درباره مجسمه

مجسمه کریستو ردنتور جایگاه خود را همچنان در لیست امروزی عجایب دنیا حفظ کرده است. این موقعیت بواسطه اندازه بسیار بزرگ آن و وجود سحرانگیز آن می باشد. مجسمه در جایی واقع شده که از آنجا بنظر می رسد مجسمه بر کل شهر اشراف داشته و در حال فرود آوردن رحمت برای مردم شهر است. هرکسی با دیدن عکس مجسمه به سرعت آن را تشخیص می دهد. کریستو ردنتور مایه غرور و افتخار ریو دو ژانیرو و در واقع آمریکای جنوبی است. عملیات ساخت مجسمه در سال 1926 میلادی آغاز و در سال 1931 به پایان رسید. از دهه 1850 میلادی، رهبران مسیحی زیادی سعی در ساخت مجسمه مسیح به عنوان نمادی از صلح و مذهب بر فراز کوه کورکووادو کرده اند. اما هیچیک از این تلاش ها به نتیجه نرسید تا اینکه سرانجام در سال 1926 میلادی کار ساخت این مجسمه آغاز گردید. سرانجام وقتی مجسمه به پایان رسید، تبدیل به یکی از عجایب جهان شد و مردمی که از برزیل و ریو دو ژانیرو دیدن می کنند هرگز حتی به ذهن شان هم ندیدن این مجسمه خطور نمی کند. امروزه این مجسمه یکی از عجایب هفتگانه جهان محسوب شده هرچند این انتخاب، انتخابی جنجالی بود. اما هیچکس نمی تواند شکوه و عظمت این مجسمه را انکار کند.

اطلاعات گردشگری

وقتی صحبت مجسمه میسح به میان می آید، اغلب فکر می کنیم که چه چیز خاصی در مورد این مجسمه وجود دارد. اما اگر به ریو دو ژانیرو سفر کنید و مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ببینید، آنگاه متوجه تفاوت آن با سایر مجسمه های مسیح خواهید شد. کریستو ردنتور تنها یک مجسمه نیست بلکه یکی از مهمترین دیدنی های شهر ریو دو ژانیرو به شمار می رود. کریستو ردنتور بزرگترین مجسمه به سبک آرت دکو (تزئین هنری) در جهان محسوب می شود. وزن این مجسمه غول آسا، 635 تن و ارتفاع آن 98 پا می باشد. جنس این مجسمه از سنگ صابون است که با بتون مسلح تقویت شده است. طراح این مجسمه، هکتور دا سیلوا کاستا در سال 1921 میلادی ایده ساخت آن را مطرح کرد. اما شروع ساخت آن تا قبل از سال 1926 میلادی میسر نشد. سرانجام ساخت مجسمه در سال 1931 میلادی به پایان رسید.
کوه کله قندی از جمله مکان هایی است که گردشگران می توانند از فراز آن تمام شهر ریو دو ژانیرو را مشاهده کنند اما مجسمه کریستو ردنتور، بلندترین نقطه شهر بوده و از فراز آن، ریو دو ژانیرو بسیار سحرآمیز به نظر می رسد. اگر به ریو دو ژانیرو سفر کرده ولی از این مجسمه دیدن نکنید، بدون شک در تمام عمر حسرت خواهید خورد. بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند با استفاده از قطار خود را به این مجسمه برسانند.

وضعیت آب و هوا

مجسمه کریستو ردنتور در شهر ریو دو ژانیرو واقع شده، بنابراین آب و هوای این منطقه نیز شبیه سایر مناطق ریو است. در اینجا نیز آب و هوای گرمسیری حاکم است. از ماه دسامبر تا مارس، بارندگی های سنگینی در ریو وجود دارد. در سایر ماه های سال معمولاً بارندگی ها در حد متوسط است. میانگین دمای هوا در این منطقه 24 تا 26 درجه سانتیگراد می باشد.

تاریخچه مجسمه

پدرو ماریا باس یکی از نخستین کشیشانی بود که کوه کورکووادو را دید. با دیدن کوه، وی تصمیم به ساخت نمادی از صلح بر فراز آن گرفت. اما وقتی وی در آن زمان ایده خود را مطرح کرد، بسیاری از مردم آن را چندان جدی نگرفتند. پدرو ماریا عمیقاً معتقد بود که وجود مجسمه ای بر فراز آن کوه در حالیکه بنظر می رسد بر تمام شهر اشراف دارد، بسیار فوق العاده است. اما مردم نظرات وی را جدی نمی گرفتند. سرانجام در سال 1921 میلادی این پیشنهاد از پشتیبانی عمومی مردم برخوردار شد و در سال 1926 کار ساخت مجسمه آغاز گردید. این مجسمه توسط یک مجسمه ساز فرانسوی ساخته شد. پایداری و استواری این مجسمه بسیار فوق العاده است که دلیل آن بویژه استفاده از سنگ صابون در ساخت مجسمه می باشد. بدون تردید مجسمه کرستو ردنتور نمادی از برزیل و آمریکای جنوبی محسوب می شود.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.