درباره استادیوم ماراکانا

برزیل بواسطه تیم فوتبالش از شهرت بسیاری برخوردار است. این تیم بارها به مقام قهرمانی جام جهانی فوتبال رسیده و بی تردید، این ورزش از جایگاه مهمی در برزیل برخوردار است. استادیوم های فوتبال بزرگی در برزیل وجود دارد و استادیوم ماراکانا -Maracanã Stadium-، یکی از معروفترین آنها در سطح جهان است. این استادیوم، بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان محسوب می شود. بازی پایانی جام جهانی سال 1950 میلادی در این استادیوم انجام شد. تقریباً 200000 تماشاچی می توانند در این استادیوم حضور یابند. استادیوم ماراکانا در سال 1950 میلادی ساخته شد. از آن زمان به بعد هرگاه مسابقه ای در این استادیوم برگزار شده، حضور چشمگیر و پرتعداد تماشاچیان خود بسیار دیدنی و هیجان انگیز بوده است. نماهای این استادیوم، فوق العاده و تماشایی هستند. بدون شک تمامی تیم های فوتبال به دنبال حمایت و طرفداری این تعداد بسیار زیاد تماشاچی هستند تا بهترین بازی خود را ارائه دهند.
100000 تماشاچی براحتی می توانند در این استادیوم مستقر شوند. و این تعداد در زمان برگزاری بازی های جذاب، تا بیش از 200000 نفر قابل افزایش است. نکته مهمی که نباید آن را فراموش کنید، این است که هرگز شیء باارزشی را همراه خود به استادیوم نبرید. در زمان برگزاری چنین مسابقه ای براستی نمی توان حدس زد چه کسی در کنار یا اطراف شما نشسته است. هرگز تا زمانیکه شخصاً در یک مسابقه فوتبال در این استادیوم حضور نداشته باشید، سرعت و شور و شوق حاکم بر آن را درک نخواهید کرد. استادیوم ماراکانا در قسمت شمالی شهر قرار داشته و رفتن به آنجا کاری بسیار ساده است. معماری این استادیوم کاملاً متفاوت و منحصربفرد است بطوریکه به محض دیدن آن، به تفاوت سبک معماری استادیوم ماراکانا با سایر استادیوم های فوتبال پی خواهید برد. الگوی بنای استادیوم ماراکانا، الگوی مدور بسیار زیبایی است که در استادیوم دیگری دیده نمی شود. این الگو چندان در ساخت استادیوم های فوتبال شایع نیست اما دقیقاً همان نکته ای است که سبب می شود حتی با ترک برزیل هم، هرگز استادیوم ماراکانا را فراموش نکنید. این استادیوم همه ساله میزبان حدود 80 مسابقه فوتبال است که این نکته خود رکورد دیگری برای استادیوم محسوب می شود. اگر طرفدار فوتبال هستید، برنامه سفرتان را بگونه ای تنظیم کنید که با برگزاری مسابقه در این استادیوم همزمان شود. با این حال به علت تقاضای بسیار زیاد تماشاچیان، گاهی اوقات ممکن است موفق به تهیه بلیط نشوید.

اطلاعات گردشگری

کافیست فقط نام استادیوم ماراکانا را در یکی از موتورهای جستجوی اینترنتی وارد کرده و آنگاه در کسری از ثانیه با انبوهی از اطلاعات و جزئیات در مورد این استادیوم روبرو خواهید شد. حتی نیازی نیست که جای این استادیوم را بلد باشید. وقتی وارد برزیل شدید به محض گفتن نام استادیوم ماراکانا، همه مردم از کوچک تا بزرگ قادر به راهنمایی شما برای رسیدن به آن خواهند بود. به واقع اگر فوتبال را قلب تپنده برزیل محسوب کنیم، استادیوم ماراکانا جایگاه قرارگیری آن است. اگر در زمان بازدیدتان، مسابقه از قبل تعیین شده ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یقیناً شانس با شما یار بوده است. در اینصورت چیزی را تجربه خواهید کرد که یاد آن در تمام عمر با شما مانده و هرکس با شنیدن آن به شما حسادت خواهد کرد. اما متأسفانه بسیاری از گردشگران زمانی به استادیوم می رسند که مسابقه ای در آن جریان ندارد.

تاریخچه استادیوم ماراکانا

استادیوم ماراکانا از تاریخچه بسیار جالبی برخوردار است. پس از آنکه وزارت ورزش برزیل میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 1950 میلادی را به دست آورد، دولت تصمیم به ساخت یک استادیوم جدید گرفت که بطور خاص برای این منظور طراحی شده باشد. تلاش های هفت مهندس معمار بزرگ در ساخت استادیوم ماکارانا دخالت داشته است. در تاریخ دوم آگوست سال 1948 میلادی، کلنگ احداث استادیوم به زمین زده شد. اما بواسطه برخی دلایل، دولت نتوانست پروژه ساخت استادیوم را در زمان مقرر به پایان برساند. در نتیجه، فیفا مسئولیت برگزاری مسابقه پایانی را به دکتر اوتورینو باراسی محول کرد تا علیرغم عدم تکیمل استادیوم، بدون مشکلی این مسابقه انجام شود. این استادیوم به نام های مختلفی نظیر استادیوم روزنامه نگار ماریو فیلو و استادیو دو ماراکانا به معنای استادیوم ماراکانا نیز شناخته می شود. استادیوم ماراکانا یک استادیوم کاملاً سرباز محسوب می شود و مالکیت آن در اختیار دولت محلی ریودوژانیرو قرار دارد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » استادیوم فوتبال ماراکانا
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.