درباره سانتا ترزا

سانتا ترزا -Santa Tereza- شهری کوچک در نزدیکی ریو دو ژانیرو می باشد. افراد بسیاری این شهر کوچک اما زیبا را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند. سانتا ترزا شهر بسیار کوچکی است اما در عین حال به سرعت رو به گسترش می باشد. امروزه سانتا ترزا به یکی از جاذبه های گردشگری برزیل تبدیل شده و طی چند سال آینده بدون شک صنعت گردشگری در این شهر بسیار شکوفا خواهد شد. این شهر زیبا درست بر فراز تپه سانتا ترزا وقع شده است. سانتا ترزا بهشت هنرمندان محسوب می شود. خیابان های باریک شهر پذیرای هنرمندانی از سراسر جهان است که برای انجام کارهای هنری مختلف به این شهر سفر می کنند.

سانتا ترزا یکی از کوچکترین همسایگان ریو دو ژانیرو می باشد اما وابستگی های خاصی به ریو دارد. این شهر در بلندترین نقطه یک تپه قرار دارد. اگرچه سانتا ترزا دقیقاً در کنار دریا نیست اما بدون تردید چشم انداز بسیار وسیعی را مقابل چشم بییندگان قرار می دهد و این مسأله از دیگر دلایلی است که می توان حضور انبوه هنرمندان را در این شهر ملاحظه کرد. علیرغم وجود برخی مشکلات اجرایی در سانتا ترزا، یکبار دیدن این شهر بسیار ارزشمند است.

اطلاعات گردشگری

اگر قصد دیدن سانتا ترزا را دارید باید از فرودگاه بین المللی ریو دو ژانیرو استفاده کنید. سپس می توانید با استفاده از وسایل مختلف حمل و نقل خود را به شهر کوچک سانتا ترزا برسانید. اگر در مورد وسایل حمل ونقل، خود شهر یا امکانات اقامتی آن دچار سردرگمی هستید، حتماً سری به اینترنت بزنید. سایت های مختلفی در این اینترنت وجود دارند که از طریق آنها می توان به حجم زیادی از اطلاعات در مورد ریو دو ژانیرو و سانتا ترزا دست پیدا کرد. این اطلاعات بدون شک شما را در تصمیم گیری برای نحوه گذراندن تعطیلات تان یاری کرده و آگاهی از نرخ خدمات مختلف نیز به تنظیم بودجه سفرتان کمک شایانی خواهد کرد. یکی از گزینه های جذاب در سانتا ترزا، سوار شدن تراموا می باشد. کاری که بیشتر مردم آن را انجام می دهند. تراموا سواری هزینه بسیار کمی داشته و شما ضمن دیدن شهر، لذت بسیاری خواهد برد. این سفر کوتاه درون شهری در حدود یکساعت بطول انجامیده و طی آن می توان همه شهر کوچک و زیبای سانتا ترزا را دید. همچنین می توان با پای پیاده و از با عبور از کوچه ها و خیابان های باریک شهر به تماشای زیبایی ها و مناظر سانتا ترزا پرداخت. موج سواری یکی دیگر از امکانات سرگرم کننده در سانتا ترزا می باشد. شرکت های مختلفی در این شهر به ارائه خدمات مربوط به موج سواری مشغولند.

تاریخچه سانتا ترزا

برزیل از پیشینه تاریخی  فوق العاده ای برخوردار است. اما سانتا ترزا شهر نسبتاً جدیدی بوده و به همین دلیل داستان ها و روایت های مختلف زیادی درباره آن وجود ندارد. در سال 1750 میلادی، دو خواهر به نام های فرانسیسکو و جاسینتا رودریگز آیرس اجازه تأسیس محلی برای اقامت راهبگان را در ریو دو ژانیرو دریافت کرده و این مکان را وقف سانتا ترزای آویلا کردند. در سال 1892 میلادی، نخستین سرویس تراموا در سانتا ترزا شروع بکار کرد. تراموا هنوز هم یکی از وسایل حمل و نقل معروف در این شهر می باشد. بنابراین گردشگران می توانند ضمن پیاده روی یا با سوار شدن تراموا به گشت و گذار در سانتا ترزا بپردازند. در زمان همه گیری بیماری وبا در ریو دو ژانیرو، سانتا ترزا به طور فوق العاده ای از این مهلکه جان سالم به دربرد و پس از آن در جنبه های مختلف به پیشرفت های زیادی دست پیدا کرد. این پیشرفت ها هنوز هم در این شهر ادامه دارند بنحویکه سانتا ترزا در آینده ای نزدیک تبدیل به یکی از دیدنی ترین شهرهای برزیل خواهد شد. در هر نقطه از سانتا تزرا می توان نشانه ای از هنر را مشاهده کرد که این نکته زیبایی حاکم بر شهر را نشان می دهد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » سانتا ترِزا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.