سفر یا ماندن در بارا دا تیجوکا را دارید، نخست گشتی در اینترنت زده و تمام اطلاعات موثق راجع به آن را بدست آورید.

تاریخچه بارا دا تیجوکا

گرداگرد این شهر در واقع توسط سواحل ماسه ای فراگرفته شده که عمدتاً متشکل از دانه های سفید رنگ ماسه همراه با پوشش بوته ای می باشد. مردم محلی اغلب این شهر را با نام بارا می شناسند. در سال 1969 میلادی، شهر تحت یک برنامه آزمایشی در مسیر توسعه و پیشرفت چشمگیری قرار گرفت. از آن زمان به بعد، این شهر هر روزه با سرعت زیادی مسیر پیشرفت را طی کرده و امروزه نام بارا در میان یکی از مهمترین شهرها به چشم می خورد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » بارا دا تیجوکا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.