سفری کوتاه به جنگل بارانی و انبوه تیجوکا در قلب ریودوژانیرو

ریودوژانیرو مکان های جذاب و دیدنی بسیاری دارد. جنگل بارانی تیجوکا -Tijuaca Rainforest- از جمله مکان هایی است که بی تردید قلب تان را مملو از هیجان و لذت می سازد. این جنگل، یک جنگل بارانی مصنوعی و بزرگترین جنگل شهری جهان محسوب می شود. بیش از صد گونه وحشی از انواع حیوانات و گیاهان در این جنگل زندگی می کنند. این جنگل بر روی کوه قرار گرفته و بیشتر ساکنان آن، از نسل همان افرادی هستند که سال ها قبل اقدام به ایجاد جنگل تیجوکا کرده اند. امروزه جنگل تیجوکا یکی از مهترین جاذبه های گردشگری برزیل محسوب می شود. گردشگران قادرند با کمک خوردوهای جیپ به گشت و گذار در این جنگل بپردازند.

درباره جنگل تیجوکا

آنچه که امروز به عنوان جنگل تیجوکا می بینید، جنگل اصلی نیست زیرا جنگل تیجوکای اصلی چند قرن پیش ازبین رفته است. این اتفاق به دلیل گسترش مزارع قهوه و ساخت راه های دسترسی به این مزارع، رخ داد. اما این جنگل بارانی بعدها در قرن نوزدهم میلادی مجدداً مورد درختکاری قرار گرفت. از آن زمان به بعد، جنگل در جای خود دیده می شود که به یکی از مهترین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو تبدیل شده است. تاکنون چندین طرح و پروژه برای بهبود وضعیت کلی این جنگل به انجام رسیده است. یک شهر کلبه ای به نام ماتا ماچادو در این جنگل وجود دارد. متأسفانه وجود این شهر همواره سبب آسیب به جنگل شده است. در حال حاضر، شرایط هرچند نه بطور کامل اما تغییر کرده اند و مسئولین اجرایی به شدت در حال تلاش برای کنترل همه شرایط در این جنگل هستند.

اطلاعات گردشگری

به سختی می توان وجود یک جنگل بارانی درون یک شهر را تصور کرد. در واقع تضاد بسیار زیادی در این نکته به چشم می خورد. جنگل سبز و به تعبیر دیگر کوه جنگلی، همه چیز را شبیه یک رؤیا می سازند. آبشار میمون ها و چشم انداز چینی از جمله نقاطی هستند که از آنجا بهترین چشم انداز را داشته و می توان عکس های بسیار زیبایی تهیه کرد. همچنین در طی مسیر در جنگل با تخت امپراطوری و صومعه می رینک هم مواجه خواهید شد. اگر یک راهنما همراهتان باشد، تاریخچه این مکان ها را برایتان بازگو خواهد کرد. برای رفتن به جنگل تیجوکا می توانید از مسئولین هتل محل اقامت تان بخواهید که گرفتن وسیله نقلیه را هماهنگ کنند. در اینصورت، وسیله نقلیه شما را از درب هتل سوار کرده و در پایان سفر مجدداً به هتل بازمی گرداند. با جستجو در اینترنت قبل از سفر، می توان به اطلاعات گوناگون از جمله نرخ وسایل نقلیه موجود دست پیدا کرد.
دیدار از جنگل بارانی تیجوکا، روزی آرام را درکنار طبیعت برای شما به ارمغان آورده و جسم و روان تان را تازه خواهد کرد. چنانچه پیش از سفر زمانی را به جستجو در اینترنت اختصاص دهید، راحت تر خواهید توانست که بودجه خود را برای سفر مدیریت کنید. علاوه بر این می توانید از امکانات رزرو آنلاین بلیط هواپیما هم بهره مند شوید.

تاریخچه جنگل

امروزه تیجوکا تبدیل به یک جنگل ملی و مایه غرور شهر ریودوژانیرو شده است. کسانی که از این جنگل دیدن می کنند، خاطره آن را هرگز فراموش نخواهند کرد. چنین جنگل مصنوعی بارانی و زیبایی در کمتر نقطه ای از جهان به چشم می خورد. سفر به این جنگل، سفری جالب، آرامش بخش و حاوی اطلاعات مفیدی خواهد بود.
گردشگران در این سفر با چیزهای بسیاری آشنا خواهند شد. این جنگل برای عکاسان به منزله دریچه ای به بهشت محسوب می شود. گوناگونی حیات وحش و پوشش گیاهی در جنگل تیجوکا از جمله مواردی هستند که یقیناً از آنها لذت زیادی خواهید برد. جنگل تیجوکا در سال 1961 میلادی به مقام پارک ملی دست یافت. مجسمه عظیم مسیح نجات بخش در این جنگل و بر فراز کوه کورکووادو قرار دارد که بر جذابیت این مکان افزوده است. لازم نیست چندان نگران هزینه سفر به این جنگل باشید چراکه هزینه زیادی برایتان درپی نخواهد داشت.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » جنگل تیجوکا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.